Sozialdemokratische Arbeiterpartei Österreichs/Magyarországi Szociáldemokrata Párt

Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Jestem zawiedziony, bo mój "risercz" nie potrafi jasno określić jaka to postać, ale jakby co to jest alternatywa dla Szanownego Barona. ;)

Borys von Targersdorf pisze: 3 lata temu

Absolutnie nie.

Absolutnie dziękuje.

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Barò Emeryt
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 3623
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: dom spokojnej starości Puszta

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Emeryt »

Heinz-Werner Grüner pisze: 3 lata temu

Jestem zawiedziony, bo mój "risercz" nie potrafi jasno określić jaka to postać''......

Są błędne teorie, które łączą mnie z Dino Merlinem, dla mnie osobiście prestiżowe :)

emeryt


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

No ten z avatara trochę "poważniejszy", choć chętnie Szanownego Barona w takim wdzianku kolorowym jak pan Merlin, bym zobaczył. ;)
Jeśli mowa o realnym odbiorze to teraz inaczej sobie nie będę wyobrażał Szanownego. :D

Jeśli zaś chodzi o piosenkę, to całkiem przyjemnie oglądało się to show. Wokal jak wokal ale melodia świetna. Myślę, że można, jeśli wrócimy do tematu pokusić się o nową propozycję na ten konkurs muzyczny.

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


JCKW Franz Joseph von Habsburg
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 783
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien, Niederösterreich

Kto to?

Ordery

Kriegsmarine

Nieprzeczytany post autor: Franz Joseph von Habsburg »

Obrazek

Sozialdemokratische Arbeiterpartei Österreichs/Magyarországi Szociáldemokrata Párt
Program wyborczy 1920 r.

Genossen! Elvtársok! Jak zapowiadał JCKM @Franz Leopold I, niebawem mają odbyć się wybory do Reichsratu. W wyborach tych nasze ugrupowania oczywiście wezmą udział - póki co mamy jednego, pewnego kandydata, zapraszamy jednak do dołączenia do naszego kolektywu. By zachęcić zarówno przyszłych kandydatów do przyłączenia się, jak i naszych przeciwników politycznych do debaty, prezentujemy program, jaki chcielibyśmy zrealizować w najbliższej kadencji.

Zdajemy sobie sprawę, że w obecnej sytuacji nie będziemy mogli rządzić samodzielnie - doceniamy jednak talenty wszystkich uczestników życia politycznego i z przyjemnością poprzemy rząd, skłonny do realizacji naszych postulatów. W postulatach znajdują się zarówno pomysły narracyjne, jak i realnie wpływające na życie poddanych JCKM.

  1. Bezpieczeństwo socjalne. Ogromna większość osób pracujących dla Monarchii nie otrzymuje za swoją pracę wynagrodzenia. Rozumiemy ideę szlachetnej służby dla swojego kraju i społeczeństwa, trudno jednak mówić o godności, kiedy urzędnicy państw ościennych wyjeżdżają sobie na Riwierę Austriacką na wypoczynek. Żołnierze winni otrzymywać żołd, a urzędnicy pensje - adekwatnie do zajmowanego stanowiska i godności urzędu.
  2. Prawo pracy. Najwyższy czas wprowadzić w Austro-Węgrzech regulacje dotyczące pensji minimalnej także poza ustawą o zasadach funkcjonowania gospodarki, gdzie jest to i tak dość luźno określone. Ponadto, jest absolutnie niedopuszczalnym w 1920 roku, by nawet tzw. "wirtualni" poddani JCKM nie mieli określonej ilości godzin pracy - należy to zmienić.
  3. Program rozwoju transportu. Gospodarka austro-węgierska wciąż się rozwija, ale konieczny jest jeszcze większy impuls. W ciągu najbliższej kadencji chcemy dokonać przeglądu dróg bitych i żelaznych na terenie Monarchii, a także połączeń kolejowych - w dalszym ciągu są obszary Monarchii, które są bardzo źle skomunikowane z jej resztą. Jest absolutnie niedopuszczalnym, żeby do Wiednia jechać ponad 30 godzin! Pilotażowo należy też rozpocząć projekt budowy lotnisk aeroplanowych oraz sterowcowych w ważniejszych miastach Monarchii - Zeppeliny to przyszłość, która również może pomóc w transporcie między regionami Monarchii.
  4. W każdej szkole portret Najjaśniejszego Pana zamiast krzyża. Niedawno zrobiliśmy audyt pomieszczeń szkolnych - w 73% sal wiszą krzyże, a tylko w 56% portrety Najjaśniejszego Pana. To absolutnie niedopuszczalne i należy rozpocząć program likwidacji krzyży. Jesteśmy państwem świeckim i są one niepotrzebne, a portret cesarski i królewski z pewnością o wiele bardziej jednoczy. Krzyże będzie sobie mógł zabrać kościół rotrio-katolicki do swoich sal katechetycznych - nieodpłatnie.
  5. Wzmocnienie sił zbrojnych oraz sił policji i żandarmerii. Siły zbrojne oraz porządkowe austro-węgierskie nie mają dziś nawet solidnych podstaw prawnych dla swojego funkcjonowania - dotyczy to zwłaszcza spraw porządkowych, takich jak np. pozbycie się uciążliwych osób ze wspólnego forum, a taka możliwość - naszym zdaniem - powinna istnieć, oczywiście z możliwością odwołania się do sądu. Proponujemy także dofinansowanie sił zbrojnych i porządkowych, zakup sprzętu rodzimej produkcji, w tym budowę nowych okrętów marynarki wojennej, zgodnie z zapotrzebowaniem, a także inwestycje w siły lotnicze.
  6. Powołanie wymiaru sprawiedliwości. Nikt w Monarchii nie chce być sędzią - tak było od zawsze, nie ma też - poza Ugodą - zbyt wielu podstaw do funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. Nie mamy szans na dwuinstancyjne postępowanie, z wyjątkiem możliwości odwołania się do JCKM, w którego to imieniu wydawane są wyroki. Ale możemy napisać ustawę o c. i k. Sądzie - możliwie krótką i prostą. Proponujemy do składów orzekających dodawać każdorazowo losowo wybieranych spośród obywateli austro-węgierskich ławników - tak, by choć trochę zdemokratyzować wydawanie wyroków.
  7. Aktywizacja polityki zagranicznej. Obecny rząd radzi sobie dobrze w polityce zagranicznej, przywracając świadomość o Monarchii na arenie międzynarodowej, zawierając kolejne traktaty. My chcielibyśmy kontynuować i rozwinąć ten kurs - w tym celu należy naprawić bubel prawny w Ugodzie, który utrudnia zawieranie umów, ale też zastanowić się nad rozwinięciem skrzydeł. Warto zacieśnić stosunki z bliskimi nam stolicami - Warszawą i Walencją. Warto też spróbować odmrozić stosunki z Państwem Winków i zainteresować się szerszą współpracą międzynarodową z dotychczas (to się szczęśliwie zmienia!) nieco zaniedbywanymi partnerami - Leocją i Bialenią.
  8. Współpraca ponadpartyjna. Niniejszy program jest drogowskazem dla nas, ale chcielibyśmy proponować nasze postulaty w Reichsracie wszystkim, skłonnym do współpracy.

Zachęcam do popierania socjaldemokratów!

Pamiętaj, serce masz po lewej stronie!

(-) KAdm Franz Joseph Ehzg von Habsburg

Obrazek


Michał Jerzy Potocki
Reakcje:
Posty: 1294
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: real

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Michał Jerzy Potocki »

Jeśli mogę odnieść się do punktów to chciałbym powiedzieć.

  1. Popieram. Za dobrze wykonaną prace powinna być wypłata.
  2. Również.
    Co do podatków to jeden, niski, liniowy podatek np. 5%.
  3. Wiadomo rozwój jest potrzebny. Myśląc o kolei, myślę o Salzburskich kolejach, nie wierzę, że tak długo moje lokomotywy jeżdżą.
  4. Och. Nie. W każdej szkole obok portretu Cesarza, krzyż.
  5. Pominę, popieram.
  6. Nie wypowiem się, gdyż nie jestem dobrze w tym zorientowany.
  7. Jak najbardziej popieram. Dowiedziałem się w rozmowach, że Skarland jest jak najbardziej przychylny traktatom i umowom z MAW. Czekamy tylko na podpisanie Traktatu uznaniowego, lub wszczęcie rozmów. A jak tylko to stanie się faktem to przedstawimy wam projekty umów handlowych oraz pakt o nieagresji. A może w niedalekiej przyszłości także umowę sojuszu.

JCKW Franz Joseph von Habsburg
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 783
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien, Niederösterreich

Kto to?

Ordery

Kriegsmarine

Nieprzeczytany post autor: Franz Joseph von Habsburg »

Oczywiście, że można - zawsze zachęcam do dyskusji! :-)

  1. O podatkach nie ma tam mowy, ale cieszę się, że proponuje Pan takie rozwiązania :-).
  2. No cóż, transport publiczny to konieczność - nie każdego stać na automobil, a programy rozwojowe i robót publicznych winny wspomóc naszą gospodarkę.
  3. A co ze szkołami, gdzie uczą się niechrześcijanie?
  4. Wunderbar!

(-) KAdm Franz Joseph Ehzg von Habsburg

Obrazek


Michał Jerzy Potocki
Reakcje:
Posty: 1294
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: real

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Michał Jerzy Potocki »

Franz Joseph von Habsburg pisze: 3 lata temu

Oczywiście, że można - zawsze zachęcam do dyskusji! :-)

  1. O podatkach nie ma tam mowy, ale cieszę się, że proponuje Pan takie rozwiązania :-).
  2. No cóż, transport publiczny to konieczność - nie każdego stać na automobil, a programy rozwojowe i robót publicznych winny wspomóc naszą gospodarkę.
  3. A co ze szkołami, gdzie uczą się niechrześcijanie?
  4. Wunderbar!

O podatku wspomniałem ponieważ wcześniej w wątku majątku WCKW wspomniał.

3. Wiadomo racja.

4. No cóż, jaki problem dla niechrześcijan aby obok Porteru cesarza wisiał krzyż. Wszak pamiętam, że Habsburgowie uchodzili za Katolików itd.
A poza tym niechrześcijan nie powinno drażnić, męczyć, denerwować czyiś znak na ścianie, skoro on nie wierzy, nie zajmuje się tym to powinno to być dla niego jako taka dekoracja.

Poza ty to mam pytanie. Skąd pomysł na połączenie dwóch tragicznych, złych, okropnych ustrojów, myśli jakimi są Socjalizm i demokracja.?
Choć sam czysto socjal ale ograniczony, mały popieram to Socjalizmu już nie.


JCKW Franz Joseph von Habsburg
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 783
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien, Niederösterreich

Kto to?

Ordery

Kriegsmarine

Nieprzeczytany post autor: Franz Joseph von Habsburg »

Co do krzyża - na przykład mi jako wykładowcy c. i k. Akademii Dyplomatycznej by to przeszkadzało, uważam to za zawłaszczanie przestrzeni publicznej przez coś, z czego wartościami się nie zgadzam - co więcej, nie uważam, że państwo winno te wartości realizować. Przypomnę też, że nad Dunajem mieszkają też muzułmanie i żydzi. A więc tak, jako ateista-obywatel mam z tym problem. Prywatnie uważam religię za zjawisko dość odstręczające, ale też jej kultywowanie uważam za prawo każdego człowieka i nie jestem zwolennikiem jego ograniczania.

A to połączenie - cóż, może to wielu zaskoczy, ale mam zwyczajnie dość lewicowe poglądy na wiele spraw i nie uważam, że socjaldemokracja jest, jak Pan to ujął, "mieszanką tragicznych ustrojów". Co więcej - Monarchia Austro-Węgierska realizuje bardzo dobrze zasady demokracji, a przy tym nasza partia chce uzupełnić to o wrażliwość socjalną, bronić praw pracowników i realizować polityki publiczne z prawdziwego zdarzenia.

Nie musi się Pan zgadzać, dlatego też zapewne nie jest Pan członkiem partii. Jeżeli w przyszłej kadencji będzie Pan delegatem do Rady Państwa i zgadza się Pan z częścią postulatów, to warto współpracować choćby w związku z tymi właśnie postulatami.

(-) KAdm Franz Joseph Ehzg von Habsburg

Obrazek


Barò Emeryt
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 3623
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: dom spokojnej starości Puszta

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Emeryt »

@Franz Joseph von Habsburg
moim skromnym zdaniem program wyborczy jest dobrze skrojony, tak po prawdzie to nawet konserwatysta mógłby się pod nim podpisać.

emeryt


JCKW Franz Joseph von Habsburg
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 783
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien, Niederösterreich

Kto to?

Ordery

Kriegsmarine

Nieprzeczytany post autor: Franz Joseph von Habsburg »

Borys von Targersdorf pisze: 3 lata temu

@Franz Joseph von Habsburg
moim skromnym zdaniem program wyborczy jest dobrze skrojony, tak po prawdzie to nawet konserwatysta mógłby się pod nim podpisać.

Zapraszam!

Opanujmy socjaldemokrację jako przemysłowcy i związki nam nic nie zrobią.

(-) KAdm Franz Joseph Ehzg von Habsburg

Obrazek


ODPOWIEDZ Podgląd wydruku

Wróć do „Królestwo Węgier”