Moderacja: Heinz-Werner Grüner

Sponsorzy RMAW

JCKM Franz Leopold I
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1060
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Franz Leopold I »

Heinz-Werner Grüner pisze: 3 lata temu

Zdaję sobie sprawę, że dopóki JCKM nie przyjmie rezygnacji to nie ma ona mocy prawnej, ale chodziło o sam fakt "wiedztwa". ;)

To w zasadzie interesująca kwestia, czy rezygnacja datuje się w momencie złożenia czy rozpatrzenia? Trzebaby fachowej porady @Franz Joseph von Habsburg

Obrazek


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Franz Leopold I pisze: 3 lata temu
Heinz-Werner Grüner pisze: 3 lata temu

Zdaję sobie sprawę, że dopóki JCKM nie przyjmie rezygnacji to nie ma ona mocy prawnej, ale chodziło o sam fakt "wiedztwa". ;)

To w zasadzie interesująca kwestia, czy rezygnacja datuje się w momencie złożenia czy rozpatrzenia? Trzebaby fachowej porady @Franz Joseph von Habsburg

To może już i tak nie zwlekajmy? :)

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


JCKW Franz Joseph von Habsburg
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 783
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien, Niederösterreich

Kto to?

Ordery

Kriegsmarine

Nieprzeczytany post autor: Franz Joseph von Habsburg »

Meine Herren, gdyby był ze mnie dobry prawnik, to nie wylądowałbym tu, gdzie teraz jestem.

W tym przypadku ustawa z 17 kwietnia 1920 r. o ustroju terytorialnym Monarchii Austro-Węgierskiej w art. 1 ust. 1 definiuje jasno, że Namiestnik jest powoływany i odwoływany przez Monarchę.

Ustawa nie określa przesłanek do odwołania, może to być więc monarsze widzimisię. Niemniej, Ugoda w źródłach obowiązującego prawa wymienia prawo zwyczajowe, więc na pewno - zgodnie ze zwyczajem - za taką przesłankę można (między innymi) uznać złożenie rezygnacji, dymisji czy innej formy, niemniej rzeczywistym końcem pełnienia funkcji może być w tym przypadku jedynie postanowienie Monarchy, odwołujące daną osobę z funkcji Namiestnika.

Oczywiście, jeżeli organ odwołujący z jakiegoś powodu nie może wydać odpowiedniego aktu, można domniemywać, że rezygnacja sama w sobie jest skuteczna (vide prawo zwyczajowe wspomniane wyżej), ale w tym przypadku nie zachodzi taka okoliczność :-).

(-) KAdm Franz Joseph Ehzg von Habsburg

Obrazek


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Franz Joseph von Habsburg pisze: 3 lata temu

Meine Herren, gdyby był ze mnie dobry prawnik, to nie wylądowałbym tu, gdzie teraz jestem.

W tym przypadku ustawa z 17 kwietnia 1920 r. o ustroju terytorialnym Monarchii Austro-Węgierskiej w art. 1 ust. 1 definiuje jasno, że Namiestnik jest powoływany i odwoływany przez Monarchę.

Ustawa nie określa przesłanek do odwołania, może to być więc monarsze widzimisię. Niemniej, Ugoda w źródłach obowiązującego prawa wymienia prawo zwyczajowe, więc na pewno - zgodnie ze zwyczajem - za taką przesłankę można (między innymi) uznać złożenie rezygnacji, dymisji czy innej formy, niemniej rzeczywistym końcem pełnienia funkcji może być w tym przypadku jedynie postanowienie Monarchy, odwołujące daną osobę z funkcji Namiestnika.

Oczywiście, jeżeli organ odwołujący z jakiegoś powodu nie może wydać odpowiedniego aktu, można domniemywać, że rezygnacja sama w sobie jest skuteczna (vide prawo zwyczajowe wspomniane wyżej), ale w tym przypadku nie zachodzi taka okoliczność :-).

Czyli wszyscy mieliśmy rację. :)

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Michał Jerzy Potocki
Reakcje:
Posty: 1294
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: real

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Michał Jerzy Potocki »

Ja myślę, że to dział kiedy monarcha wyda akt prawny. :-)
Jeśli jednak nie, to trochę szkoda mi tego ostatniego dekretu i rozliczenia za marzec. :| :(


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Michał Jerzy Potocki pisze: 3 lata temu

Ja myślę, że to dział kiedy monarcha wyda akt prawny. :-)
Jeśli jednak nie, to trochę szkoda mi tego ostatniego dekretu i rozliczenia za marzec. :| :(

Nie no luz. Przyjęliśmy(ja przyjąłem do wiadomości), że jest ok. Dekrety obowiązują.

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


JCKW Andrew von Habsburg
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 2345
Rejestracja: 7 lata temu

Kto to?

Ordery

Kriegsmarine

Nieprzeczytany post autor: Andrew von Habsburg »

wg mnie do puki JCKM Ekscelecji nie odwoła jest Pan Namiestnikiem.

Proszę się zastanowić , czy nie cofnąć wniosku,

Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg
Regent Monarchii Austro-Węgier

Obrazek


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Andrew von Habsburg pisze: 3 lata temu

wg mnie do puki JCKM Ekscelecji nie odwoła jest Pan Namiestnikiem.

Proszę się zastanowić , czy nie cofnąć wniosku,

Ja nie będę już do tego nawiązywał w tym dziale, poruszyłem to gdzieś indziej, ale zapytam czy jednak nie zechciał by WCKW zabawić się z nami w rajdy? To naprawdę nic trudnego, a radości sporo! :)

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Barò Emeryt
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 3623
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: dom spokojnej starości Puszta

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Emeryt »

@Heinz-Werner Grüner
Szanowny Panie jestem zmuszony wycofać Konsorcjum Wydobywcze Targersdorf z roli sponsora RMAW. Ruch ten spowodowany jest brakiem funduszy, jaki i z brakiem czasu na ich pozyskiwanie.
Środki jakie były do tej pory znajdowały się na rachunku bankowym Konsorcjum zostaną w najbliższych dniach przelane na Konto Organizatora RMAW. Odpowiednie dyspozycje zostały wysłane dziś do dyrekcji Banku Ziemskiego.

emeryt


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Targersdorf Borisz pisze: 1 rok temu

@Heinz-Werner Grüner
Szanowny Panie jestem zmuszony wycofać Konsorcjum Wydobywcze Targersdorf z roli sponsora RMAW. Ruch ten spowodowany jest brakiem funduszy, jaki i z brakiem czasu na ich pozyskiwanie.
Środki jakie były do tej pory znajdowały się na rachunku bankowym Konsorcjum zostaną w najbliższych dniach przelane na Konto Organizatora RMAW. Odpowiednie dyspozycje zostały wysłane dziś do dyrekcji Banku Ziemskiego.

Serdecznie dziękuje Hrabiemu, ale przykro się czyta, że wycofane zostanie konsorcjum…

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


ODPOWIEDZ Podgląd wydruku

Wróć do „Rajdowe Mistrzostwa Austro-Węgier”