Konie mikroświata

Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Wiem, że temat brzmi dość kontrowersyjnie, dla tych co doszukują się innego kontekstu, ale zastanawiam się czy ktoś wie jakie rasy koni mamy w mikroświecie? A może posiada konia, którym chciałby się pochwalić?
Ja poznałem zaledwie kilka, ale i też "risercz" nie był długi.
Chciałbym zrobić sobie taką małą bazę koni z mikroświatowych stadnin...
MAW
Oczywiście poza moim Stadem Ogierów Méncsorda - Szany, wiem, że na pewno konie posiadają mieszkańcy Rzplitej. Mają one swoje imiona, ale i powstały stadniny...

RON
Najsłynniejszym koniem ostatnimi czasy, chyba w całym mikroświecie jest ogier Bucentaur (Właściciel Maurycy Orański vel Moritz von Oranien-Nassau) - zwycięzca gonitwy podczas I Sejmiku Koronnego w Toruniu.

Innym znanym z imienia ogierem w tej gonitwie jest Filippe (wł. Józef Wilhelm Potocki), który sklasyfikowany został na drugiej pozycji. Filippe obecnie ulokowany jest w Stadninie w Tulczynie, która wraz ze Stadniną w Batohu tworzą ruską hegemonię wśród hodowców. Właśnie w niej swoje boksy mają znamienite klacze Persefona i Hera.

Drugi z rodu Potockich, Michał Jerzy jest właścicielem Stadniny Koni w Tarnopolu. Według opisu dumą tarnopolskich koni jest klacz Laskala
Natomiast niemal za legendarną jest uznawana Stajnia Hrychowiczów...

Jako, że Rzplita gonitwami stoi odnalazłem:
Pegaz - wł. August Medycejski
Warhorse Jenda- Daniel January von Tauer-Krak
Jaszeł - Hubert Szablarczyk - Hrychowicz
Reinhold - Wilhelm Orański
Wicher - Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz

Ze stajni w Borysowie znamy klacz Prosna (obecnie 11 lat) i ogier Rusłan (13 lat), których właścicielem jest Samuel Radziwiłł
Stadninę Gwoździec reprezentuje klacz Kosta(14 lat) i ogier Kagan(16 lat)
Stajnia Wereszczyn (wł. Jakob Iwan Wereszczyński-Bagrat) - klacz Almeria (15 lat) i ogier Incitatus (13 lat-Czempion Wystawy Koni Arabskich
MMXV)

W Bialenii spodziewałem się rozwiniętych konnych klimatów. Nieco słabo jestem zorientowany, ale coś znalazłem, po czym lekko zdębiałem. Opisana gonitwa to jednak nie gonitwa czworonogów, ale dwukołowych maszyn napędzanych silnikiem...

W Sarmacji 8 lat temu prężnie działały wyścigi konne... Tor Wyścigów Konnych w Ab Dorst, przemianowany później na Tor Wyścigów Konnych do Redutowa.
Jeszcze w zeszłym roku działo się na Auterrskim Torze Wyścigów Konnych.

To tak na szybko...
Ktoś pomoże?

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Michał Jerzy Potocki
Reakcje:
Posty: 1294
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: real

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Michał Jerzy Potocki »

Pierwszą rzeczą która pragnę się pochwalić to to że przeczytałem "koniec mikroświata" i się przestraszyłem.
Drugą jest to, że niedługo w Skarlandzie powstanie Stajnia, tor wyścigowy, a także szkoła jazdy konnej. Zapraszamy do RON do naszych stajni bowiem niedługo również i tam odbędzie się event. :-)


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Michał Jerzy Potocki pisze: 3 lata temu

Pierwszą rzeczą która pragnę się pochwalić to to że przeczytałem "koniec mikroświata" i się przestraszyłem.
Drugą jest to, że niedługo w Skarlandzie powstanie Stajnia, tor wyścigowy, a także szkoła jazdy konnej. Zapraszamy do RON do naszych stajni bowiem niedługo również i tam odbędzie się event. :-)

Stajnia czy szkoła jeździecka już chyba w Skarlandzie powstała, coś mi się przypomniało... Pański brat bodajże zakładał...
Chciałbym trochę fabuły wprowadzić w "świat koni" i tak na przykład można by pokryć Laskalę przez jednego z naszych ogierów, czy to w ogóle nawiązywać formy współpracy...
Co do eventu to czekam, na to co tam macie w zanadrzu... Ja mam pewne koncepcje z tym związane, ale nie wiem czy będę miał mozliwości czasowe... W każdym razie pracuję nad uregulowanie sobie tego w głowie. ;)

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Michał Jerzy Potocki
Reakcje:
Posty: 1294
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: real

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Michał Jerzy Potocki »

Heinz-Werner Grüner pisze: 3 lata temu

Chciałbym trochę fabuły wprowadzić w "świat koni" i tak na przykład można by pokryć Laskalę przez jednego z naszych ogierów, czy to w ogóle nawiązywać formy współpracy...

Moja Laskala to świetna klacz. Ale nie wiem czy po pokryciu nie zostałaby zastąpiona Seforą. Bowiem jak miałbym jeździć na ciężarnej.


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Michał Jerzy Potocki pisze: 3 lata temu
Heinz-Werner Grüner pisze: 3 lata temu

Chciałbym trochę fabuły wprowadzić w "świat koni" i tak na przykład można by pokryć Laskalę przez jednego z naszych ogierów, czy to w ogóle nawiązywać formy współpracy...

Moja Laskala to świetna klacz. Ale nie wiem czy po pokryciu nie zostałaby zastąpiona Seforą. Bowiem jak miałbym jeździć na ciężarnej.

Zawsze możemy ponegocjować. ;)

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Michał F. Lubomirski-Lisewicz
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 751
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Białowieża

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Michał F. Lubomirski-Lisewicz »

No, ale tytuł zrobiliście chwytliwy. 😂

Ja także mam trochę stajni, ale ich nie opisałem. Teoretycznie w nich są także konie.

A za wspomnienie o Wichrze dziękuję. :)
Hmm... Można by też przeczytać Wiśer. :D

I tutaj prezentacja: http://www.rzeczpospolitaobojganarodow. ... 567#p39567

Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Stolnik podlaski
Rector Universitatis Cracoviensis
Regimentarz wojsk litewskich


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Michał F. Lubomirski-Lisewicz pisze: 3 lata temu

No, ale tytuł zrobiliście chwytliwy. 😂

Ja także mam trochę stajni, ale ich nie opisałem. Teoretycznie w nich są także konie.

A za wspomnienie o Wichrze dziękuję. :)
Hmm... Można by też przeczytać Wiśer. :D

I tutaj prezentacja: http://www.rzeczpospolitaobojganarodow. ... 567#p39567

Dzięki. Link widziałem i byłem pewny, że podlinkowane, ale można też przejść do Wichra z poziomu konia powyżej. ;)

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Barò Emeryt
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 3623
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: dom spokojnej starości Puszta

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Emeryt »

Heinz-Werner Grüner pisze: 3 lata temu

....ale można też przejść do Wichra z poziomu konia powyżej.

Ja tu widzę, że koledzy operują językiem prawdziwych fachowców.

emeryt


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Targersdorf Borisz pisze: 3 lata temu
Heinz-Werner Grüner pisze: 3 lata temu

....ale można też przejść do Wichra z poziomu konia powyżej.

Ja tu widzę, że koledzy operują językiem prawdziwych fachowców.

Taak! :)
Nie wiem czy Szlachetny Baron mnie trolluje, czy faktycznie nie zauważył, że rozmawialiśmy o pozycji opisu...pod tym linkiem. :)

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Józef Wilhelm Potocki
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 39
Rejestracja: 3 lata temu

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Józef Wilhelm Potocki »

Jeśli chodzi o Skarland to na początku stycznia zaproponowałem utworzenie Skarlandzkiej Szkoły Jazdy. Jednak realioza i brak czasu uniemożliwiły dalsze prace. Ostatnio jednak sytuacja się zmieniła i prace znów ruszył. Zdradzę, że w planach jest utworzenie Królewskiej Stadniny jak i samej Królewskiej Hodowli Koni Skarlandzkich. Dumą, a zarazem ojcem całej linii miałby być ogier Parys

Obrazek

/-/ Józef Wilhelm Potocki h. Pilawa
Ambasador Rzeczypospolitej Obojga Narodów w Palatynacie Leocji i Pustkowiach Winków
Przewodniczący Generalitatu Królestwa Skarlandu

Obrazek Obrazek Obrazek


ODPOWIEDZ Podgląd wydruku

Wróć do „Pogawędki”