Majątek Ziemski Grambach

Jan von Rainer
Reakcje:
Posty: 80
Rejestracja: 4 lata temu

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Jan von Rainer »

Przy głównym wjeździe zatrzymał się samochód o futurystycznym wyglądzie. Wyszło z niego trzech typów. Jeden w przerobionym mundurze oficera piechoty C.K. Armii i wojskowym czako, drugi wyglądał na kogoś z środowisk cyganerii wiedeńskiej, trzeci w szarym pancho i szerokim kapeluszu. Oficer zaczął mówić coś do wiedeńczyka wskazując na przybytek. Wiedeńczyk wyjął coś w stylu szkicownika i zaczął w nim coś rysować. Tamten trzeci zapalił fajkę i pobieżnie spojrzał na okolicę jakby szukał niebezpieczeństw

Jan von Rainer
Ambasador Pustkowi Winków
Admirał Wasteland Navy
Obywatel Austro-Węgier


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Heinz-Werner Grüner choć ręce miał "pełne roboty", jak tylko dowiedział się, że przybyli kolejni goście, rzucił wszystko i wybiegł przed pałac. Nie widział z daleka za dobrze, w dodatku ciemniało, ale gdy podszedł nieco bliżej poznał jednego z przybyłych. Zaskoczony jego pojawianiem zagadnął?

-Witam Szanownego Pana Ambasadora, cóż słychać? Co sprowadza do Grambach, herr von Rainer?

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Jan von Rainer
Reakcje:
Posty: 80
Rejestracja: 4 lata temu

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Jan von Rainer »

- Powitać. Planuje zbudować dacze pod Gerandum i szukam wzoru. - Odpowiedział krótko Rainer

Jan von Rainer
Ambasador Pustkowi Winków
Admirał Wasteland Navy
Obywatel Austro-Węgier


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

-Gerandum, Gernadum? A gdzie to jest Łaskawy Panie? Śmiało prosze podziwiać. Pałac w Grambach może nie jest nowy, ani jakoś skomplikowany architektonicznie, ale faktycznie budowla prezentuje się niezwykle majestatycznie. Nie patrzyłem na to w ten sposób. Niczwego sobie...

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Jan von Rainer
Reakcje:
Posty: 80
Rejestracja: 4 lata temu

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Jan von Rainer »

- Gerandum to dawna stolica Garapenii, de iure siedziba Terytorium Garapenium, którego jestem Gubernatorem Generalnym. W istocie nie chodzi mi o skomplikowaną budowlę więc Grambach nadal się na wzór wyśmienicie. - Odpowiedział - A pan, co Pan tu robi? Wszak to majątek chyba Generała von Groca? - Zapytał

Jan von Rainer
Ambasador Pustkowi Winków
Admirał Wasteland Navy
Obywatel Austro-Węgier


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

-To proszę czerpać ze styryjskiej myśli architektonicznej do woli! Nie pozostaje nic innego jak tylko cieszyć się, że ktoś to docenia. Majątek zgodnie z wolą ś.p. Grafa von Groca zawartą w testamencie, trafił pod dalsze zarządzanie do organizatorów rajdów RMAW, czyli mnie, a sam majątek ma być nagrodą za wygranie w drugim sezonie. Jest więc o co jeździć. Co prawda trwa jeszcze sezon I, ale od marca winien i drugi się rozpocząć.

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Hubert Szablarczyk - Hrychowicz
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 12
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Łuck, Rzplita Obojga Narodów

Nieprzeczytany post autor: Hubert Szablarczyk - Hrychowicz »

Nadszedł zwiedzający pałac pan Hubert.
- Dzień dobry Panu - zwrócił się do von Rainera. - Jestem synem niedawnego właściciela - niech mu real lekki będzie. Z Rzeczypospolitej przybyłem, ziemię ojcowską obaczyć.

Obrazek
(-) kmdr Hubert Mikołajowic Szablarczyk - Hrychowicz herbu Godziemba,
szlachic Rzeczypospolitej Obojga Narodów,
wojski wołyński,
gubernator Santa Maria,
pan na Łucku.


Jan von Rainer
Reakcje:
Posty: 80
Rejestracja: 4 lata temu

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Jan von Rainer »

- Oh, nie wiedziałem że Von Groc zmarł. Najszczersze kondolencje. Zmieniając szybko temat skoro on nie żyje kto jest głównodowodzącym armii? - Zapytał Grünera po czym zwrócił się do nadchodzącego - Witam Pana. Jestem Jan von Rainer, Ambasador Pustkowi Winków. Miło powitać kogoś z RON-u, byłego Króla Samuela Radziwiłła pamiętam jeszcze z Garapenii. Nie wiedziałem że Generał miał syna, tym bardziej mnie dziwi że otrzyma pan majątku w spadku.

Jan von Rainer
Ambasador Pustkowi Winków
Admirał Wasteland Navy
Obywatel Austro-Węgier


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Formalnie nikt nie przejął po nim jeszcze "schedy", ale w domyśle wydaje mi się, że, tak jak ostatnim razem, kiedy to Herr General deklarował swoją nieobecność, to jego miejsce zajmie Jego Wysokość Regent, vizeadmiral Andrew von Habsburg.

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


JCKW Andrew von Habsburg
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 2345
Rejestracja: 7 lata temu

Kto to?

Ordery

Kriegsmarine

Nieprzeczytany post autor: Andrew von Habsburg »

Szanowni Panowie
Nie ma żadnego problemu
Gdy gen. Groc ogłosił swoją nieobecność Cesarz mianował mnie szefem Sztabu Generalnego i decyzja ta nigdy nie została zmieniona

Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg
Regent Monarchii Austro-Węgier

Obrazek


ODPOWIEDZ Podgląd wydruku

Wróć do „Księstwo Styrii”