Mikroświatowa Unia Piłkarska

Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Poniżej w celach informatycznych i statystycznych wklejam info odnośnie proponowanych zmian w MUP w najbliższym sezonie i wyborach organizatora na następny mundial.

Szanowni Trenerzy – Delegaci,
Szanowni Obywatele Mikroświata
Fani piłki nożnej,

Przed nami rozpoczyna się bardzo ciekawy okres. Trwa obecnie V-mundial w Leocji czyli takie nasze mistrzostwa mikroświata. Samo to wydarzenie budzi wiele emocji, dlatego polecam na wstępie śledzić zmagania bezpośrednio przez system Xpert11 lub chociażby liczne relację prasowe. Niech każdy trener poczuje się jak realny selekcjoner i czuje presję niczym Paulo Sousa. 😊

Rozpocząłem ten wywód z dwóch powodów.
Skupmy się zatem na pierwszym z nich, a mianowicie wyborach przyszłego organizatora tego wyjątkowego wydarzenia jakim jest właśnie „mundial”. Nie ma co się oszukiwać, że czasu mamy sporo. Tak, mamy, ale jak to w życiu bywa ten szybko mknie do przodu…
Prosiłbym zatem wszystkie osoby decyzyjne w mikronacjach, które chciałyby gościć turniej na swoich ziemiach o zgłaszanie kandydatur. Termin zgłoszeń to 20 grudnia tego roku. Myślę, że ciekawym zwyczajem byłoby głosowanie w sprawie wyboru kolejnego organizatora podczas decydujących wydarzeń trwającej imprezy. Finał odbędzie się na początku 2022 roku, zatem data końca zgłoszeń będzie dawała możliwość przejścia od razu do głosowania w tejże sprawie…
Warto nadmienić, że trzy kandydatury już są wstępnie zaaprobowane, ale prosiłbym o potwierdzenie w 100%. Są to wspólne opcje Volkianu i Winkulii, a także Voxlandu i Westlandu oraz Starosarmacji i Haselandu(Sarmacja).
Dlaczego mi zależy na tak szybkim wyborze?
To już kwestia powodu numer dwa.
Jak już informowałem trenerów przyszły sezon będzie jubileuszowym, pięćdziesiątym sezonem w lidze MUP. Ciekawą opcją wydaje się uczczenie tego w sposób szczególny. Pomysł wzbudził aprobatę trenerów, zatem na pewno dojdzie do rozegrania innego formatu niż to było dotychczas.
Dla osób niezaznajomionych dodam, że liga MUP od pewnego czasu działała w trybie „trójsezonia” (mecze dwa razy w tygodniu) i kolejno są to :
• impreza główna (v-mundial- trwa zwykle około 1 miesiąca - obecnie 1,5mca),
• duża liga (tworzy się jedną ligę, gdzie każdy gra z każdym - długi sezon -obecnie 38 kolejek czyli 19 tygodni),
• mała liga (tworzy się 2 dywizję, gdzie zespoły są podzielone na mocniejsze i słabsze – krótszy sezon – obecnie 18 kolejek czyli 9 tygodni)
Opcje padały różne, ale z całości udało się zauważyć, że propozycja jak poniżej wywarła największe wrażenie. Jest to coś opcja czasowo nic nie zmieniająca, ale wprowadzająca ten wyniosły charakter w „50-tce”.
Po V-mundialu w Leocji, zagralibyśmy według „zasad małej ligi”, ale z opcją meczów co tydzień by móc również „wsadzić” puchar. Wtedy całość trwałaby 18 tygodni), a w kolejnym sezonie ponownie mała liga…
Mimo to warto oddać pod głosowanie, ale zanim podam opcje to może wyjaśnię na czym polega opcja „bardzo małej ligi” .
BML to podział na 3 dywizje, w miarę możliwości wymagało by to „podciągnięcie” do 21 reprezentacji. 12 kolejek – 6 tygodni – najkrótszy sezon ligowy
Proponuje zatem na następne sezony tryby
PROPOZYCJA nr 1 - MUNDIAL – ML+P – ML - MUNDIAL
PROPOZYCJA nr 2 – MUNDIAL – BML+P – ML – MUNDIAL
PROPOZYCJA nr 3 – MUNDIAL – ML+P – DL – MUNDIAL
PROPOZYCJA nr 4 – MUNDIAL – BML+P – DL – MUNDIAL
Gdzie – DL (duża liga) – ML (mała liga) – BML (bardzo mała liga) – P (puchar)

Pozostaje także kwestia nazewnictwa samego pucharu:
Moje porpozycje to Puchar Interkontynentalny (nazwa wynikająca z tradycji), Puchar Pięćdziesięciosezonia lub Puchar „50-tki.

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


ODPOWIEDZ Podgląd wydruku

Wróć do „Austro-Węgierska Federacja Piłkarska”