Piłka w Mikroświecie

Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Nicolaas Pieter pisze: 2 lata temu

Ja tam swoje wiem… :lol:

Wyszło jak wyszło. Nie ma co narzekać trzeba grać. :)

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Nicolaas Pieter
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 30
Rejestracja: 3 lata temu

Nieprzeczytany post autor: Nicolaas Pieter »

Pewnie, że tak! Gramy, gramy, nie narzekamy! Trzeba być twardziochem, a nie mięciuchem. Nie idziemy na łatwiznę (przynajmniej tym razem…). Jak powiedział klasyk: od zera do bohatera (albo odwrotnie, nie pamiętam już…8-)).

Obrazek


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Sam jestem bardzo ciekaw jak ten sezon wypadnie… Końcówka roku szkolnego, więc moblilizacja dla tych trenerów mniej aktywnych nastąpi pewnie dopiero gdzieś za 2 tygodnie, ale jestem dobrej myśli.

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Zestawienie lig piłkarskich Mikroświata 1.VII 1921r.

NazwaID LigiWskaźnikRankingUmiejętn.Liczba DrużynAktywneVIPNr SezonuRok powstania
Mikroświatowa Unia Piłkarska1127489(790)6409(532)18+1186462007
Liga Królewska24870310(887)5399(451)20208542010
Sarmacka Liga Piłkarska710655(460)93510(312)28287382006
Liga Piłkarska Palatynatu Leocji4609658(683)7298(6691212432020
Erste Klasse4610028(676)7398(669)1616232020
Ivy Mikro League4605015(460)9355(890)66042020
LFP Skarland4614740(-615)1209066012021

Przy lidze MUP w ilości drużyn jest 18+1, gdyż zespół złożył już podanie i czeka tylko na akcept.
Status quo ilości lig utrzymał się od ostatniego notowania, ale upadek Ligi Orientyki był na pewno bolesny dla kilku trenerów. Nie udało się uratować tejże, ale powstała za to nowa w Skarlandzie. Na razie mam za sobą jeden sezon, ale miejmy nadzieję, że uda się jej utrzymać dłużej.
Poza Ivy Mikro League, która jest na minimalnym limicie drużyn, reszcie nie grozi upadek.
Dużą obniżkę aktywnościową można zauważyć w SLP… Kilku trenerów nie widać od dłuższego czasu, ale miejmy nadzieję, że to przejściowy kłopot.
Ogólna liczba trenerów z lig mikroświata to 54. To akurat budująca wiadomość, gdyż od marca ich liczba wzrosła o 5. Aktywnych zespołów jest natomiast 106, czyli w miarę trzymamy się tego poziomu od roku.

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Zestawienie lig piłkarskich Mikroświata 4.X 1921r.

NazwaID LigiWskaźnikRankingUmiejętn.Liczba DrużynAktywneVIPNr SezonuRok powstania
Mikroświatowa Unia Piłkarska11274810(860)5249(491)20206482007
Liga Królewska24870311(1033)3169(466)20177562010
Sarmacka Liga Piłkarska710656(562)80510(340)292910402006
Liga Piłkarska Palatynatu Leocji4609658(683)7298(6691212432020
Erste Klasse46100210(901)4807(617)1616352020
LFP Estella*4614740(-602)12014108022021
Liga Narodów Nordaty4616500(-58)1149566012021 (Jedyna liga z brudnymi sztuczkami)

*Wcześniej LFP Skarland
-Ivy Mikro League|460501| - Liga nadal istnieje ale zmieniła nazwę na Premier Legue(dokładnie tak) i opisywana jest jako liga pozamikronacyjna

W poprzednim notowaniu ogłosiliśmy upadek Ligi Orientyki, w tym niestety Ivy Mikro League. I choć liga nadal istnieje to sama nazwa(choć z błędem) i opis sugeruje zmianę profilu na odwzorowywanie realnej ligi angielskiej. Nie może więc być uwzględniona w zestawieniu. Oczywiście przykra to sytuacja dla całego mikroświata. Nie mniej miło mi poinformować, że na Nordacie pojawiła się Liga Narodów Nordaty. To dość ciekawe, że stworzona została tak po cichu… W każdym razie kibicujemy by trwała jak najdłużej!
Mamy zatem kolejny raz status quo i nadal 7 aktywnych lig…

A teraz słów kilka o ilości “materialnej”. Liczba aktywnych trenerów jest w miarę budująca. Na dzień dzisiejszy doliczyłem się ich 55. To niewielki wzrost (+1), ale warto dodać, że jest 4 nieaktywnych(jeden usunął konto, drugi totalnie spoza mikro, trzeci to król jednego z aktywnych państw, a czwarty…hmmm - niezidentyfikowałem). Natomiast dość zaskakujące jest dołączenie niejakiego Betadine. Z tego co wynika z profilu w X11 to realnie portugalski obywatel… Liga Królewska wsparła się nim, mam nadzieje, tymczasowo.
Przyszła i pora na podanie ogólnej liczby drużyn jakie prowadzi tych 55 aktywnych trenerów… Ta liczba to - 108. I to kolejny wzrost, ale ponownie nieznaczny. Widać, że zainteresowanie w mikronacjach, w których, jak dotąd, piłka była traktowana “po macoszemu” lub zainteresowanie nią było znikome troszkę wzrosło.
I na koniec “adnotacje” imienne. Na dzień dzisiejszy najlepszym mikronacyjnym trenerem (według X11) jest Leperr czyli Herr Leszczyński. Ranking menedżerów podawany w X11 dotyczy tylko i wyłącznie lig oficjalnych, ale to i tak niezły wykładnik informacyjny.
W lidze MUP to właśnie prowadzona przez niego Teutonia przewodzi w tabeli. Tuż za nią jest Hasseland dowodzony przez Cyber Smitha, również absolutną czołówkę polskiego xperta. Panowie mają ponad 13-stoletnie doświadczenie w tym systemie, więc wiedzą co robią.
Na podium w MUP lidze jest Starosarmacja pod kuratelą VAT’a. Szanowny Trener ma tak skomplikowane personalia, że postanowiłem się posiłkować skrótem. Co do jego umiejętności również nie powinniśmy mieć żadnych wątpliwości, mimo, że według systemu gra od…roku. To spec na TOP7 w mikro.
Liga Królewska to dominacja Herr Vilarte. Hegemon ze swoją Mechaniką. Tuż za nim “gna” legendarny Sthurmhowy, Herr Demollari. I kto nie zna obu panów trenerów ten jest niegodny v-istnienia.. :)
Nie zapominajmy o Herr Przemku, to kolejny z cyklu “chodząca encyklopedia xpertowego grania”. Naprawdę wysoce sobie cenię jego umiejętności.
W leockiej piłce to ponownie “dubel” Szanownych Vilarte i VAT’a. Liczby “wykręcane” przez Dianę Angemont przerażają…
Sarmaci piłką stoją, ale to na koniec wspomnę o ich lidze, bo jest największą pod względem ilości drużyn. A tam na przedzie kto? Herr Leszczyński! A jakże. Po cichutku, ale z gracją… Tuż za nim… bez zaskoczenia Herr Demollari i VAT… Nazwiska dobrze już poznane w tym zestawieniu…
W zestawieniu pominę (celowo) Erste Klasse, bo nie o tym dziś ma być… Reszta lig musi poczekać na “dogłębną analizę”. I to by było na tyle…

A! Mamy także i Herr Karakachanowa, Herr Dąbskiego, Herr Michaelusa… I jeszcze kilku jegomościów wypadałoby wymienić, ale brak już weny… ale oni wiedzą o kim mowa… ;)

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Barò Emeryt
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 3623
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: dom spokojnej starości Puszta

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Emeryt »

Bardzo dobre podsumowanie. Ja osobiście, w/w trenerów, obserwuję i uczę się fachu na ich przykładzie.

emeryt


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Targersdorf Borisz pisze: 2 lata temu

Bardzo dobre podsumowanie. Ja osobiście, w/w trenerów, obserwuję i uczę się fachu na ich przykładzie.

Wie Szlachetny, chciałem wyróżnić tych najwyższego sortu, ale to nie oznacza, że to wszyscy. Mogłem o kimś zapomnieć…

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Zestawienie lig piłkarskich Mikroświata 10.IV 1922r.

NazwaID LigiLiczba DrużynAktywneVIPNr SezonuRok powstania
Mikroświatowa Unia Piłkarska11274818176502007
Liga Królewska24870316166592010
Sarmacka Liga Piłkarska7106531309412006
Liga Piłkarska Palatynatu Leocji4609651413352020
Erste Klasse4610021514372020

Przymiarki do założenia ligi robiła Lumeria próbując założyć League Lumerique. Przestały istnieć ostatecznie Ivy Mikro League i liga w Skarlandzie, która przybierała różne nazwy.

Postanowiłem tym razem nieco inaczej podejść do tematu zestawień lig, skoro zostało ich zaledwie 5, a każda z nich ma swoje wady i zalety. Skupię się więc na trenerach. Ich ilość znacznie zmalała do 47 (-8,choć w zasadzie jest to bilans -4). Najbardziej szkoda utraty takiego nazwiska jak Novakovsky, co mikronautom raczej mało obeznanym z X11 nic nie powie, ale już VAT, czy po prostu Vanderlei Boubulina A la Triste już wiele. To był bardzo doświadczony i przede wszystkim świetny trener. Przykre jest to, że jego konto zniknęło nagle.
Poszukajmy jednak plusów. Postaram się stworzyć mało może zobowiazujący, ale jakiś tam ranking poziomu znajomości i umiejętności trenerskich.

Na pięć gwiazdek da się wyróżnić 3-4 trenerów. Zacznę tutaj (kolejność przypadkowa) od Cyber_smitha(Cyber Smith), który odnosił bardzo liczne sukcesy w lidze MUP i LK. Jest to trener z 14-letnim doświadczeniem, ale i z prawdziwą wiedzą o X11. Szkoda tylko, że jest tak mało aktywny w wirtualnym świecie. Kolejnym, którego bym wyróżnił w sposób szczególny jest Sthurmhowy vel Timan Demollari. Jego doświadczenie jest jeszcze większe (zaczynał w 2006r.) od poprzednika. To prawdziwy “obieżyświat”, który gdzie się tylko pojawi odnosi sukcesy. Trenerem z najwyższej półki jest dla mnie również Leperr vel Henryk Leszczyński. Ten mikronauta, jak i poprzednik są wielce przejęci losem piłki w mikroświecie i dobrze się trzymają mimo wielu lat doświadczeń nie zniechęcili się. Herr Leszczyński sukcesy odnosił w SLP i MUP. Obecnie prezentuje poziom (według rankingów X11) TOP7 w Polsce, co w mirko dałoby drugie miejsce. Bierzmy jednak pod uwagę, że wielu trenerów nie prowadzi lig oficjalnych. Ciekwym “zjawiskiem” jest zdecydowanie Santi Vilarte, który choć gra w X11 zaledwe od trzech lat ma renomę jednego z najlepiej obeznanych w taktycznych ustawieniach. Jego sukcesów w LPPL i LK, trudno nie zauważyć.
Nieco niżej, ale naprawdę nieznacznie, ale to chyba z racji tego, że częściej się z nimi mierzę, stawiam Przemka_H(nota bene,według oficjalnego rankingu X11 - 4 w Polsce i Michaelusa. Nie zapominajmy jednak o takich trenerach jak RDabski czy Karakachanow.
Warto także wymienić jedno nazwisko trenera, którego początek istnienia konta w systemie X11 wskazuje 2005 - to Ziutek vel Zbyszko Gustolupulo. I choć sukcesy miewał, obecnie gra czysto dla przyjemności i raczej bez pełnego zaangażowania

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


ODPOWIEDZ Podgląd wydruku

Wróć do „Pozsony”