Postanowienie C.i K. Nº 1920-03-22/1

JCKM Franz Leopold I
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1060
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Franz Leopold I »

FLI pisze: 4 lata temu

Hofburgpalast, Wien, 22 Marz 1920r Ja, Franciszek Leopold Pierwszy, z Bożej łaski cesarz Austrii; apostolski król Węgier, król Czech, Dalmacji, Chorwacji, Sławonii, Galicji, Lodomerii i Illyrii; arcyksiążę Austrii; wielki książę Krakowa, książę Lotaryngii, Salzburga, Styrii, Karyntii, Krainy, Bukowiny, Górnego i Dolnego Śląska; wielki książę Siedmiogrodu, margrabia Moraw, uksiążęcony hrabia Habsburga i Tyrolu etc. W dniu swych urodzin, w uznaniu zasług położonych dla budowania chwały i potęgi Monarchii Austro-Węgierskiej, niniejszym postanawiam:

Za nieprzeliczone zasługi na rzecz Państwa i Tronu, nadać Jaśnie Oświeconemu Grafowi Henrykowi von Groec Krzyż Komandorski Orderu Korony Żelaznej, wraz z wszystkimi wynikającymi z tego przywilejami, i złożyć najserdeczniejsze podziękowania za tytaniczną pracę jaką wykonał.

Za nieustającą pracę na rzecz Państwa i Tronu, nadać Moritzowi von Oranien - Nassau Krzyż Kawalerski Orderu Korony Żelaznej, wraz z tytułem szlacheckim Rittera

Za zasługi dla budowy Monarchii, wzrostu jej znaczenia w świecie oraz wierność i służenie zawsze radą i oparciem, nadać Borysowi von Targersdorf Krzyż Kawalerski Orderu Leopolda, wraz z tytułem Barona, oraz dożywotnim prawem dostępu do Majestatu i prawem zwracania się do Monarchy per "mój Kuzynie", jako że niezmiennie kieruje się dewizą Orderu, INTEGRITATI ET MERITO.

Za nieocenione zasługi na rzecz kultury i sztuki Monarchii, nadać Erikowi Blume oraz Inger von Beillschmidt Krzyż Oficerski Orderu Franciszka Józefa, wraz z tytułem szlacheckim, odpowiednio Ritter i Ritterin.

Za zasługi podczas odbudowy kraju w roku 1918 oraz zachowanie dziedzictwa kulturowego Monarchii sprzed lat, nadać Wiktorowi Maretzky'emu Krzyż Komandorski Orderu Franciszka Józefa oraz tytuł szlachecki Rittera.

Za zasługi podczas odbudowy państwa w roku 1918, nadać Janowi von Thorn-Maikowskiemu, Wiktorowi von Vihren oraz Miroslavowi Barbarezowi Krzyż Kawalerski Orderu Franciszka Józefa wraz z tytułem szlacheckim Edlera.

Raz jeszcze proszę wszystkich wymienionych o przyjęcie moich płynących z głębi serca podziękowań.

Postanowienie wchodzi w życie niezwłocznie.
/-/ Franz Leopold I, imperator et rex, manu proprio

Obrazek


ODPOWIEDZ Podgląd wydruku

Wróć do „Postanowienia Cesarskie i Królewskie”