Virtual Capital of Culture 2021

Władimir Iljicz Grenin
Reakcje:
Posty: 4
Rejestracja: 3 lata temu

Nieprzeczytany post autor: Władimir Iljicz Grenin »

Obrazek

Szanowni Państwo!
Czy jest coś, czym ten kraj mógłby pochwalić się v-światu? Coś, czego inni mogli by Wam pozazdrościć? Kultura, zabytki, obyczaje i wiele innych?

Mam zaszczyt zaprosić Wszystkich do udziału w pierwszym brodryjskim konkursie międzynarodowym "Wirtualna Stolica Kultury".
Konkurs będzie polegał na wyłonieniu miasta, które w ciągu jednego roku może zaprezentować życie kulturalne miasta, regionu i całego państwa.
Miasto-zwycięzca otrzyma prestiżową statuetkę Wirtualnej Stolicy Kultury.

Zasady wyglądają tak:

  1. Udział w konkursie może wziąć każde państwo, spełniające powszechne warunki do jego uznania.
  2. Na początek następuje chęć zgłoszenia się danego państwa do udziału w konkursie poprzez przedstawiciela władz danego kraju.
  3. Następnie dany kraj wyłania swojego reprezentanta w głosowaniu międzynarodowym i zgłasza go Komisji Konkursowej. (Tryb wyłaniania reprezentanta określa dany kraj).
  4. Kolejnym etapem jest wybór miasta, które będzie reprezentowało dany kraj i ubiegało się o tytuł Wirtualnej Stolicy Kultury. (Tryb wyboru miasta określa dany kraj). Kraje tworzą katalog miasta-reprezentanta (opis, co warto zwiedzić, imprezy kulturowe i inne), a sam katalog umieszczony będzie na stronie konkursowej.
  5. Reprezentanci w głosowaniu międzynarodowym oddają głos na miasta wyłonione przez poszczególne kraje. Reprezentanci w głosowaniu międzynarodowym nie mogą oddać głosu na miasto, które należy do kraju, który reprezentują.
  6. Na koniec Komisja Konkursowa po przeliczeniu głosów przyznaje statuetkę Wirtualnej Stolicy Kultury zwycięskiemu miastu.
  7. Kraj, którego reprezentowane miasto zostało zwycięzcą konkursu ma prawo do organizacji kolejnej edycji konkursu.

Dokładne szczegóły oraz kalendarz konkursowy podamy wkrótce na specjalnej stronie konkursowej, do której link prześlemy.


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Witamy serdecznie,
Ciekawa inicjatywa... być może MAW postara się w najbliższym czasie wyłonić kulturalne miasto Monarchii. Prosiłbym tylko o przypomnienie. ;)
A jakieś terminy, coś?

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Michał Jerzy Potocki
Reakcje:
Posty: 1294
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: real

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Michał Jerzy Potocki »

W końcu Pan H.W.G jest ministrem kultury. :D
Myślę, że Wiedeń mógłby być takim miastem. :-) ;)


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Michał Jerzy Potocki pisze: 3 lata temu

W końcu Pan H.W.G jest ministrem kultury. :D
Myślę, że Wiedeń mógłby być takim miastem. :-) ;)

Jestem odpowiedzialny za kulturę w Monarchii, ale to ma być wybór wspólny dla wszystkich mieszkańców.
Wiedeń nasuwa się sam przez się, ale czy to faktycznie najlepszy wybór? Sami się przekonamy.

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek



Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

- do 15 lutego 2021: zgłaszanie chęci wzięcia udziału w konkursie oraz wyłonienie Reprezentanta w głosowaniu międzynarodowym.

  • do 21 lutego 2021: wyłonienie Miasta-Reprezentanta w głosowaniu wewnątrzkrajowym i jego zgłoszenie do Komisji Konkursowej. Zgłoszenia musi dokonać reprezentant władz kraju zgłaszającego.

Proszę o dookreślenie:
Najpierw w międzynarodowym? A później w krajowym?
Nic z tego nie rozumiem...
Nie mniej czasu niewiele...

Rodacy (tak wiem ;) ), wybieramy miasto?

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Hmmm... Bawimy się w to? Monarchia hej!

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Ludwik Tomović
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 324
Rejestracja: 8 lata temu

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Ludwik Tomović »

Heinz-Werner Grüner pisze: 3 lata temu

Hmmm... Bawimy się w to? Monarchia hej!

W MAW na pewno jest dużo miast, które by się "nadawały", więc wybór może być ciężki :)

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
/-/
dr net. chor. Ludwik Wilhelm diuk Tomović

Gubernator Konfederacji Sclavińskiej


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Czy jednak takie realne miejsca trochę nie wypaczają wyników?

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Barò Emeryt
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 3623
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: dom spokojnej starości Puszta

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Emeryt »

Ludwik Tomović pisze: 3 lata temu

W MAW na pewno jest dużo miast, które by się "nadawały", więc wybór może być ciężki

Podosoje na Chorwacji, uz Perućko jezero. Piękny widok na Dinarę mają, a na obrzeżach "miasta" jest przysiółek co się nazywa Schönbrun, w roku 1871 gościł tam Najjaśniejszy Pan, a ja w roku 1919 miałem przyjemność pić kawę przy tym samym kamiennym stoliku.

emeryt


ODPOWIEDZ Podgląd wydruku

Wróć do „Pogawędki”