Czym są Austro-Węgry?

Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Z całym szacunkiem Panowie, ale nikt mi nie odpowiedział, przynajmniej nic nie zrozumiałem z tego. ;)

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


JCKW Franz Joseph von Habsburg
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 783
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien, Niederösterreich

Kto to?

Ordery

Kriegsmarine

Nieprzeczytany post autor: Franz Joseph von Habsburg »

Pozwolę sobie zabrać głos, jako założyciel wirtualnej Monarchii. Nie chcę pisać oklepanego "ogranicza nas tylko wyobraźnia" - aczkolwiek tak to trochę jest. Otóż właściwie brak jednej konkretnej wersji historii, zresztą pomysł na to, by datować wszystko w obecny sposób pojawił się dość niedawno, biorąc pod uwagę całą historię naszej Monarchii. Było już wiele koncepcji na ujęcie tego w stylu "historii przedinternetowej", jak mają to Wandowie czy Sarmaci, nigdy wszak nie przyjęliśmy jednej wersji, przynajmniej ja sobie takiej nie przypominam.

Nie chcę sobie na zbyt wiele pozwalać, ale wydaje się Pan jak najbardziej "czuć" całą ideę, więc proszę pisać - nie wszystko musi być "poprawne", bo też trudno o jakiejkolwiek poprawności mówić w tym kontekście. Jest Pan częścią Monarchii, tworzy ją Pan, ma Pan szansę mieć wpływ na to, jaki będzie miała kształt, także narracyjnie, jestem przekonany, że wszystko będzie w porządku :-).

Gdyby chciał Pan skonsultować jakiś pomysł, z pewnością wszyscy pomogą, znajdzie się tu mnóstwo ludzi również "czujących" tę epokę. I ja postaram się pomóc, jeżeli będzie trzeba, z największą przyjemnością :-).

(-) KAdm Franz Joseph Ehzg von Habsburg

Obrazek


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Po pierwsze dziękuję za odpowiedź Wasza Cesarsko-Królewska Wysokość, doceniam takie wytłumaczenie. Jestem typem osoby, która pochłania w sposób przyśpieszony wszelką wiedzę, by właśnie "wczuć" się w klimat, bądź co bądź czegoś co nie istnieje, ale równie cieszy i bawi. Nie lubię nie wiedzieć, a czasem ciężko znaleźć te "sztywne" wytyczne. Dziś na przykład trochę poczytałem o rzeczywistych orderach(właściwie to o pasjonacie-kolekcjonerze) z tego okresu. To małe dzieła sztuki! Drobne detale, tam jest dopiero klimat! Pocztówki z wizerunkiem Franciszka Józefa I (II także ;) ), Karola I czy też cała seria 200(!) przepieknie wykonanych, przedstawiających oficerów Armii C.K.
Mam także niemałą koncepcję związaną z motoryzacją, ale o tym kiedy indziej. Nadrobiłem więc wszelaką wiedzę o Emilu Jellinku, Beli Eggerze, Jacobie Lohnerze, Siegfridzie Marcusie oraz o markach Rotax, Steyr, Austro-Daimler czy też Puch. A czy drodzy krajanie wiedzieli, że Ferdynand Porsche urodził się w Czechach i zadeklarował się jako obywatel Czechosłowacji? O mało mi oczy z oczodołów nie wypadły. ;)

Na pomoc wszystkich mieszkańców Monarchii cały czas liczę, a szczególnie tych najbardziej doświadczonych. Proszę mieć świadomość, że z oferty pomocy, prędzej czy później, skorzystam. To pewniejsze niż to, że piwo u mnie w domu przetrwa 48 godzin. ;P

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Barò Emeryt
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 3623
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: dom spokojnej starości Puszta

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Emeryt »

Poznanie Monarchii jest ciekawe i zajmujące, ale też niełatwe. O teraz Monarchia żyje piłką kopaną, więc przykład będzie futbolowy, drużynę Hajduk Split działacze założyli w....czeskiej Pradze :D

emeryt


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Nie wiem jak to możliwe, ale ok. ;)

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Barò Emeryt
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 3623
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: dom spokojnej starości Puszta

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Emeryt »

Heinz-Werner Grüner pisze: 3 lata temu

Nie wiem jak to możliwe, ale ok. ;)

Szanowny Kolego, jak to Pan nie wie ???
Proces jest prosty: ojcowie założyciele+piwo+beherovka i już mamy drużynę. :-)
Tak na marginesie, Tesla też jest nasz!

emeryt


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ciekawe źródło informacji, strona Lecha Poznań. ;) Dziękuję za wyjaśnienie sprawy.
Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że dobry biznes musi powstać zawsze wwedłu równiania:
założyciele+alkohol=pomysł?

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Barò Emeryt
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 3623
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: dom spokojnej starości Puszta

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Emeryt »

Heinz-Werner Grüner pisze: 3 lata temu

założyciele+alkohol=pomysł

Puszczają wtedy wszelakie hamulce, a na drugi dzień, zgodnie z honorem, trzeba iść w zaparte.

emeryt


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

:) Ja z takim technicznym zapytaniem, czy forum można ustawić tak by pokazywało, o której dokładnie godzinie został napisany dany post?

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Ritter Moritz von Oranien-Nassau
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1988
Rejestracja: 7 lata temu

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Moritz von Oranien-Nassau »

Najeżdżając myszką na komunikat jak dawno to zrobiono wyświetlamy datę.

Freiherr Moritz von Oranien-Nassau,
Obrazek


ODPOWIEDZ Podgląd wydruku

Wróć do „Pogawędki”