Guten Tag, Vaterland!

Jan Edigey-Korycki
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 93
Rejestracja: 1 rok temu

Nieprzeczytany post autor: Jan Edigey-Korycki »

Do portu Pola wpłynął austro-węgierski statek pasażerski z Orientu,a dokładnie z Konstantynopola. Przypłynął nim 36-lerni,dobrze ubrany, przystojny i ciemnowłosy mężczyzna o zielonych oczach i w cylindrze na głowie. Ciekawie rozglądał się po porcie, krzątających się po trapie podróżnych oraz marynarzach. Nigdy tu wcześniej nie był, choć słyszał wiele o ojczyźnie od swojego ojca, człowieka, który rzucił wszystko i postanowił szkolić perskich żołnierzy na drugim końcu świata, odpowiadając na apel wystosowany przez Naser al-Dina Szacha w 1879 roku, władcy z dynastii Kadżar, który chciał mieć stałą armię pod swoimi rozkazami, wyszkoloną przez fachowców z CK Armii w walce na sposób europejski i na wskroś nowoczesną. Postanowił poszukać dworca kolejowego,by spotkać się z członkami swojej rodziny w Krakau. Musiał się zastanowić, co dalej czynić i jak osiągnąć ambitne cele, które sobie wyznaczył. Z jego zdolnościami lingwistycznymi, świetną prezencją oraz pieniędzmi i urodzeniem, mógł zdobyć w kraju przodków wszystko, czego tylko zapragnął. Chciał wstąpić do KuK Armee lub do wywiadu. Nie bez znaczenia było jego polskie pochodzenie i dobra znajomość języka dzięki obojgu rodzicom. Mógłby pracować na pograniczu z Kongresówką, w końcu miał tam rodzinę ze strony matki,kobiety wywodzącej się ze szlachty z guberni piotrkowskiej. Albo na pograniczu bośniacko-serbskim. Wywrotowców, pragnących przyłączyć Bośnię i Hercegowinę do Serbii z pomocą Rosjan na pewno nie brakuje. Mógł bardzo się przysłużyć MAW.


Ritter Moritz von Oranien-Nassau
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1988
Rejestracja: 7 lata temu

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Moritz von Oranien-Nassau »

Witam serdecznie w Monarchii. W sprawie podjęcia służby polecam zgłosić się do Jego Wysokości arcyksięcia wiceadmirała Andrzeja, naszego szefa sztabu.

Freiherr Moritz von Oranien-Nassau,
Obrazek


Jan Edigey-Korycki
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 93
Rejestracja: 1 rok temu

Nieprzeczytany post autor: Jan Edigey-Korycki »

Guten Abend, Freiherr Moritz von Oranien-Nassau! ;) Danke schön. Jak tu wygląda sprawa z uzyskaniem obywatelstwa, jeśli mogę pana zapytać? :) Widziałem już właśnie zdjęcie wiceadmirała Andreasa von Habsburg i myślę, że to o niego chodzi (mundur oficera marynarki wojennej jest jednak dość charakterystyczny).


Ritter Moritz von Oranien-Nassau
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1988
Rejestracja: 7 lata temu

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Moritz von Oranien-Nassau »

Zgodnie z prawem wniosek założyć może osoba przebywająca w Monarchii od 14 dni po napisaniu 15 postów

Freiherr Moritz von Oranien-Nassau,
Obrazek


Jan Edigey-Korycki
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 93
Rejestracja: 1 rok temu

Nieprzeczytany post autor: Jan Edigey-Korycki »

Witam i dziękuję panu serdecznie za jakże cenną dla mnie informację! :) ;) Może chciałby pan się spotkać gdzieś na terenie naszej pięknej Monarchii, podczas mojej podróży do rodzinnego Krakau? :))


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Witamy serdecznie Herr Edigey-Korycki!

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Ritter Moritz von Oranien-Nassau
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1988
Rejestracja: 7 lata temu

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Moritz von Oranien-Nassau »

Jan Edigey-Korycki pisze: 1 rok temu

Witam i dziękuję panu serdecznie za jakże cenną dla mnie informację! :) ;) Może chciałby pan się spotkać gdzieś na terenie naszej pięknej Monarchii, podczas mojej podróży do rodzinnego Krakau? :))

Mam majątek ziemski na Morawach do którego serdecznie zapraszam.
viewtopic.php?p=23690&hilit=lednice#p23690

Freiherr Moritz von Oranien-Nassau,
Obrazek


Jan Edigey-Korycki
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 93
Rejestracja: 1 rok temu

Nieprzeczytany post autor: Jan Edigey-Korycki »

Heinz-Werner Grüner pisze: 1 rok temu

Witamy serdecznie Herr Edigey-Korycki!

Dziękuję panu za tak serdeczne powitanie! :) Niech nam żyje JCKM i nasza wspaniała, piękna monarchia! :)) Gott enhalte! Gott beschichte! Unser Kaiser und das Reich! ;) Jak mogę się z panem skontaktować i gdzie pana szukać,herr Vizeadmiral Heinz-Werner Grüner? Freiherr Moritz von Oranien-Nassau przysłał wyczerpujące informacje o swoim pięknym majątku ziemskim na Morawach i jak tam trafić. Będę miał po drodze do Krakau i chętnie odwiedzę Morawy, zwłaszcza, że nigdy tam nie byłem.


Jan Edigey-Korycki
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 93
Rejestracja: 1 rok temu

Nieprzeczytany post autor: Jan Edigey-Korycki »

Moritz von Oranien-Nassau pisze: 1 rok temu
Jan Edigey-Korycki pisze: 1 rok temu

Witam i dziękuję panu serdecznie za jakże cenną dla mnie informację! :) ;) Może chciałby pan się spotkać gdzieś na terenie naszej pięknej Monarchii, podczas mojej podróży do rodzinnego Krakau? :))

Mam majątek ziemski na Morawach do którego serdecznie zapraszam.
viewtopic.php?p=23690&hilit=lednice#p23690

Chętnie odwiedzę pański majątek ziemski, zwłaszcza, że Morawy to dla mnie terra incognita! :)) Będę jechał w kierunku na Krakau, więc wszystko się ładnie ułoży pod względem wybranej marszruty. Słyszałem już o tym, że zbiera pan z wielkim zamiłowaniem broń białą i dzieła sztuki, a w Persji, z której przybywam, obu tych rzeczy jest pod dostatkiem :) Chyba nawet mam dla pana odpowiedni prezent w moim bagażu.


JCKW Andrew von Habsburg
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 2345
Rejestracja: 7 lata temu

Kto to?

Ordery

Kriegsmarine

Nieprzeczytany post autor: Andrew von Habsburg »

Witam serdecznie.
W czym mogę pomóc ?

Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg
Regent Monarchii Austro-Węgier

Obrazek


ODPOWIEDZ Podgląd wydruku

Wróć do „Powitania”