Odwiedziny Wiednia

Freiin Isabella Marie Swann
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 175
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Vienna

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Isabella Marie Swann »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 2 lata temu

Odczuwam wrażenie że ten wątek stał się taką furtką dla Wiednia dla każdego kto tu przybywa.
Stąd też moje pytanie związane z odwiedzinami w mieście, oczekując odpowiedzi na telegram wysłany do Zwierzogrodu przechadzam się ulicami Wiednia w poszukiwaniu herbaciarni gdyż jakoś dobra herbata znacznie lepiej smakuje mi niż kawa.
Mają państwo jakieś pomysły gdzie mogę znaleźć najlepszą herbatę jaka podają w Wiedniu ?

Jeśli chodzi o Herbatę to istnym królestwem pod tym względem jest Kawiarnia Schwarzenberg :) Polecam spróbować również i tortu czekoladowo-wiśniowego! Po prostu niebo w gębie

Isabella Marie freifrau Swann Obrazek


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Coś mi się wydaje, że trafił Ekscelencja w punkt z tą herbatą. Z tego co mi wiadomo to Szlachetna Baronessa Swan doskonale odnajduje się w tematyce. :)

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Albert Fryderyk de Espada
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 157
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Eihenberg/Koribia

Nieprzeczytany post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Skoro Kawiarnia Schwarzenberg jest tak dobrze zachwalana przez tak znakomitą personę to grzechem było by się tam nie wybrać, a pewnie w drodze powrotnej zaglądnę do knajpy Sachera której wypieki tak zachwala JCKM @Franz Leopold I.

ObrazekObrazekObrazek


JCKW Andrew von Habsburg
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 2345
Rejestracja: 7 lata temu

Kto to?

Ordery

Kriegsmarine

Nieprzeczytany post autor: Andrew von Habsburg »

Życzę smacznego Ekscelencji

Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg
Regent Monarchii Austro-Węgier

Obrazek


Freiin Isabella Marie Swann
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 175
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Vienna

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Isabella Marie Swann »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 2 lata temu

Skoro Kawiarnia Schwarzenberg jest tak dobrze zachwalana przez tak znakomitą personę to grzechem było by się tam nie wybrać, a pewnie w drodze powrotnej zaglądnę do knajpy Sachera której wypieki tak zachwala JCKM @Franz Leopold I.

Oj teraz muszę upomnieć! Nazwać Kawiarnię Sachera - knajpą to tak jakby dostać w policzek.
Mogę zapewnić, że w żadnej z tych lokalizacji się pan nie zawiedzie czy to pod względem kawy/herbaty czy wypieków.

Isabella Marie freifrau Swann Obrazek


Albert Fryderyk de Espada
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 157
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Eihenberg/Koribia

Nieprzeczytany post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Mogę zapewnić iż w tym kontekście słowo “Knajpa” nie miało negatywnego wydźwięku a użyłem go gdyż tam skąd pochodzę jest dość powszechnie używane. Nie mniej jednak przepraszam.

ObrazekObrazekObrazek


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Niech Ekscelencja się nie przemuje. Naszej Baronessie zaraz przejdzie, ale nic za darmo. Podpowiem, że wypadałoby teraz i ją zaprosić na przysłowiową “kawę czy herbatę” ;)

P.S. Szlachetna @Isabella Marie Swann pięknie(awatarek). ;)

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Barò Emeryt
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 3623
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: dom spokojnej starości Puszta

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Emeryt »

Franz Leopold I pisze: 2 lata temu

Nawet jeśli herbata będzie jedynie przyzwoita, to wypieki tamtejsze są zaprawdę grzechu warte

Ceny też :P

emeryt


Albert Fryderyk de Espada
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 157
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Eihenberg/Koribia

Nieprzeczytany post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Heinz-Werner Grüner pisze: 2 lata temu

Niech Ekscelencja się nie przemuje. Naszej Baronessie zaraz przejdzie, ale nic za darmo. Podpowiem, że wypadałoby teraz i ją zaprosić na przysłowiową “kawę czy herbatę” ;)

Cóż mogę powiedzieć, może ma pan rację.
Być może Baronessa @Isabella Marie Swann pozwoli się zaprosić na tę wspomnianą herbatę w kawiarni którą tak zachwala.
A w ramach rekompensaty za użyczoną gościnność pragnę zaprosić nie tylko baronesse ale wszystkich którzy okazali mi gościnność w MAW na odwiedziny może nie w taki wielkiej metropolii ale też w miejscu, przed które jeszcze wiele może czekać, czyli mojej małej ojczyźnie Koribi.

ObrazekObrazekObrazek


Freiin Isabella Marie Swann
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 175
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Vienna

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Isabella Marie Swann »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 2 lata temu
Heinz-Werner Grüner pisze: 2 lata temu

Niech Ekscelencja się nie przemuje. Naszej Baronessie zaraz przejdzie, ale nic za darmo. Podpowiem, że wypadałoby teraz i ją zaprosić na przysłowiową “kawę czy herbatę” ;)

Cóż mogę powiedzieć, może ma pan rację.
Być może Baronessa @Isabella Marie Swann pozwoli się zaprosić na tę wspomnianą herbatę w kawiarni którą tak zachwala.
A w ramach rekompensaty za użyczoną gościnność pragnę zaprosić nie tylko baronesse ale wszystkich którzy okazali mi gościnność w MAW na odwiedziny może nie w taki wielkiej metropolii ale też w miejscu, przed które jeszcze wiele może czekać, czyli mojej małej ojczyźnie Koribi.

Urażona byłam tylko chwilę, za co również przepraszam. A zaproszenie jak najbardziej z chęcią przyjmę :) A przy okazji mogę pokazać tańsze a również pyszne odpowiedniki Sachera :D

Isabella Marie freifrau Swann Obrazek


ODPOWIEDZ Podgląd wydruku

Wróć do „Wiedeń”