XXIII v-mundial w Księstwie Sarmacji - Sezon 52

Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7145
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Obrazek


XXIII Mistrzostwa Mikroświata w piłce nożnej - Księstwo Sarmacji 1922

Wyniki I kolejki spotkań (17.IX.1922r)

GRUPA A
Skarland - Bialenia 3 - 0 (0 - 0)
Cesarstwo Niemieckie - Hasseland 1 - 3 (0 - 1)

Skarland gładko pokonuje Bialeńczyków pomimo tego, że trener von Lisendorff zajrzał do szatni po wielu chwilach przerwy. Hasseland zgodnie z przewidywaniami radzi sobie z Niemieckim Cesarstwem sprawnie. Nie wiem nawet czy nie za łatwo. Edelweiss pauzuje

GRUPA B
Lumeria - Sclavinia 0 - 0 (0 - 0)
Voxland - Austro-Wegry 0 - 5 (0 - 4)
Sensacyjny remis Lumerii ze Sclavinią to chyba najbardziej zaskakujący wynik pierwszej serii spotkań. Outsider wsparty ostatnio przez znakomitego trenera kontra znakomite pokolenie i jedna z najlepszych myśli szkoleniowych w naszym realnym kraju. Wynik bezbramkowy to nic! Sclavinia miała zaledwie jedną akcję w meczu! Nowe koszulki od Spielera nie przyniosły szczęścia. :)
Austro-Węgry nadspodziewanie łatwo pokonują, prężącą muskuły przed mundialem kadrę Voxlandu. Tym razem wysoko wygrywają goście, ale nie skreślajmy ekipy Herr Harlina. Pauzował Volkian.

GRUPA C
Westland - Dreamland 0 - 2 (0 - 2)
Starosarmacja - Teutonia 0 - 0 (0 - 0)
Spokojna gra Traumlandczyków i pewne zwycięstwo. Mecz nie stał na wysokim poziomie, ale Westland nie stawiał zapewne na zwycięstow. W drugim spotkaniu grupy C, Starosarmacja i Teutonia pokazały się z zaskakującej strony. I jedni drudzy taktycznie chceli zaskoczyć rywala. gospodarze pomimo bardziej defensywnej taktyki stworzyli sporo sytuacji, a goście niestety zawiedli. Remis buduje na pewno Sarmatów. Pauzowali Leoci, którym wyniki spotkań na pewno bardzo się sposobały.

GRUPA D
Baridas - Wandystan 0 - 7 (0 - 4)
Winkulia - Trizondal 3 - 1 (2 - 1)
Wandystan jeszcze przed mundialem mienił się czarnym koniem (czerwonym?) turnieju. Czy można to potwierdzić po tak hiperwysokim zwycięstwie? Jak najbardziej. Cztery gole Victora Casaki faworyzują go już na starcie jako króla strzelców tego v-mundialu. Winkulia po zwycięstwie nad Trizondalem pokazała, że jest w wąskim gronie cichych faworytów tej imprezy. To co się zdarzyło na murawie - mecz pełen emocji i pięknych akcji,potwierdza tylko, że to najlepsze spotkanie tej rundy! Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy, że pauzowała kadra Slawonii…

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7145
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Obrazek
XXIII Mistrzostwa Mikroświata w Księstwie Sarmacji
21.IX.1922r.

GRUPA A
Edelweiss - Cesarstwo Niemieckie 0 - 2 (0 - 1)
Hasseland - Bialenia 7 - 0 (3 - 0)

Niestety w debiucie na mundialu Szarotki przegrały z faworyzowaną reprezentacją Niemiec, choć trzeba przyznać, ze mieliśmy pecha. Najpierw słupek trafił jeden z braci Mazuch, a w drugiej połowie nie uznano nam bramki, gdzie dopatrzono się faulu. Marko Mazuch może mówić o prawdziwym pechu. Pozostaje wierzyć i czekać na kolejny mecz, a z mierzymy się z Bialenią.
Ta z kolei dostała srogie baty od Najlepszej drużyny poprzedniego sezonu, Hasselandu. Gospodarze turnieju trafiali do siatki siedmiokrotnie, a Bobby Heskey zrobił to czterokrotnie! Dzięki temu ma już pięć trafień i z Casaką z Wandystanu liderują w klasyfikacji strzelców.
Lideruje Hasseland przed Skarlandem. Edelweiss na 4 miejscu.

GRUPA B
Volkian - Voxland 1 - 0 (0 - 0)
Austro-Wegry - Sclavinia 0 - 0 (0 - 0)

W grupie B padła tylko jedna bramka, ale jakże ważna. Trzy minuty przed końcem spotkania Domański trafił głową. Dzięki temu zapewnił komplet punktów dla Volkianu i jak na razie miejsce zapewniające awans.
W spotkaniu teoretycznie najmocniejszych ekip w grupie Austro-Węgry dzielą się punktami ze Sclavinią i utrzymują się na prowadzeniu w tabeli.

GRUPA C
Leocja - Starosarmacja 4 - 0 (3 - 0)
Teutonia - Dreamland 0 - 1 (0 - 0)

Starosarmacja nie zaliczy startu w turnieju do udanych. Tym razem sama porażka z Leocją może nie tyle zaskakuje co jej rozmiary. Kadra Czarnych Lwów zdołała cztery razy umieścić piłkę w bramce, nie tracąc przy tym żadnej. Udany start w turnieju. W drugim meczu Dreamland zaskakująco łatwo rozprawił się z Teutonią i choć wygrana jedną bramką na to nie wskazuje, to ani przez moment nie mogli czuć zagrożenia ze strony Cesarskich.

GRUPA D
Slawonia - Winkulia 1 - 0 (1 - 0)
Trizondal - Wandystan 2 - 1 (1 - 0)

Do ciekawej sytuacji doszło w tej grupie. Cztery zespoły mają w tej chwili po 3 punkty. Rozgrywająca pierwszy mecz na imprezie, Slawonia pokonując Winkulię pokazała, że jest mocna i oże liczyć się w stawce o awans. Trizondal wymęczył zwycięstwo nad Sborną, dzięki czemu poprawiła się także jego sytuacja sprzed kolejki.
Pomimo porażki, wandystański snajper Casaca dołożył jeszcze jednego gola i z Heskey’em przewodzą wśród strzelców.

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7145
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Przyznam szczerze, ze okres v-mundialu jest dla mnie czyms szczegolnym. Wiadomo, ze jako admin i osoba wszechobecna pomagam “z tylnego siedzenia” wszystkim w organizacji. Wiem ile trudu trzeba wlozyc w odpowiednie przygotowani zaplecza dlatego ten okres to naprawde wielkie swieto dla organizujacych.

Tymczasem mamy kolejny przypadek kiedy ktos nie rozumie czegos co tlumaczymy od kilkunastu miesiecy.

Przypomnę - Podczas v-mundialu obowiązuje całkowity zakaz transferów - zakup i sprzedaz jest zabroniona. Wyjatkiem jest powolanie juniora. Tegoz juniora mozna się natomiast bezproblemowo pozbyć (sprzedać za kasę), żadnego innego juniora (nabytego w poprzednich sezonach) już nie.

No, ale po kolei - przypomnijmy sobie

 1. Sprawa Cesarstwa Niemieckiego
  KarlAugust zakupil pilkarza - Norberta Grothe w czasie kiedy obowiazywal zakaz.
  Trener zostal powiadomiony o tym, przyznajac się do winy.Zostal rowniez poproszony o pozbycie sie zawodnika.
  Kara za taki stan rzeczy pojawia sie w momencie wystawienia zawodnika do skladu. Trener na szczescie tego nie zrobil, ale i nie pozbyl sie zawodnika. Kara caly czas wisi w powietrzu, gdyz nie wiemy czy trener nie wstawi Grothego do skladu. Podtrzymuje obowiazek pozbycia sie pilkarzy.

 2. Sprawa Skarlandu
  Trener KarstenS zakupil trzech pilkarzy: Claesa af Klerckera, Bernarda Dudu i Brendana Vance’a w czasie kiedy obowiazywal zakaz.
  Trener zostal powiadomiony o tym, przyznajac się do winy calkowicie rozumiejac swoje postepowanie. Zostal rowniez poproszony o pozbycie sie zawodnikow.
  Skarland pauzowal, wiec trener nie mial mozliwosci wstawienia zawodnikow do skladu, ale i nie pozbyl sie zawodników. Kara caly czas wisi w powietrzu. Podtrzymuje obowiazek pozbycia sie pilkarzy.

 3. Sprawa Sclavinii
  Trener Przemek_H powolal juniora ze szkolki - Gaja Mravlje. Zrobil to zgodnie z regulaminem powolywania juniorow podczas trwania imprezy. Jesli sobie tego zazyczy może go sprzedać.

 4. Sprawa Dreamlandu
  Trener Michaelus powolal juniora ze szkolki - Georga Wiedersteina. Zrobil to zgodnie z regulaminem powolywania juniorow podczas trwania imprezy. Jesli sobie tego zazyczy może go sprzedać pomimo tego, ze nazwisko zawodnika nie widnieje na liscie zawodnikow przychodzacych.

 5. Sprawa Cesarstwa Niemieckiego - II
  KarlAugust sprzedal pilkarza - Michaela Pawlowskiego - to senior i jego pozbycie sie bylo niezgodne z regulaminem. Nie mozemy zablokowac, cofnąc transferu, zatem dokonalo sie zlamanie regulaminu. Jako, że to drugi przypadek zwiazany z tym trenerem - a ja jako admin musze dzialać zgodnie z naszymi ustalenami, czy to w formie jawnego regulaminu czy dzentelmenskiej umowy, aprzede wszystkim szybko informuje:
  KarlAugust zostaje zawieszony na okres 7 dni z opcją przedluzenia.
  Kara obowiązywać będzie od 24 wrzesnia godz.10:45 do 1 października godzina 10:45.

p.s. Po mundialu zobowiazuje wszystkich zainteresowanych trenerow o wlaczenie sie do rozmow “regulaminowych”. Te bedą prowadzone na discordzie MUP. W razie jakby ktoś nie mial dostępu prosze o kontakt.

p.s.2 Polskie znaki -tak wiem,ale to minus Xpert11, gdzie tekst powstawal.

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


ODPOWIEDZ Podgląd wydruku

Wróć do „Austro-Węgierska Federacja Piłkarska”