Odrobina nostalgii (nie tylko) filatelistycznej 😉

JCKM Franz Leopold I
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1060
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Franz Leopold I »

Ja zaś z kolei, kiedy już Herr @Heinz-Werner Grüner podstępem skłonił mnie do uwierzenia że udał się na spoczynek, dałem radę znaleźć nieco materiałów archiwalnych, niestety bardziej archiwalnych niż zamierzałem...

Obrazek


JCKM Franz Leopold I
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1060
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Franz Leopold I »

Franz Leopold I pisze: 3 lata temu

dałem radę znaleźć nieco materiałów archiwalnych, niestety bardziej archiwalnych niż zamierzałem...

A więc tak się złożyło wczoraj wieczorem — raczej późnym niż wczesnym, kto zna moje godziny urzędowania jak np. @Targersdorf Borisz, ten wie coś o tym 😉 — zupełnie mimochodem podczas rozmowy z Herr @Heinz-Werner Grünerem zeszliśmy na temat poprzednich systemów i rozwiązań technicznych z których korzystała Monarchia przez te długie półtorej dekady; a jako że dziś wątek filatelistyczny przypomniał mi jak kiedyś zamieściłem odnośnik do poradnika dla nowych osób właśnie w formie "znaczka" 😄

Obrazek

Muszę przyznać, że chociaż sam znaczek nadal mi się nadal podoba, to zdążyłem wyprzeć z pamięci to, jak piorunująco brzydkie były pierwsze efekty moich ówczesnych eksperymentów ze stylowaniem nowego oprogramowania! Chyba dopiero teraz zrozumiałem jak zapewne poczuł się jakiś czas temu @Franz Joseph von Habsburg, kiedy nieoczekiwanie mu pokazałem zachowaną treść jego pierwszego w historii monarszego aktu prawnego 😉
Tak czy inaczej uważam że później udało nam się wizualnie "wyjść na prostą"

Obrazek
Obrazek
Choć wiem że całkiem sporo Poddanych pewnie nadal mi nie wybaczyło moich kontrowersyjnych "jajowatych herbów" 😅

Obrazek
Obrazek

Ale! Przecież nie chodziło mi tylko o to żeby pozrzędzić!
Chciałem raczej zapytać, przy okazji tych "wykopalisk", czy Wy macie może, drodzy przyjaciele i szanowni goście, takie swoje mikronacyjne zjawiska? Nie tylko strony czy grafiki, ale miejsca, postaci, instytucje, krainy czy osoby na myśl o których łapie Was nostalgia (rozsądnie czy nie 😉)...

Obrazek


Helwetyk
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 304
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Helwetyk »

Franz Leopold I pisze: 3 lata temu

Muszę przyznać, że chociaż sam znaczek nadal mi się nadal podoba […]

A gdyby tak „reemisja”…?

Franz Leopold I pisze: 3 lata temu

Chciałem raczej zapytać, przy okazji tych "wykopalisk", czy Wy macie może, drodzy przyjaciele i szanowni goście, takie swoje mikronacyjne zjawiska?

Niestety, mocno niepełne, ale praktycznie wszystko tutaj… http://vonthorn.sarmacja.org/galeria/ar ... g/archiwa/

Na marginesie, dzięki takiej właśnie nostalgicznej podróży antypiksele w pewnym stopniu wróciły do mikroświata.

(—) Helwetyk Romański, Namiestnik Palatynatu Leocji
Obrazek


Barò Emeryt
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 3623
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: dom spokojnej starości Puszta

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Emeryt »

Franz Leopold I pisze: 3 lata temu

..@Targersdorf Borisz, ten wie coś o tym...

pamiętam !!!!! pamiętam etapy tworzenia herbu krajów korony św. Wacława, o jasny gwint łezkę z brody ocieram ;)

emeryt


JCKM Franz Leopold I
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1060
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Franz Leopold I »

Helwetyk pisze: 3 lata temu

A gdyby tak „reemisja”…?

Jakkolwiek pomysł nie jest mi niemiły, to widzę dwa problemy:

  • po pierwsze, to powyższe fragmentaryczne grafiki są jedynymi plikami jakie mi pozostały z tamtego okresu - całą noc dziś szukałem!
  • po drugie zaś w tamtym momencie stworzenie przycisku w takiej właśnie formie było dla mnie przede wszystkim ćwiczeniem nowych technik; był on bowiem w 100% wykonany przy użyciu CSS oraz czarno-białego obrazka :) Ech, ile godzin mi zajęło samego perforowanego obramowania! Teraz to już po prostu nie była by taka frajda!
Helwetyk pisze: 3 lata temu

Niestety, mocno niepełne, ale praktycznie wszystko tutaj… http://vonthorn.sarmacja.org/galeria/ar ... g/archiwa/

Co zabawne, to odkryłem dziś w nocy podczas tej nostalgicznej podróży, że mam w tej czy innej chmurze mnóstwo twardych kopii stron i forów, wykonywanych właśnie dla Galerii w porozumieniu z @Orjon Surma , w tym ówczesny stan Micropedii oraz kopię Gmachu OPM :D

Helwetyk pisze: 3 lata temu

Na marginesie, dzięki takiej właśnie nostalgicznej podróży antypiksele w pewnym stopniu wróciły do mikroświata.

Przyznam szczerze, że ja jestem raczej z pokolenia userbarów, pamięta Ekscelencja?

Targersdorf Borisz pisze: 3 lata temu

pamiętam etapy tworzenia herbu krajów korony św. Wacława

Och, ja też doskonale pamiętam :)

Obrazek


Ritter Moritz von Oranien-Nassau
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1988
Rejestracja: 7 lata temu

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Moritz von Oranien-Nassau »

Franz Leopold I pisze: 3 lata temu

Wy macie może, drodzy przyjaciele i szanowni goście, takie swoje mikronacyjne zjawiska? Nie tylko strony czy grafiki, ale miejsca, postaci, instytucje, krainy czy osoby na myśl o których łapie Was nostalgia (rozsądnie czy nie )...

U mnie są to wojenki które mnie do mikro wciągnęły. Jak już ostatnio wspominałem: szukając oddziałów odpowiednich do salutu Grafowi odświeżyłem wspomnienia ze służby pod nim w RON. W MAW (a właściwie Terytoriach Naddunajskich) pamiętam pierwsze moje działania w Galicji- wojnę z Ukraińcami.
Czuję się teraz taki v-stary. :?

Freiherr Moritz von Oranien-Nassau,
Obrazek


Barò Emeryt
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 3623
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: dom spokojnej starości Puszta

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Emeryt »

Moritz von Oranien-Nassau pisze: 3 lata temu

Czuję się teraz taki v-stary.

No bez przesady, wąs czarny, lico gładkie :) gdzie tam do mojej siwej brody :)

emeryt


Helwetyk
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 304
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Helwetyk »

Franz Leopold I pisze: 3 lata temu

Jakkolwiek pomysł nie jest mi niemiły, to widzę dwa problemy:

  • po pierwsze, to powyższe fragmentaryczne grafiki są jedynymi plikami jakie mi pozostały z tamtego okresu - całą noc dziś szukałem!
  • po drugie zaś w tamtym momencie stworzenie przycisku w takiej właśnie formie było dla mnie przede wszystkim ćwiczeniem nowych technik; był on bowiem w 100% wykonany przy użyciu CSS oraz czarno-białego obrazka :) Ech, ile godzin mi zajęło samego perforowanego obramowania! Teraz to już po prostu nie była by taka frajda!

Odnośnie do wniosków z punktu drugiego, ośmielę się nie zgodzić (zbierałbym z przyjemnością!)… Gorzej z punktem pierwszym. 😞

(—) Helwetyk Romański, Namiestnik Palatynatu Leocji
Obrazek


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Franz Leopold I pisze: 3 lata temu

Ja zaś z kolei, kiedy już Herr @Heinz-Werner Grüner podstępem skłonił mnie do uwierzenia że udał się na spoczynek, dałem radę znaleźć nieco materiałów archiwalnych, niestety bardziej archiwalnych niż zamierzałem...

Ha ha! :)

Dla mnie cała MAW jest taką podróżą w nostalgiczną przeszłość. Z tymże ja cały czas liczę, że ta nostalgia przeniesie się w przyszłość.

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


ODPOWIEDZ Podgląd wydruku

Wróć do „Pogawędki”