Rozmowy o zmianach w statucie

Severin
Reakcje:
Posty: 32
Rejestracja: 3 lata temu

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Severin »

Nie planuję uciekać. Jeśli poprzednik wróci, to drużynę mogę mu zwrócić, a sam założyć inną. Po prostu uważam, że statut traci swoje walory przez większy udział trenerów zagranicznych w lidze.

Severin Verwaltung-Esteladio


Ritter Moritz von Oranien-Nassau
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1988
Rejestracja: 7 lata temu

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Moritz von Oranien-Nassau »

Liga jest moim zdaniem wspólna, Austro-Węgrów i gości.

Freiherr Moritz von Oranien-Nassau,
Obrazek


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Severin pisze: 3 lata temu

Przyjrzałem się bliżej temu statutowi i wynika z niego, że jestem członkiem zarządu, przez co mam uprawnienia do głosowania, m.in. ws. wyboru Prezesa. Nie uważam że powinienem mieć taką kompetencję, gdyż jestem jedynie gościem w Lidze Austro-Węgier. O takich sprawach powinni decydować Miejscowi .

Proponowałbym żeby trenerzy zagraniczni nie mieli prawa do wyboru prezesa, przy jednoczesnym pozostawieniu im kompetencji do głosowania ws. zmian w samej lidze jak np. utworzenie dywizji czy pucharu, o ile nie decyduje o tym Prezes.

Można też wprowadzić do statutu — ewentualnie określić to rozporządzeniem Prezesa — zasady dymisjonowania trenerów, żeby nie trzeba było zwoływać Zarządu do tak błahej sprawy, jaką jest dymisjonowanie nieaktywnego trenera.

Szanowny Panie Trenerze, każdy członek AWFP musi prowadzić klub w ramach Monarchii. To jest wytycznym ważniejszym niż to skąd pochodzi trener. Czy w życiu realnym, do którego w piłce nie sposób się nie odnieść Legia Warszawa mogła by grać w Bundeslidze? Nie. Czy Joachim Loew mógłby trenować Legię Warszawa? Oczywiście, że tak. To samo tyczy się właścicieli klubów, którzy w X11 się właściwie przeplatają się z menedżerem-trenerem.
Zasady dymisjonowania trenerów, jak to szeroko zostało nazwane, to w zasadzie intencja nas wszystkich. Z tymże admin ligi w X11 i ewentualnie Prezes AWFP to osoby, którym taki stan rzeczy(vacat) powinien jak najszybciej zostać "zacerowany". Nie wydaje mi się by trzeba wydawać rozporządzeniabo ktoś opuścił klub. Co innego skonsultować czy wyrzucamy, ale żeby rozporządzać to? Sam nie wiem. Poddaje pod dalszą dyskusję i dziękuję za zwrócenie uwagi na ten szczegół.

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Severin
Reakcje:
Posty: 32
Rejestracja: 3 lata temu

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Severin »

Szanowny Panie Trenerze, każdy członek AWFP musi prowadzić klub w ramach Monarchii. To jest wytycznym ważniejszym niż to skąd pochodzi trener. Czy w życiu realnym, do którego w piłce nie sposób się nie odnieść Legia Warszawa mogła by grać w Bundeslidze? Nie. Czy Joachim Loew mógłby trenować Legię Warszawa? Oczywiście, że tak. To samo tyczy się właścicieli klubów, którzy w X11 się właściwie przeplatają się z menedżerem-trenerem.

Nie rozumiem celu powyższego wywodu. Zwróciłem jedynie uwagę na to, że głupio by mi było wybierać Prezesa Ligii i zaproponowałem, żeby wybór zostawić obywatelom MAW. Można też przemyśleć dodanie możliwości zrzeczenia się prawa do głosowania, żeby nikogo nie dyskryminować.

Zasady dymisjonowania trenerów, jak to szeroko zostało nazwane, to w zasadzie intencja nas wszystkich. Z tymże admin ligi w X11 i ewentualnie Prezes AWFP to osoby, którym taki stan rzeczy(vacat) powinien jak najszybciej zostać "zacerowany". Nie wydaje mi się by trzeba wydawać rozporządzenia bo ktoś opuścił klub. Co innego skonsultować czy wyrzucamy, ale żeby rozporządzać to? Sam nie wiem. Poddaje pod dalszą dyskusję i dziękuję za zwrócenie uwagi na ten szczegół.

Rozporządzenie ws. zdymisjonowania trenera jest rzeczywiście niezasadne. Wystarczy czynność faktyczna w systemie i krótka notka administratora ligi. Miałem na myśli ustalenie dowolnym sposobem po jakim czasie nieaktywności trener powinien zostać zdymisjonowany. Może to być zawarte w nowelizacji statutu, w rozporządzeniu Prezesa lub nawet w uchwale zarządu, jeśli się takie pojęcie wprowadzi do statutu. Drużyna długotrwale zaniedbywana jest jedynie skarbnicą darmowych punktów ligowych — co, moim skromnym zdaniem, powinno być możliwe szybko eliminowane.

Swoją drogą, JCKW ostatnio logował się w systemie 1 sierpnia i tak się składa że pierwszy mecz rozgrywam z Jego drużyną.

Severin Verwaltung-Esteladio


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Severin pisze: 3 lata temu

Nie rozumiem celu powyższego wywodu. Zwróciłem jedynie uwagę na to, że głupio by mi było wybierać Prezesa Ligii i zaproponowałem, żeby wybór zostawić obywatelom MAW. Można też przemyśleć dodanie możliwości zrzeczenia się prawa do głosowania, żeby nikogo nie dyskryminować.

Szanowny Panie, w tym rzecz, że każdy członek ma prawo wybrać prezesa, ale nie każdy musi, jeśli nie chce . Nie ma z tym związanych żadnych konsekwencji. Nie trzeba się zrzekać niczego.

Severin pisze: 3 lata temu

Rozporządzenie ws. zdymisjonowania trenera jest rzeczywiście niezasadne. Wystarczy czynność faktyczna w systemie i krótka notka administratora ligi. Miałem na myśli ustalenie dowolnym sposobem po jakim czasie nieaktywności trener powinien zostać zdymisjonowany. Może to być zawarte w nowelizacji statutu, w rozporządzeniu Prezesa lub nawet w uchwale zarządu, jeśli się takie pojęcie wprowadzi do statutu. Drużyna długotrwale zaniedbywana jest jedynie skarbnicą darmowych punktów ligowych — co, moim skromnym zdaniem, powinno być możliwe szybko eliminowane.

Swoją drogą, JCKW ostatnio logował się w systemie 1 sierpnia i tak się składa że pierwszy mecz rozgrywam z Jego drużyną.

A widzi Szanowny Pan, i to jest ciekawy casus. :)
Gdyby weszło takie prawo to załóżmy, że mógłbym go zdymisjonować. Systemowo, nadal jest jednak aktywny, na forum także, słabo ostatnio, ale aktywny. W dodatku zadeklarował się i to chyba dwukrotnie, że weźmie w końcu sprawy w swoje ręce. Człowiek to zabiegany, ale i dobroduszny, daje nam fory z zespołem rodziny panującej. ;)

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Severin
Reakcje:
Posty: 32
Rejestracja: 3 lata temu

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Severin »

Szanowny Panie Prezesie, kazus można sprowadzić do formalności, jeśli regulacja będzie miała sens. Oczywiste zatem jest, że trzeba wziąć pod uwagę ograniczenia ze strony systemu. Warto ustalić czy trenera można zdymisjonować od razu jak będzie systemowo nieaktywny, czy też należy mu dać np. tydzień czasu na powrotu (po uprzednim powiadomieniu) licząc od momentu uznania go w systemie jako nieaktywnego. Wtedy problem zniknie.

Severin Verwaltung-Esteladio


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ja rozumiem intencje Szanownego Pana, naprawdę byłbym za tym by to spisać, gdyby nie to, że oprócz Szanownego Pana, "miłośnika biurokracji", jak się sam Szanowny Pan nazwał i mnie, którego problem niejako dotyka jako Prezesa AWFP, nikogo to nie obchodzi. Grunt żeby grać. :) Tak mi się przynajmniej wydaje...
Jeśli ktoś jeszcze wyrazi taką wolę pochylimy się nad zmianą statutu i dodaniem tego o co Szanowny Pan zabiega.
Ja jestem ogólnie daleki od dymisjonowania, ponieważ nastały czasy, gdzie tempo w mikronacjach sporo zwolniło. Jednym to się podoba, innym mniej. Z doświadczenia wiem, że tydzień nic nie da, naprawdę... Ze swojej strony dodam, że zanim podjąłem w ogóle dialog z pozostałymi członkami AWFP odnośnie byłego trenera Slaviji, to wysłałem powiadomienie systemowe, informację na pw w X11, na maila poprzez MAW oraz pytałem, chyba trzykrotnie, na forum o to czy ktoś ma z nim kontakt. To chyba wystarczajacy "pretekst" by go zwolnić. Pomimo tego robiłem to z przykrością... Ach ten tradycjonalizm. W każdym razie nei tylko ja o tym decyduje, ale każdy członek AWFP. ;)

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Severin
Reakcje:
Posty: 32
Rejestracja: 3 lata temu

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Severin »

Nieaktywna drużyna ma właśnie wpływ na grę, w którą tak wszyscy grają. Postulowana zmiana nie jest dla samej biurokracji. Niemniej, nie zamierzam specjalnie naciskać. Jeśli nikomu nie przeszkadzają potencjalne darmowe zwycięstwa, to można zostawić status quo.

Severin Verwaltung-Esteladio


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Bynajmniej, ja po prostu w tych trudnych czasach nie chciałbym cisnąć na siłę na aktywność. Proszę mi wierzyć, że jestem po stronie Szanownego Pana.

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


JCKM Franz Leopold I
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1060
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Franz Leopold I »

Severin pisze: 3 lata temu

Swoją drogą, JCKW ostatnio logował się w systemie 1 sierpnia i tak się składa że pierwszy mecz rozgrywam z Jego drużyną.

W nowym sezonie planuję być trochę aktywniejszy ;)


ODPOWIEDZ Podgląd wydruku

Wróć do „Austro-Węgierska Federacja Piłkarska”