Toblach - Triest - OS 5 - 1. Österreichische Alpenfahrt 1920

Heinz-Werner Grüner

Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 945 Rejestracja: 3 lata temu

Landstreitkräfte

Odznaczenia

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Henryk von Groc »

Turkot w kole narastał coraz bardziej, aż w końcu zaczęło się z niego dymić. Zmusiło to von Groc Hrychowicza do zatrzymania samochodu, by przyjrzeć się usterce z bliska. Obawa była, że wczoraj na punkcie kontrolnym gdy odbijając w prawo ostro hamował aby uniknąć zderzenia z samochodem przed nim, został uszkodzony przegub. Jednak po oględzinach wyszło że rozsypało się łożysko. Aż dziw że nie rozleciało się całkowicie przez tyle kilometrów co przejechał. Na szczęście miał zapasowe koło, więc zabrał się za jego wymianę. Całkiem widno już było więc ogarnął wzrokiem okolice. Pola, łąki i te stogi siana na nich stojące przypomniały mu o dawnych wypadach za miasto. Siadywał pod takimi nie raz, nie dwa razem ze swoją wybranką i ... miło spędzał czas, a teraz zamiast czułości białogłowy przyszło zmagać się z kołem. Z zamyślenia wyrwał go klakson samochodu, który przybył gdzieś z oddali. Energicznie dokręcił więc ostatnie śruby i z piskiem opon ruszył dalej.

(-) graf Henryk von Gröc Hrychowicz
Obrazek Obrazek


Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1165 Rejestracja: 3 miesiące temu

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Borys von Targersdorf pisze:
1 tydzień temu

...a tam o zgrozo, ktoś zamazał chorwackie nazwy, zostawiając tylko nazwy włoskie. na mapie zaś nabazgrane było, jak twierdzą świadkowie przecierem z pomidorów, słowa Andatevene via!.
Jak zapewne wszyscy wiedzą, baron Targersdorf jest znany nad Dunajem ze swych antywłoskich wypowiedzi oraz antywłoskich poglądów.

Biedny ten nasz Dostojny Baron... Wszędzie go straszą tymi "makaroniarzami"

Henryk von Groc pisze:
1 tydzień temu

Całkiem widno już było więc ogarnął wzrokiem okolice. Pola, łąki i te stogi siana na nich stojące przypomniały mu o dawnych wypadach za miasto. Siadywał pod takimi nie raz, nie dwa razem ze swoją wybranką i ... miło spędzał czas, a teraz zamiast czułości białogłowy przyszło zmagać się z kołem. Z zamyślenia wyrwał go klakson samochodu, który przybył gdzieś z oddali. Energicznie dokręcił więc ostatnie śruby i z piskiem opon ruszył dalej.

Romantyczny ten nasz Dostojny Graf... ach już widziałem to jako scena filmowa...

(-) leutnant Heinz-Werner Grüner
Österreichisch-Ungarischer Staatsbürger-Soldat im aktiven dienst, die K. u. K. Armee
"...niech trwa" , no to niech trwa dobry okres dla Monarchii, a realioza niech omija nas szerokim łukiem..."-B.v.Targersdorf


ODPOWIEDZ

Wróć do „Pobrzeże Austriackie”