Bochnia i okolice

Krzysztof Hans
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 29
Rejestracja: 7 lata temu

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Krzysztof Hans »

Jak się okazuje nie we wszystkich miejscach udzielają się proaustriackie nastroje - okolice na wschód od Wieliczki czyli rejony w okolicach Bochni, Brzeska i Limanowej mają sporo obaw co do reaktywowania MAW. Chodzi tutaj kwestie związane z istnieniem miejscowości gdyż w okolicy chodzą słuchy że nowa władza może zmniejszyć liczbę miejscowości poprzez ich łączenie. Dlatego Bochnia, Brzesko i Limanowa jak i inne miejscowości będące w ich okolicach póki co nie chcą wejść do nowego MAW.

Krzysztof Hans Arped-Winnicki
Więcej Słońca!


Ritter Moritz von Oranien-Nassau
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1988
Rejestracja: 7 lata temu

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Moritz von Oranien-Nassau »

Proszę się wycofać. Za podburzanie ludności może pan zostać aresztowany.

Freiherr Moritz von Oranien-Nassau,
Obrazek


Krzysztof Hans
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 29
Rejestracja: 7 lata temu

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Krzysztof Hans »

W tym przypadku ja akurat nic nie robię, w tym także nie podburzam ludności. Te opinie o których piszę wynikają z głosów jakie dochodzą od moich znajomych i samej ludności z tamtych okolic - opowiadali mi oni o tym źe nowa władza może zbyt ingerować w kształt terytorialny okolic z których pochodzą stąd mają wątpliwości co do poparcia nowej władzy. Informacja ta jest dosyć omawiana w wymienionych okolicach stąd też mieszkańcy zdecydowali się bronić swoich miejscowości przed jak to określają złymi zmianami.
Mieszkańcy wspomnianych okolic przeciwko MAW nic nie mają ale w sprawie nowej władzy mają więcej pytań niż odpowiedzi. Dodatkowo ludność tamtych terenów liczy na to że nowa władza przyniesie u nich nowe inwestycje gdyż jak to wspominają są w szarym ogonie regionu galicyjskiego.

Krzysztof Hans Arped-Winnicki
Więcej Słońca!


JCKM Franz Leopold I
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1060
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Franz Leopold I »

I jedynym źródłem tych rewelacji jest wypowiedź znanego na całym Pollinie awanturnika? Pan wybaczy że nie potraktujemy tego zbyt poważnie.

Obrazek


Krzysztof Hans
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 29
Rejestracja: 7 lata temu

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Krzysztof Hans »

Zależy kogo ma pan na myśli.
Tak jak wspomniałem będąc na urlopie w wspomnianych okolicach wsłuchałem się w głos mieszkającego tam ludu i usłyszałem ich opinie na temat planowanych zmian. Niestety w tym przypadku ludność ma pewne wątpliwości które opierają się głównie na przekazywanych sobie informacjach, niezadowoleniu z powodu braku inwestycji czy zbyt dużym stawianiu na stolicę Galicji czyli Kraków kosztem prowincji.

Krzysztof Hans Arped-Winnicki
Więcej Słońca!


JCKW Andrew von Habsburg
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 2345
Rejestracja: 7 lata temu

Kto to?

Ordery

Kriegsmarine

Nieprzeczytany post autor: Andrew von Habsburg »

Szanowny Panie
Proszę wybaczyć, ale stolicą Galicji jest Lwów.
Kraków jest stolicą Wielkiego Księstwa Krakowa,

Wielkie Księstwo Krakowskie (niem. Großherzogtum Krakau) – oficjalna nazwa terytorium byłego Wolnego Miasta Krakowa, po jego włączeniu w 1846 w skład zaboru austriackiego. Kraków wraz z okolicą formalnie nie należał do Królestwa Galicji i Lodomerii, choć realnie wraz z tym królestwem (Galicją i Lodomerią) oraz Księstwem oświęcimskim i zatorskim wspólnie tworzył jedną prowincję koronną - Königreich Galizien und Lodomerien mit dem Großherzogtum Krakau und den Herzogtümern Auschwitz und Zator.
Wikipedia

Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg
Regent Monarchii Austro-Węgier

Obrazek


Krzysztof Hans
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 29
Rejestracja: 7 lata temu

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Krzysztof Hans »

Mogło mi się coś pomylić gdyż z tego co wiem tamte okolice podobnie jak teren na którym to znajduje się Kraków mimo tego co pan pisze były nazywane galicyjskimi.

Krzysztof Hans Arped-Winnicki
Więcej Słońca!


Ritter Moritz von Oranien-Nassau
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1988
Rejestracja: 7 lata temu

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Moritz von Oranien-Nassau »

Nie kłóćmy się o sprawy nieistotne, Ten epizod jest zamknięty.

Freiherr Moritz von Oranien-Nassau,
Obrazek


Krzysztof Hans
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 29
Rejestracja: 7 lata temu

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Krzysztof Hans »

W każdym razie zgłaszam prośbę o stanowisko władz wobec obaw rejonu Bochni, Brzeska, Limanowej oraz ich okolic.

Krzysztof Hans Arped-Winnicki
Więcej Słońca!


JCKM Franz Leopold I
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1060
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Franz Leopold I »

Zgodnie z najlepszymi tradycjami austriackiej biurokracji proszę swoją prośbę złożyć na ręce Namiestnika Lwowskiego za pośrednictwem terenowej komendy żandarmerii na niebieskim formularzu B-52 z załącznikami od 47b do 47f, pieczątką lokalnego feldkurata, dwoma zdjęciami i zaświadczeniem o niekaralności.

Obrazek


ODPOWIEDZ Podgląd wydruku

Wróć do „Kraków”