Bukowinaer Post

Ritter Wiktor Maretzky
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 167
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: Czernowitz

Kto to?

Ordery

Nieprzeczytany post autor: Wiktor Maretzky »

Obrazek Nr 1, Czernowitz, 31 März 1920.

Wstęp Z wielką i nieopisaną radością oddajemy w Państwa ręce pierwszy numer naszego pisma. Tylko na naszych łamach otrzymają Państwo, bynajmniej nie najświeższe wiadomości z trzeciej ręki! Jednocześnie pragniemy poinformować, iż redakcja naszej gazety nie odpowiada za treść zamieszczanych artykułów i ogłoszeń. W ogóle za nic nie odpowiada.

Urodziny monarchy Nasz Niezmiernie Ukochany Monarcha, JCKM Franciszek Leopold I, niedawno obchodził swe 30 (realne) urodziny. Składamy najszczersze gratulacje z naszej strony!

Z tejże to okazji, nasz Umiłowany Władca, nagrodził wielu obywateli naszej Monarchii odznaczeniami. Pośród uhonorowywanych znalazł się również mieszkaniec Bukowiny, Pan Wiktor Maretzky, któremu za zasługi podczas odbudowy kraju w roku 1918 oraz zachowanie dziedzictwa kulturowego Monarchii sprzed lat, nadano Krzyż Komandorski Orderu Franciszka Józefa oraz tytuł szlachecki Rittera.

Powołanie nowego regenta W swym postanowieniu z 29 marca, JCKM Franciszek Leopold I, odwołał z funkcji regenta Barona Borysa von Targersdorfa. Na funkcję Regenta Monarchii, został powołany JW Andrew von Habsburg, który to równocześnie w niniejszym postanowieniu, został ustanowiony Następcą Tronu Cesarskiego i Królewskiego.

Obchody 15-lecia Monarchii Z okazji 15-tej rocznicy powstania Austro-Węgier przypadającej na 24 kwietnia, rada naszego miasta przygotowała wiele atrakcji dla naszych mieszkańców. Wśród przewidzianych imprez znajdą się m.in.: parada wojskowa, koncert muzyczny oraz zawody sportowe.

Sport Po wielu perturbacjach spowodowanych kryzysem demograficznym na Kontynencie Wschodnim, po prawie 4 miesięcznej przerwie, wystartował 14 sezon Ligi Orientyki.

W swym pierwszym meczu, drużyna Bukowiny Czernowitz uległa Bohemiansowi Praha 0-1. Dla przypomnienia; czeski zespół to obrońcy tytułu mistrzowskiego i zdobywcy pucharu z ostatniego sezonu. Również w obecnych rozgrywkach, drużyna prowadzona przez legendarnego Timiosa Kiechajasa z Sarmacji jest zdecydowanym faworytem.

Humor Pani w szkole nakazała dzieciom napisać wypracowanie, które miało by się kończyć zdaniem: „Matka jest tylko jedna”. Na drugi dzień pani pyta się dzieci.
– No dzieci przeczytajcie co napisaliście – może zaczniemy od Małgosi.
– Mama jest kochająca przytula nas, układa do snu. Matka jest tylko jedna.
– Gosiu 5 siadaj. Teraz Benek
– Mam wyprowadza nas na spacery kupuje nam rowery. Matka jest tylko jedna.
– Benek 5 siadaj.
Wreszcie Pani przepytała prawie całą klasę. Pozostał tylko Jasiu.
– Jasiu a ty, co napisałeś?
– W domu balanga,a wódka leje się litrami, goście rzygają na dywan.
Nagle wódka się skończyła, więc matka do mnie: Jasiek skocz do lodówki przynieś dwie wódki. Idę do kuchni, otwieram lodówkę i drę się z kuchni:
Matka! Jest tylko jedna!

Stetryczała pierdoła


JCKM Franz Leopold I
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1060
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Franz Leopold I »

Himmelaudon, będzie prawie dziesięć lat odkąd słyszałem ten dowcip 😂
Przy okazji, niezmiennie się cieszę że prasa nad Dunajem odżywa!
Ufam że wybaczy mi Ritter drobną impertynencję (w końcu nie domagam się na codzień monarszych przywilejów, więc niech ten jeden raz będzie mi wolno 😉), ale czy jest jakiś szczególny powód dla którego nie zdecydował się Redaktor na publikację tego numeru w naszym systemie prasowym?

Obrazek


Ritter Wiktor Maretzky
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 167
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: Czernowitz

Kto to?

Ordery

Nieprzeczytany post autor: Wiktor Maretzky »

FLI pisze: 4 lata temu

czy jest jakiś szczególny powód dla którego nie zdecydował się Redaktor na publikację tego numeru w naszym systemie prasowym?

Niech mi z łaski swojej, JCKM wyjaśni jak to można zrobić, bo za cholerę drzwi nie mogę znaleźć...

Stetryczała pierdoła


JCKW Franz Joseph von Habsburg
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 783
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien, Niederösterreich

Kto to?

Ordery

Kriegsmarine

Nieprzeczytany post autor: Franz Joseph von Habsburg »

MONARCHIA CENZURUJE WOLNĄ PRASĘ W KIOSKU! SKANDAL!

(-) KAdm Franz Joseph Ehzg von Habsburg

Obrazek


JCKM Franz Leopold I
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1060
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Franz Leopold I »

Wiktor Maretzky pisze: 4 lata temu

Niech mi z łaski swojej, JCKM wyjaśni jak to można zrobić, bo za cholerę drzwi nie mogę znaleźć...

https://kiosk.austro-wegry.org/wp-login.php

W razie problemów z logowaniem proszę pisać, pomogę :)

Obrazek


Ritter Wiktor Maretzky
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 167
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: Czernowitz

Kto to?

Ordery

Nieprzeczytany post autor: Wiktor Maretzky »

Byłbym wdzięczny za pomoc.

Stetryczała pierdoła


Erik Blume
Reakcje:

Nieprzeczytany post autor: Erik Blume »

Franz Joseph von Habsburg pisze: 4 lata temu

MONARCHIA CENZURUJE WOLNĄ PRASĘ W KIOSKU! SKANDAL!

Pora podnieść larmo!
Wykrzyknął lekko wczorajszy jegomość, porywając całą ryzę i zajęcymi susami oddalając się w kierunku Parku Różanego. Zapewne celem darmowej dystrybucji potrzebującym, bo jakże by inaczej.


ODPOWIEDZ Podgląd wydruku

Wróć do „Czernowitz”