Pożegnanie JCKW von Salzy

JCKW Andrew von Habsburg
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 2345
Rejestracja: 7 lata temu

Kto to?

Ordery

Kriegsmarine

Nieprzeczytany post autor: Andrew von Habsburg »

Szanowni Państwo
Byłem niedawno na pogrzebie znajomego, było mnóstwo kwiatów, wiązanek, wieńców. Nie mieściły się na grobie.
Zaczął współczuć rodzinie. Przypomniał mi się pogrzeb Brata. Też było dużo kwiatów, tylko po pogrzebie rodzinie zostaje sprzątać tych wysuszonych, podgniłych kwiaty.
Mają szczęście jak nie trafia na zardzewiałe druty
Trzy razy jeździłem na grób aby sprzątać.
Nauczka dla wszystkich
Jak możecie kupujcie mało kwiatów i tak jedne zostaną przygniecione przez drugie.
Modlitwa jest najważniejsza.

Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg
Regent Monarchii Austro-Węgier

Obrazek


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Nie chciał bym w tym trudnym czasie dla WCKW polemizować. Ma WCKW rację, to nic nie da, rzec by można marnotrawsto, ale jednak trzeba mieć na uwadze, że jeśli ktoś jest znany, lubiany czy po prostu szanowany to chcemy wyrazić wdzięczność, czy to za znajomość, może wcześniejszą pomoc, powodówmoze być tysiace. Być z kimś w tej ostatniej drodze i jakoś się zaznaczyć, brzmi to banalnie, ale taka jest właśnie ludzkie myślenie. Ilość kwiatów może zatem świadczyć czy dana osoba była postrzegana pozytywnie... I tu bym prosił o takie widzenie sprawy... Nic nie zmieni te kilka moich zdań w Pańskim życiu, ale mam nadzieję, że także i nie rani, bo cel jest wręcz zupełnie odwrotny.

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


JCKW Andrew von Habsburg
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 2345
Rejestracja: 7 lata temu

Kto to?

Ordery

Kriegsmarine

Nieprzeczytany post autor: Andrew von Habsburg »

Powiem tak, jakbym miał jakiś wpływ na swój pogrzeb to chciałbym, aby pieniądze wydane na kwiaty (mówimy co najmniej o paru tysiącach złotych, wieniec 500-600 wieniec, 70-100 wiazanka) wolałbym aby poszły na zbożny cel. Ja po śmierci nie będę miał przyjemności z kwiatów, a rodzina problem z ich posprzątanie.
Mam nadzieję że niczyich uczuć nie uraziłem

Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg
Regent Monarchii Austro-Węgier

Obrazek


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Jasne. Oczywiście rozumiem, tak byłoby zdecydowanie poprawniej, ale jednak większość, jeśli nie każdy kupił by i kwiaty i dał na "zbożny cel". Może jestem naiwny, ale chciałbym by tak było...

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


ODPOWIEDZ Podgląd wydruku

Wróć do „Pałac Schönbrunn”