Fortschrittspartei der Monarchie - Postępowa Partia Monarchii

Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Fortschrittspartei der Monarchie - Postępowa Partia Monarchii węg. A Monarchia Haladási Pártja, czes. Pokroková strana monarchie, boś. Napredna Stranka Monarhije

Obrazek

Fortschrittspartei - Dość braku możliwości postępu!

Szanowni Obywatele,

Jego Cesarsko-Królewska Mość, nasz umiłowany Franciszek Leopold I, w najbliższym czasie ma zarządzić wybory. Idąc na pomoc Monarchii, na pomoc Jego Majestatowi pojawiamy się my, ludzie postępu! Nie bójmy się powiedzieć, że Austro-Węgry potrzebują zmian. Monarchia ma się dobrze, ale to nie znaczy, że nie może mieć się jeszcze lepiej!

Jako założyciel i pomysłodawca ugrupowania politycznego Fortschrittspartei - Partii Postępowej, chciałbym byście przeczytali nasz skromny manifest oparty o pewną ideę i jej cel docelowy.

  1. Austro-Węgry wspólnym narodem dla naukowców - "Steam-Eureka" - Tak, skierujmy się w stronę nauki, popłyńmy lekko w styl steampunk i pobawmy się w alternatywną rewolucję przemysłową technologii parowej wczesnych lat XIX i XX wieku!
  2. System wyróżnień - "Chwała Dziarskim" - Socjaldemokraci proponują bezpieczeństwo socjalne dla wszystkich, my chcemy nagradzać tylko czynnych i sprężystych OBYWATELI! Bądźmy jednością, która coś robi dla siebie, ale ponadto dla innych! Nagardzajmy siebie za dokonania, nie za bytność biernym.
  3. Pobór do C. i K. wojska obowiązkowy dla każdego mężczyzny- "Na pohybel wrogom Monarchii" - Art.19 ust.3 Ugody mówi, że Monarchii mamy bronić w czasie wojny. My mówimy stanowcze nie! Obywatel ma czynnie służyć Majestatowi, ma być wierny i oddany na czas służy, obowiązkowej służby.
    Fortschrittspartei będzie zabiegać by każdy mężczyzna będący obywatelem z ponad miesięcznym stażem winien mieć przymus wstąpienia na okres trzech miesiący do C. u. K. Armee. Kształtowanie patriotyzmu ponad wszystko!
  4. Całkowita rozdzielność korony cesarskiej i królewskiej, kościoła i armii. - "Rób co lubisz, nie mieszaj się tam, gdzie się nie znasz".
  5. Wyznaczenie agentury językowej poprawności - "Milicja Języka" - powołanie stanowiska funkcjonariusza porządku publicznego dbającego o poprawność językową w wypowiadanych postach. Jego celem nadrzednym nie powinno być karanie, ale nauka poprawności językowych. Uczmy realną młodzież, że dysortografia i dyslekcja to grzech. ;)
  6. Ukształtowanie gospodarki od nowa - "Szwejk idzie do spożywczaka" - Jak juz założyciel Fortschrittspartei, moja skromna osoba informowała, unormujmy podstawy gospodarki by się w ogóle nią bawić. Nie ruszajmy byka, jak nie wiemy czy się na nim da utrzymać...
  7. Szukajmy aż znajdziemy - "Złoty Środek - Niech każdy uczestnik życia publicznego w Monarchii robi co lubi, byle robił i chwalił Monarchię.

Parafrazując naszych rywali politycznych...
Pamiętaj, serce masz po stronie postępu Monarchii!

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Barò Emeryt
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 3623
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: dom spokojnej starości Puszta

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Emeryt »

Heinz-Werner Grüner pisze: 3 lata temu

Całkowita rozdzielność korony cesarskiej i królewskiej, kościoła i armii.

-Brawo!!!! Brawo!!!! - krzyczał baron.
-Pan baron źle zrozumiał, intencje Pana Przewodniczącego Partii-odezwał się Istvan- Zapewne chodziło o rozdział cesarskiej i królewskiej korony od kościoła.
-Istvanie nie ważne są intencje Pan Przewodniczącego, ważne jest co zrozumiałem!!! Brawo!!! Brawo!!!!

"Na pohybel wrogom Monarchii"

-Brawo!!!! Brawo!!!! Bij tego skucenzura cenzura cenzura
-Panie bronie!!! Tak nie wolno!
-Masz rację Istvanie! Bij wrogów Istvana też!!! Tego skurczceznura cenzura cenzura

Uczmy realną młodzież, że dysortografia i dyslekcja to grzech.

Tu całkiem serio powiem, że gdybym miał moc sprawczą już byłbyś Ministrem EN.
Bardzo dobry postulat, jeszcze będzie tak, że szczyle będą wpadać do szkółek ludowych na naukę pisania, no bo jakiej ortografii może nauczyć cenzura absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego? złośliwość zamierzona, cenzura usunęła słowo sfeminizowana

Szukajmy aż znajdziemy - "Złoty Środek - Niech każdy uczestnik życia publicznego w Monarchii robi co lubi, byle robił i chwalił Monarchię.

To trochę jak szukanie św. Graala, ale ładne zakończenie :)

Moje gratulację, scena polityczna robi się ciekawa.

emeryt


JCKW Franz Joseph von Habsburg
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 783
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien, Niederösterreich

Kto to?

Ordery

Kriegsmarine

Nieprzeczytany post autor: Franz Joseph von Habsburg »

Brawo! Znajduję pewne nawiązanie do wybitnie bliskiej mi, haškowskiej Strany mírného pokroku v mezích zákona, by może się mylę :-).

A teraz będę komentował i się trochę czepiał:

Heinz-Werner Grüner pisze: 3 lata temu

węg. A Királyság Haladó Pártja

Raczej A Monarchia Haladási Pártja - służę swoim węgierskim :-).

Heinz-Werner Grüner pisze: 3 lata temu

czes. Progresivní Strana Monarchie

Może raczej Pokroková strana monarchie? Progresivní też może być, choć brzmi mniej po czesku, a pamiętajmy że Czesi tych lat raczej unikali międzynarodowych sformułowań.

Zwracam też uwagę, że w języku czeskim tylko pierwszy wyraz nazwy własnej piszemy wielką literą.

Heinz-Werner Grüner pisze: 3 lata temu

Austro-Węgry wspólnym narodem dla naukowców - "Steam-Eureka" - Tak, skierujmy się w stronę nauki, popłyńmy lekko w styl steampunk i pobawmy się w alternatywną rewolucję przemysłową technologii parowej wczesnych lat XIX i XX wieku!

Może Dampf-Eureka? :D Ale w ogóle to - jak najbardziej!

Heinz-Werner Grüner pisze: 3 lata temu

System wyróżnień - "Chwała Dziarskim" - Socjaldemokraci proponują bezpieczeństwo socjalne dla wszystkich, my chcemy nagradzać tylko czynnych i sprężystych OBYWATELI! Bądźmy jednością, która coś robi dla siebie, ale ponadto dla innych! Nagardzajmy siebie za dokonania, nie za bytność biernym.

A to prztyczek. Ale ogólnie rzecz biorąc popieram, choć na tym zna się o wiele lepiej JCKM @Franz Leopold I

Heinz-Werner Grüner pisze: 3 lata temu

Pobór do C. i K. wojska obowiązkowy dla każdego mężczyzny- "Na pohybel wrogom Monarchii" - Art.19 ust.3 Ugody mówi, że Monarchii mamy bronić w czasie wojny. My mówimy stanowcze nie! Obywatel ma czynnie służyć Majestatowi, ma być wierny i oddany na czas służy, obowiązkowej służby.
Fortschrittspartei będzie zabiegać by każdy mężczyzna będący obywatelem z ponad miesięcznym stażem winien mieć przymus wstąpienia na okres trzech miesiący do C. u. K. Armee. Kształtowanie patriotyzmu ponad wszystko!

Jak to ma wyglądać w naszych warunkach? W gruncie rzeczy nie jest to zły pomysł, wpisuje się w klimat Austro-Węgier - ciekaw jestem propozycji wykonania.

Heinz-Werner Grüner pisze: 3 lata temu

Całkowita rozdzielność korony cesarskiej i królewskiej, kościoła i armii. - "Rób co lubisz, nie mieszaj się tam, gdzie się nie znasz".

Zgadzam się w pełni! Choć w sumie Najjaśniejszy Pan jest też zwierzchnikiem sił zbrojnych... ale rzeczywiście winna być nad siłami zbrojnymi cywilna kontrola.

Heinz-Werner Grüner pisze: 3 lata temu

Wyznaczenie agentury językowej poprawności - "Milicja Języka" - powołanie stanowiska funkcjonariusza porządku publicznego dbającego o poprawność językową w wypowiadanych postach. Jego celem nadrzednym nie powinno być karanie, ale nauka poprawności językowych. Uczmy realną młodzież, że dysortografia i dyslekcja to grzech.

Ja bym to nazwał c. k./król.-węg./bośn.-herc. Dyrekcją Policji bądź Żandarmerią, zresztą był kiedyś przepis o tzw. uzasadnionych działaniach żandarmeryjnych. Co do poprawności - a może punkt konsultacji językowych? Także w językach Monarchii, chętnie bym pomógł. Swoją drogą, skoro w tym temacie - dysleksja :-).

Heinz-Werner Grüner pisze: 3 lata temu

Ukształtowanie gospodarki od nowa - "Szwejk idzie do spożywczaka" - Jak juz założyciel Fortschrittspartei, moja skromna osoba informowała, unormujmy podstawy gospodarki by się w ogóle nią bawić. Nie ruszajmy byka, jak nie wiemy czy się na nim da utrzymać...

Hm, ciekaw jestem tego rozwiązania w większych szczegółach.

Heinz-Werner Grüner pisze: 3 lata temu

Szukajmy aż znajdziemy - "Złoty Środek - Niech każdy uczestnik życia publicznego w Monarchii robi co lubi, byle robił i chwalił Monarchię.

Po stokroć JA!

Heinz-Werner Grüner pisze: 3 lata temu

Parafrazując naszych rywali politycznych...
Pamiętaj, serce masz po stronie postępu Monarchii!

Dobra dobra, rywali - ja wietrzę tutaj koalicyjkę :-).

(-) KAdm Franz Joseph Ehzg von Habsburg

Obrazek


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Franz Joseph von Habsburg pisze: 3 lata temu

Raczej A Monarchia Haladási Pártja - służę swoim węgierskim

Franz Joseph von Habsburg pisze: 3 lata temu

Może raczej Pokroková strana monarchie? Progresivní też może być, choć brzmi mniej po czesku, a pamiętajmy że Czesi tych lat raczej unikali międzynarodowych sformułowań.

Zwracam też uwagę, że w języku czeskim tylko pierwszy wyraz nazwy własnej piszemy wielką literą.

Serio, po węgiersku monarchia to monarchia? Jakoś mi tak za prosto było.
Poprawiłem obie nazwy. Się poliglota znalazł. ;)

Franz Joseph von Habsburg pisze: 3 lata temu

Może Dampf-Eureka? Ale w ogóle to - jak najbardziej!

Mój program-moja nazwa. :)

Franz Joseph von Habsburg pisze: 3 lata temu

A to prztyczek. Ale ogólnie rzecz biorąc popieram, choć na tym zna się o wiele lepiej JCKM @Franz Leopold I

Prztyczków parę musiało się znaleźć za to, że mnie Wasza Wysokość do zakładania partii polotycznych zmuszał. ;)
A dlaczego ma się niby na tym znać JCKM?

Franz Joseph von Habsburg pisze: 3 lata temu

Jak to ma wyglądać w naszych warunkach? W gruncie rzeczy nie jest to zły pomysł, wpisuje się w klimat Austro-Węgier - ciekaw jestem propozycji wykonania.

Proste jak fusy... jak zasadnicza służba wojskowa. Tak na szybciutko. Każdy kto chce kreowac męskiego mikronautę i jednocześnie być obywatelem Monarchii dostanie powołanie do wojska. I kropka! Nie każdy to lubi, dlatego tylko na trzy m-ce. Nie chodzi o jakąś mega nadaktywność, ale o sam profil naszego v-państwa. Ci co są teraz w armii, to niejako zawodowi żołnierze, prawda? Taki nowy będzie szeregowcem od musztrowania, potem ślubowanie, jakieś warty, proste zadania wojskowe. Mało ci u nas fanatyków żołnerskiego fachu? Coś wymyślimy wspólnie. Na koniec będzie mieć wybór czy zostaje jako "wiarus"czy przechodzi do rezerwy.

Franz Joseph von Habsburg pisze: 3 lata temu

Zgadzam się w pełni! Choć w sumie Najjaśniejszy Pan jest też zwierzchnikiem sił zbrojnych... ale rzeczywiście winna być nad siłami zbrojnymi cywilna kontrola.

Majestat to inna działka. ;)

Franz Joseph von Habsburg pisze: 3 lata temu

Ja bym to nazwał c. k./król.-węg./bośn.-herc. Dyrekcją Policji bądź Żandarmerią, zresztą był kiedyś przepis o tzw. uzasadnionych działaniach żandarmeryjnych. Co do poprawności - a może punkt konsultacji językowych? Także w językach Monarchii, chętnie bym pomógł. Swoją drogą, skoro w tym temacie - dysleksja

Chciałbym tylko dodać, że to postulat MOJEJ partii. ;)

Franz Joseph von Habsburg pisze: 3 lata temu

dyslekcja

Pierwszy na szkołę idę ja! :D Wybaczcie, ale to chyba przeklikanie... Nie sądzę, że nie wiedziałem...

Franz Joseph von Habsburg pisze: 3 lata temu

Hm, ciekaw jestem tego rozwiązania w większych szczegółach.

A tyle nie wystarczy? :P

Franz Joseph von Habsburg pisze: 3 lata temu

Po stokroć JA!

Owszem, ale to MOJE słowa, ;)

Franz Joseph von Habsburg pisze: 3 lata temu

Dobra dobra, rywali - ja wietrzę tutaj koalicyjkę

Się okaże. ;) Na razie to mamy dwie partie i obie skłonne do współpracy. Wspaniała wiadomość. ;)

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


JCKW Franz Joseph von Habsburg
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 783
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien, Niederösterreich

Kto to?

Ordery

Kriegsmarine

Nieprzeczytany post autor: Franz Joseph von Habsburg »

Heinz-Werner Grüner pisze: 3 lata temu

Mój program-moja nazwa.

Oj no dobra no...

Heinz-Werner Grüner pisze: 3 lata temu

Prztyczków parę musiało się znaleźć za to, że mnie Wasza Wysokość do zakładania partii polotycznych zmuszał.
A dlaczego ma się niby na tym znać JCKM?

Zna się w porównaniu do mnie tylko i wyłącznie. A bo JCKM bardziej niż ja rozumie sprawy nagradzania etc.

Heinz-Werner Grüner pisze: 3 lata temu

Proste jak fusy... jak zasadnicza służba wojskowa. Tak na szybciutko. Każdy kto chce kreowac męskiego mikronautę i jednocześnie być obywatelem Monarchii dostanie powołanie do wojska. I kropka! Nie każdy to lubi, dlatego tylko na trzy m-ce. Nie chodzi o jakąś mega nadaktywność, ale o sam profil naszego v-państwa. Ci co są teraz w armii, to niejako zawodowi żołnierze, prawda? Taki nowy będzie szeregowcem od musztrowania, potem ślubowanie, jakieś warty, proste zadania wojskowe. Mało ci u nas fanatyków żołnerskiego fachu? Coś wymyślimy wspólnie. Na koniec będzie mieć wybór czy zostaje jako "wiarus"czy przechodzi do rezerwy.

Hm, przyznam, że ciekawe, ale musiałbym sobie jeszcze wyrobić zdanie.

Heinz-Werner Grüner pisze: 3 lata temu

Chciałbym tylko dodać, że to postulat MOJEJ partii.

Ja tylko proponuję! :D

Heinz-Werner Grüner pisze: 3 lata temu

A tyle nie wystarczy?

Sajnos nem.

Heinz-Werner Grüner pisze: 3 lata temu

Owszem, ale to MOJE słowa,

JA w sensie TAK :D.

Heinz-Werner Grüner pisze: 3 lata temu

Się okaże. Na razie to mamy dwie partie i obie skłonne do współpracy. Wspaniała wiadomość.

Zgadzam się w pełni!

(-) KAdm Franz Joseph Ehzg von Habsburg

Obrazek


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ogólnie rzecz biorąc to większego zainteresowania tą polityką to jednak nie widać. :)

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Michał Jerzy Potocki
Reakcje:
Posty: 1294
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: real

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Michał Jerzy Potocki »

O cóż chodzi? Czego Panu brakuje.?


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Otrzymałem uwagi od "głównego konkurenta", ale brak mi uwag Szanownego Namiestnika i opinii innych obywateli.

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Michał Jerzy Potocki
Reakcje:
Posty: 1294
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: real

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Michał Jerzy Potocki »

Heinz-Werner Grüner pisze: 3 lata temu

Otrzymałem uwagi od "głównego konkurenta", ale brak mi uwag Szanownego Namiestnika i opinii innych obywateli.

Szanowny. Cóż moja opinia może znaczyć. Choć jestem dłużej od Pana w Monarchii to bardziej zna się Pan na jej potrzebach, życiu, niż ja.
Jestem tutaj trochę bardziej dla przyjemności (oraz tego, że stopnie są "niemieckie" :D :lol: ;) ) Na polityce Monarchii oraz jej gospodarce się nie zam. Dlatego wolę się nie wypowiadać.
Kiedy zostaną ogłoszone wybory to zanim zagłosuję to zapoznam się z programem, przeczytam i podejmę decyzje. Na razie nie wniosę chyba nic ważnego i istotnego do dyskusji. :| ;)


JCKW Franz Joseph von Habsburg
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 783
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien, Niederösterreich

Kto to?

Ordery

Kriegsmarine

Nieprzeczytany post autor: Franz Joseph von Habsburg »

Michał Jerzy Potocki pisze: 3 lata temu
Heinz-Werner Grüner pisze: 3 lata temu

Otrzymałem uwagi od "głównego konkurenta", ale brak mi uwag Szanownego Namiestnika i opinii innych obywateli.

Szanowny. Cóż moja opinia może znaczyć.

ŻE CO?! Ja nie chcę nic mówić, ale sądzę, że opinia każdego poddanego JCKM jest wartościowa :-).

(-) KAdm Franz Joseph Ehzg von Habsburg

Obrazek


ODPOWIEDZ Podgląd wydruku

Wróć do „Wiedeń”