Ambasada Ksiestwa Sarmacji

Fatima Popow-Chojnacka
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 134
Rejestracja: 2 lata temu

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Fatima Popow-Chojnacka »

W pierwszy weekend lutego odbyły się wybory do sejmu LXXIX kadencji. Frekwencja wyborcza wyniosła aż 77% (udział wzięło 33 wyborców z 45 uprawnionych). W ławach poselskich zasiądą: Santiago Vilarte von Hippogriff (Partia Sarmacka) Pavel van der Gibson (Partia Wolności), Filip I Gryf (Partia Sarmacka), Prokrustes oraz Severin le Droit-Retraité. 5 lutego nowy sejm podczas inauguracyjnego posiedzenia złożył przysięgę oraz wysłuchał orędzie Jego Książęcej Mości.

Nowa kadencja parlamentu zaczęła intensywne działania. W tym momencie toczą się cztery debaty nad projektami ustaw Markiza Severina le Droit-Retraité, a także jedna debata nielegislacyjna o reformie wymiaru sprawiedliwości. Wspomniane projekty ustaw można zobaczyć pod tym linkiem. Natomiast poprzednia kadencja zdążyła przyjąć dwie ustawy, które już weszły w życie – dwie dotyczyły Trybunału Koronnego.

W ostatnim czasie nastąpiły zmiany personalne na władzy. Posłowie wybrali Severina le Droit-Retraité na urząd Marszałka Sejmu, a wicemarszałkiem został Pavel van der Gibson. Marszałek Trybunału Koronnego powołał Benjamina Romanowa na ławnika, a dwóch innych asesorów przeniósł w stan spoczynku. Z kolei Książe nadał Santiago Vilarte von Hippogriffowi stopień Asesora Mianowanego.

2 lutego przypadł tysięczny dzień panowania Jego Książęcej Mości Arkadiusza Maksymiliana. Z tej okazji odbyła się na forum uroczystość, gdzie Książę przemówił i nadał odznaczenia. Ważną chwilą było także odnowienie książęcej przysięgi. Miejsce miała również emisja specjalnego znaczka oraz defilada wojskowa. Książe zawitał również z tej okazji do Hasselandu i Starosarmacji, zaś sarmacki parlament przyjął uchwałę honorującą osobę Arkadiusza Maksymiliana i jego zasługi na rzecz Księstwa Sarmacji.

W dniach 10–11 lutego br., Para Książęca udała się do Królestwa Voxlandu. Celem wizyty było podpisanie traktatu o nawiązaniu stosunków dyplomatycznych pomiędzy Księstwem Sarmacji a Królestwem Voxlandu.

4 lutego odbyła coroczna gala Złotych Wędek. Jest to plebiscyt, który nagradza osoby czy instytucje za miniony rok w kilku kategoriach m.in. Debiut Roku, Polityk Roku, Wydarzenie Roku czy Inicjatywa Roku. Zapraszamy do zapoznania się z relacją Diuka von Hohenburga Tehen-Dżeka, który na żywo komentował wydarzenie w specjalnym artykule. Zapraszamy również do zapoznania się z listą laureatów.

A w prasie:
nowe wieści z poligonu,
– pierwszy numer najnowszej gazety pt. “Czas”,
teleskop kosmiczny wyrusza w ostatnią podróż,
podsumowanie 8 sezonu Mikronacyjnej Ligii Kobiet,
przegląd lokalnych wydarzeń w Sarmacji cz. 3,
nieoczekiwany koniec, czyli kilka słów o stowarzyszeniu Hasselandu i Bialenii,
rozpoczęcie działalności Mniejszości Nordyckiej,
wybory do Sejmu LXXIX kadencji w liczbach.

( – ) Fatima Popow-Chojnacka
Obrazek


Fatima Popow-Chojnacka
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 134
Rejestracja: 2 lata temu

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Fatima Popow-Chojnacka »

Zapraszamy na rocznicowe skoki narciarskie :)

https://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f ... 51#p391251

( – ) Fatima Popow-Chojnacka
Obrazek


Fatima Popow-Chojnacka
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 134
Rejestracja: 2 lata temu

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Fatima Popow-Chojnacka »

Po dłuższej przerwie przestawiamy ostatnie wydarzenia w Sarmacji. Miłej lektury!

Jego Książęca Mość wydał oświadczenie w sprawie nowego rządu. Nowym Kanclerzem Księstwa Sarmacji został ponownie JKW Filip I Gryf. Uzyskał on wotum zaufania, po wcześniejszej debacie nad jego sprawozdaniem nad stanem państwa. W rządzie nadal będą ministrowie, którzy wcześniej byli w rządzie książęcym: JKW Fatima Popow-Chojnacka jako MSW i Podkanclerzy, Santiago Vilarte von Hippogriff jako Minister Finansów oraz Pavel van der Gibson jako Minister Kultury.

W Sejmie nadal aktywnie. Obecnie trwają debaty nad kilkoma projektami ustaw – likwidacja Prefektury, uproszczenie dyplomacji i wydłużenie terminów, konta fabularne, czy komisje śledcze. W międzyczasie czasie przyjęto Kodeks Cywilny, drobne zmiany w Regulaminie Sejmu i ustawę, która m.in. uchyla wymóg, który nie pozwalał na start w wyborach do Sejmu, jeśli kandydat jest funkcjonariuszem publicznym innej mikronacji.

Marszałek Sejmu Severin le Droit-Retraité zrezygnował z funkcji oraz zrzekł się mandatu. Jego mandat przyjął Henrich Ranveschtav. Trwa również wybór nowego Marszałka Sejmu. Prawdopodobnie zostanie nim obecny wicemarszałek, JKW Filip I Gryf.

25 lutego obchodziliśmy 14. rocznicę powstania Starosarmacji. Tego dnia wieczorem odbyły się uroczystości rocznicowe, gdzie m.in. nadano wsie i odznaczenia. Także oprócz głównych obchodów odbyła się emisja znaczka, celebra czy turniej skoków narciarskich. W prasie jako “smaczek” z tej okazji ukazały się znalezione statuty Gellonii przed powstaniem Starosarmacji. Zapraszamy do przeczytania relacji Informatora Sarmackiego z uroczystości.

W Hasselandzie przyjęto ustawę o spółkach akcyjnych i trwa dyskusja o przyszłości Hasselandziej Agencji Kosmicznej.

W Hasselandzie przyjęto wygląd budynku Saviuny (Zgromadzenia Krajowego). Również w STS zaczęto rozmowy na temat budynków i ich wizualizacji.

Nowe technikalnia w Sarmacji – Krucza Poczta, czyli funkcjonalność, która umożliwia ręcznie wysłaniie powiadomień do mieszkańców z panelu IPN oraz szybki przelew – funkcja ta pozwala na wygenerowanie gotowego linku do formularza z przelewem zawierającego predefiniowane wartości.

Ruszył Urząd Rejestracji Pojazdów. Trwa również dyskusja nad rozwinięciem inicjatywy.

Ruszyło nowe badanie SOBOS dotyczące zainteresowania udziałem w wydarzeniach fabularnych.

A w prasie:
Rozmowa z Księciem Sarmacji na 1000 dni panowania;
Od quasi-Kanady do własnej kultury;
Podsumowanie – 6 i 7 kolejki MLK;
Kręte Kryptokomentarze 1;
Czas – wydanie nr 2.

( – ) Fatima Popow-Chojnacka
Obrazek


Fatima Popow-Chojnacka
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 134
Rejestracja: 2 lata temu

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Fatima Popow-Chojnacka »

]W dniu 8 kwietnia o godzinie 20:00 odbędzie się uroczystość wręczenia JKW Helwetykowi Romańskiemu Najwyższego Odznaczenia Orderu Orła Sarmackiego. Jest to najważniejsze odznaczenie państwowe jakie można otrzymać w Księstwie Sarmacji i będzie ono nadane pierwszy raz. Również z tej okazji odbędzie się emisja specjalnego znaczka w ramach Poczty Baridajskiej oraz Światowego Związku Filatelistycznego. Zapraszamy serdecznie do udziału w tym ważnym wydarzeniu! Szczegóły pod tym linkiem.

W Sejmie toczy się debata nad nowelizacją ustawy o finansach publicznych ws. pomocy finansowej dla powracających oraz ustawą o SOBOS. W międzyczasie czasie przyjęto poprawkę w Konstytucji, która pozwala Księciu, aby ten w drodze rozporządzenia określił kryteria uznawania oraz zasady wycofywania uznania innych mikronacji.

JKW Filip I Gryf przez swoją dłuższą nieaktywność został odwołany z funkcji Marszałka Sejmu, a nowym Marszałkiem został diuk Prokrustes. Z tego samego powodu również Sejm głosuje nad wotum nieufności dla JKW Kanclerza. Wszystko wskazuje na to, że już za niedługo będzie nowy kanclerz.

Rada Ministrów wyszła z nową inicjatywą – wynajem kącika propagowanego i w tym celu dzięki współpracy z NIA, powstał na stronie głównej drugi kącik.

Studia z finansów? Jesteś chętny? Daj znać!

Ponownie reaktywowano możliwość kupienia terenów w naszym systemie. Także w systemie pojawiła się opcja, aby każdy mieszkaniec mógł zobaczyć posiadanie przedmioty, które można już przekazywać, ale jest planowana również giełda, gdzie będzie można je sprzedawać i kupować. Na razie ręcznie przez NIA można dodawać przedmioty. Także pojawiła się opcja Sklepu.

Szkoła Morska Flotylli Hasselandzkiej zaprasza na kurs podchorążych marynarki.

A w prasie:
Stadion Aniołów;
Badanie skłonności fabularnych - SOBOS;
Bojowe sprawdzenie systemu fregaty FREMM;
9. sarmatnica Księcia;
Chyba już po walce - Podsumowanie MLK;
Dla tych, co kochają morze;
Zapowiedź XXV v-Mundialu.

( – ) Fatima Popow-Chojnacka
Obrazek


Fatima Popow-Chojnacka
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 134
Rejestracja: 2 lata temu

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Fatima Popow-Chojnacka »

W pierwszy majowy weekend odbyły się wybory do sejmu LXXX kadencji. Spośród ośmiu kandydatów wybrano pięciu, którzy zostali nowymi posłami. W sejmowych ławach zobaczymy: Santiago Vilarte von Hippogriffa, Pavla van der Gibsona, Fatimę Popow-Chojnacką, Arega von Hippogriffa oraz Alfreda Fabiana von Hohenburg Tehen–Dżeka. W głosowaniu udział wzięło 19 osób z 41 upoważnionych do głosowania (frekwencja: 46 %). Szczegółowe wyniki pod tym linkiem. Na wtorek 7 maja zaplanowano pierwsze posiedzenie sejmu, podczas którego książę tradycyjnie przemówi, a posłowie złożą przysięgę.

Nowym Kanclerzem Księstwa Sarmacji został Pavel van der Gibson. Zastąpił on JKW Filipa I Gryfa, który został odwołany ze stanowiska z powodu udzielenia mu wcześniej wotum nieufności. 21 kwietnia odbyło się zaprzysiężenie nowego rządu, którym nadal będzie działał w składzie: MSW i Podkanclerzy jako JKW Fatima Popow-Chojnacka, a Santiago Vilarte von Hippogriff będzie nadal Ministrem Finansów.

Książę wydał nowe Rozporządzenie w sprawie kryteriów uznawania innych mikronacji.

Przyjęło Ustawę konstytucyjna o wstępie do likwidacji prefektury, Ustawę o SOBOS i Ustawę o kontach faburalnych.

W ostatnich tygodniach zaszły zmiany personalne na wielu stanowiskach. Prefektem Generalnym została Susanne Delfina Kierkeller, odwołano i powołano ambasadorów, a do Kolegium Asesorskiego dołączył Jakub Zawada, natomiast w stan spoczynku został przeniesiony Santiago Vilarte von Hippogriff. Również Rektorem Sarmackiej Akademii Nauki została JKW Fatima Popow-Chojnacka, a nowym Prezesem Sarmackiej Ligii Piłkarskiej został Piotr vel Bocian.

W dalszym ciągu następują systemowe zmiany. Oficjalnie przeniesiono Dziennik Praw na nową wersję, odblokowano możliwość komentowania artykułów starszych niż 30 dni z wyłączeniem tantiem, czy nowy panel w IPN umożliwia wysyłanie powiadomienia/przypomnienia, które zostanie wysłane na Discord.

15 kwietnia obchodziliśmy 8000. dzień istnienia Księstwa Sarmacji, a już 9 maja będziemy obchodzić trzecią rocznicę panowania JKM Arkadiusza Maksymiliana.

Powstaje mapa legend Sarmacji.

W prasie:
biuletyn Informacyjny Aniołów Grodzisk (Sezon 45.);
podsumowanie 45. sezonu Ekstraklasy SLP;
podsumowanie 45. sezonu Pierwszej Klasy SLP;
podsumowanie 45. sezonu Drugiej Klasy SLP;
trzecia sarmatnica JKW Fatimy Popow-Chojnackiej;
legenda o Źródle Fatimy;
Saviuno-sejmik, czyli o zgromadzeniu obu prowincji;
przegląd Naukowy i Literacki - wydanie 2;
legenda o Czarnym Bazylim;
dwie legendy, jedna z Grodziska a druga z Feru;
legenda o Smoku Niesiańskim;
Dekada+ Trybuny Diuków… and still going.

( – ) Fatima Popow-Chojnacka
Obrazek


Fatima Popow-Chojnacka
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 134
Rejestracja: 2 lata temu

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Fatima Popow-Chojnacka »

9 maja obchodziliśmy trzecią rocznicę panowania JKM Arkadiusza Maksymiliana.

25 maja obchodziliśmy dwudziestą drugą rocznicę powstania Księstwa Sarmacji. W związku w tym zaplanowano szereg inicjatyw. Główna uroczystość odbyła się w niedzielę 26 maja na sarmackim Discordzie podczas której Książę m.in. nadał wsie oraz odznaczenia.

Sarmacki parlament zaczyna prace z opóźnieniem z powodu protestu wyborczego. Trybunał Koronny stwierdził nieprawidłowości w przebiegu wyborów do Sejmu LXXX kadencji. Wskutek tego zaszła zmiana w sejmowej ławie z powodu błędu – zamiast Arega von Hippogriffa zobaczymy Gotfryda Slavik de Rutha. Ostatecznie unieważniono wyniki wyborów i pierwsze obrady Sejmu, a następnie podano prawidłowe wyniki i ponownie zwołano Sejm na obrady, gdzie posłowie złożyli przysięgi. Następnie wybrano nowego Marszałka Sejmu, którym został Santiago Vilarte von Hippogriff, wicemarszałkiem została Fatima Popow-Chojnacka. Posłowie przyjęli projekt uchwały uhonorowania JKM oraz trwa debata nad sprawozdaniem Kanclerz o stanie państwa. Następnie posłowie zagłosują nad wotum zaufania dla Kanclerza.

JKW Fatima Popow-Chojnacka złożyła rezygnację z urzędu Namiestnika Starosarmacji. W związku z tym rozpoczęto procedurę wyboru nowego Namiestnika. Na ten moment zgłosił się jeden kandydat.

Z cyklu sarmackie firmy – Taco-Rosa SA: oferta alkoholi.

Została rozpoczęta dyskusja na temat ewentualnego nowego kierunku na Sarmackiej Akademii Nauk. Chodzi o pomysł ze sportowym kierunkiem. Zachęcamy szczególnie fanów sportu do wzięcia udziału w dyskusji.

Nowe rozrywkowe funkcje na stronie – quizy oraz Escape Room.

Prasa:
1 Pułk Straży Przybocznej świętuję III panowania JKM Arkadiusza Maksymiliana;
sezon 9 przeszedł do historii!;
czemu odchodzą?;
przygotowania do rocznicy;
imprezy wojskowe z okazji XXII–lecia Księstwa Sarmacji.

( – ) Fatima Popow-Chojnacka
Obrazek


Fatima Popow-Chojnacka
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 134
Rejestracja: 2 lata temu

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Fatima Popow-Chojnacka »

Sejm przyjął projekt nowelizacji Regulaminu Sejmu. Ponownie termin glosowania będzie trwał trzy dni, a Biuro Legislacyjne przestało istnieć. Natomiast Wielmożny Kanclerz Pavel w-hr. van der Gibson uzyskał wotum zaufania.

Nowy Namiestnik Starosarmacji został wybrany! Starosarmaci zadecydowali, że zostanie nim Jakub hr. Zawada, a jego zastępcą został Diuk-Starosta Prokrustes.

Zaczęto prace nad integracją z Międzynarodowym Bankiem Pollinu – utworzenie możliwości wymiany pieniędzy między sarmackim bankiem a MBP.

Rozpoczęliśmy 10. sezon Mikronacyjnej Ligi Kobiet. Tym razem drużyny zagrają w dwóch dywizjach. Czy taki system się sprawdzi? Zapraszamy do przeczytania Skarbu Kibica.

Nazwij misia, którego losy będzie można śledzić na sarmackim X i Facebooku.

Chcesz pokazać swój graficzny talent i zarobić przy tym parę libertów? Sarmacka Liga Piłkarska ogłosiła konkurs na projekt Pucharu 46. sezonu.

Nie tylko obstawiamy mecze podczas EURO2024 w realnym świecie.. SLP również zaprasza do obstawia meczy w ramach Pucharu Sarmacji.

Grafika Sarmacka poszukuje koordynatora finansowo–administracyjnego.

( – ) Fatima Popow-Chojnacka
Obrazek


ODPOWIEDZ Podgląd wydruku

Wróć do „Ambasady”