Kontynuacja

Henrich Lehmann
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 79
Rejestracja: 4 lata temu

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Henrich Lehmann »

Henryk von Groc pisze: 4 lata temu

Pozwolę sobie na stwierdzenie, że w wielu miejscach mija się pan z faktami. Nie widzę potrzeby normowania sytuacji na dworze cesarsko-królewskim. Jego Cesarska Mość ma pełnię władzy i kontrolę nad krajem zgodnie z postanowieniami Ugody i wprowadzanie stanu wyjątkowego jest wedle mojej oceny absurdalnym pomysłem. Nie jest też prawdą, że ciężko stwierdzić, kto obywatelstwo MAW posiada. Mimo braku dokumentów wystarczy spojrzeć na datę rejestracji na tym forum i wcześniejsze zaangażowanie tak we władzach centralnych jak i w regionach. Proponowany przez pana "reset" nikomu do niczego nie jest potrzebny, jak sądzę po za panem. Jeśli tak widzi pan reformy które zapowiadał, to niestety idzie pan w złym kierunku, bowiem takie rozwiązanie cofają Monarchie w rozwoju.

Proponowane przeze mnie rozwiązanie to ukłon w stronę nowych mieszkańców. Takich jak ja. Mi jest się ciężko odnaleźć, nie wiem kto jest kim i czym. Nie każdy od kilku lat "siedzi" w MAW, żeby od razu zorientować się w bieżącej sytuacji.

/-/ Henrich Lehmann

Obrazek


JCKW Andrew von Habsburg
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 2345
Rejestracja: 7 lata temu

Kto to?

Ordery

Kriegsmarine

Nieprzeczytany post autor: Andrew von Habsburg »

Proszę wybaczyć, ale parę dni temu pisał Pan, że był mieszkańcem różnych państw w tym RON. Dużą cześć osób Pan zna z RON.
Poza tym wydaje mi się, że jak przybywał Pan do jakiegoś państwa nie następowało wyzerowanie.
A MAW, choć z przerwami, istniej dobre dziesięć lat.
Wiec, proszę się nie gniewać, nie widzę powodu resetowania wszystkiego. Poza tym, myślę, że większe jest wyzwanie, reperować coś, niż tworzyć od podstaw.

Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg
Regent Monarchii Austro-Węgier

Obrazek


Henrich Lehmann
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 79
Rejestracja: 4 lata temu

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Henrich Lehmann »

Mówiąc dla "nowych mieszkańców" miałem na myśli dla nowych mieszkańców MAW.

/-/ Henrich Lehmann

Obrazek


Graf Henryk von Groc
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1044
Rejestracja: 7 lata temu

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Henryk von Groc »

Henrich Lehmann pisze: 4 lata temu

Nie każdy od kilku lat "siedzi" w MAW, żeby od razu zorientować się w bieżącej sytuacji.

I właśnie po to jest owe 14 dni oczekiwania na obywatelstwo, aby każdy nowy mieszkaniec Monarchii miał możność rozejrzeć się i zorientować kto jest kim i jak wygląda bieżąca sytuacja w kraju. W żadnym państwie nie spotkałem się z sytuacja, że dokonano resetu obowiązującego prawa oraz nabytych przez obywateli urzędów i przywilejów by ułatwić żynie nowym mieszkańcom. Stąd pana propozycje są nie do przyjęcia.


JCKM Franz Leopold I
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1060
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Franz Leopold I »

Andrew von Habsburg pisze: 4 lata temu

A MAW, choć z przerwami, istniej dobre dziesięć lat.

Wybacz że Cię poprawię, Kuzynie :)

O ile pamięć mi dopisuje, w przyszłym miesiącu będziemy obchodzić piętnastolecie!

Obrazek


JCKM Franz Leopold I
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1060
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Franz Leopold I »

Franciszek Józef II pisze: 4 lata temu

Szkoda, że poprzednie forum dyskusje.austro-wegry.org upadło niczym władza Wielkiej Porty nad Bałkanami, przyznam że o wiele bardziej je lubiłem od phpBB.

Ojcze.
Mnie również brak tamtego forum, trzeba przyznać że pod względem nowoczesności i interfejsu to różnica niebo a ziemia...

Natomiast niestety, z przyczyn technicznych, jego utrzymanie wymaga osobnego serwera o nieco innych parametrach, i najtańszy odpowiedni, jaki udało mi się znaleźć, kosztował mnie 5 dolarów miesięcznie, co w skali roku daje 240 zł za samo forum .
Ale! Obecny silnik forum ma też wiele przewag, chociażby większe możliwości zarządzania prawami moderatorów, oraz możliwością wielopoziomowych kategorii, czego z kolei tam bardzo brakowało.

Kiedy tylko uporamy się z kwestiami uporządkowania działów, zamierzam poważnie zabrać się za kwestie wizualne (a jak wiesz, Panowie zresztą również) jest to mój główny obszar zainteresowań jeśli chodzi o strony www. Mam nadzieję że uda mi się stworzyć nowy szablon, który pozwoli nam skorzystać przynajmniej z dużej części udogodnień jakimi cieszyliśmy się na tamtym forum.

Zamierzam także zreformować Biuro Administracji, zatrudniając w nim przynajmniej jedną dodatkową osobę, ale wszystko po kolei.

Obrazek


JCKM Franz Leopold I
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1060
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Franz Leopold I »

Franciszek Józef II pisze: 4 lata temu

Ciekaw jestem też zdania Najjaśniejszego Pana na ten temat.

W mojej prywatnej opinii, obecny stan prawny jest taki, że wszystkie akty prawne uchwalone po przyjęciu Ugody obowiązują, dopóki jakaś ustawa nie stwierdzi że tracą one moc.
Ale!
Jeżeli nie uda się odzyskać ich treści, to niespecjalnie ktokolwiek może się na nie powoływać, co de facto czyni je martwą literą prawa.

Rzecz jasna to moja prywatna opinia, nie zaś postanowienie Tronu, więc proszę nie traktować jej jako wiążącej wykładni przepisów.

Obrazek


Henrich Lehmann
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 79
Rejestracja: 4 lata temu

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Henrich Lehmann »

FLI pisze: 4 lata temu
Andrew von Habsburg pisze: 4 lata temu

A MAW, choć z przerwami, istniej dobre dziesięć lat.

Wybacz że Cię poprawię, Kuzynie :)

O ile pamięć mi dopisuje, w przyszłym miesiącu będziemy obchodzić piętnastolecie!

Kiedy dokładnie?
Proponuję z tej okazji zorganizować jakąś imprezę i zaprosić na nią bliskie MAW państwa. Na pewno zyskamy w wielu kategoriach.

/-/ Henrich Lehmann

Obrazek


JCKW Andrew von Habsburg
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 2345
Rejestracja: 7 lata temu

Kto to?

Ordery

Kriegsmarine

Nieprzeczytany post autor: Andrew von Habsburg »

Zrobienie imprezy to dobry pomysł, popieram

Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg
Regent Monarchii Austro-Węgier

Obrazek


Henrich Lehmann
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 79
Rejestracja: 4 lata temu

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Henrich Lehmann »

Andrew von Habsburg pisze: 4 lata temu

Zrobienie imprezy to dobry pomysł, popieram

Cieszy mnie niezwykle fakt, że w końcu moje zamysły dotyczące rozkręcenia Monarchii zaczynają się podobać. Oczywiście to dopiero początek, będzie więcej.
Korzystając z okazji pragnę wysłać w świat zapytanie: Czy któryś z Panów zechciałby stworzyć ze mną nowe stronnictwo polityczne, zwane roboczo Ruchem Odnowy Monarchii? Jeśli tak to proszę o kontakt na PW.

/-/ Henrich Lehmann

Obrazek


ODPOWIEDZ Podgląd wydruku

Wróć do „Pogawędki”