Kontynuacja

Edler Miroslav Barbarez
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 169
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Sarajevo

Kto to?

Ordery

Nieprzeczytany post autor: Miroslav Barbarez »

Drodzy Państwo,

To, co przed chwilą ujrzałem, po prostu mną wstrząsnęło... Nie jestem w stanie nawet znaleźć słów na to, jak w sposób odpowiedni opisać zachowanie Pana van der Fryssau. I być może, po proklamacji Zgody Narodowej, sytuacja nieco okrzepła, jednak jest to szalenie niebezpieczny prognostyk na przyszłość. Zapowiedź tego, jak bardzo ambicja (by nie rzec wprost: pycha) jednostki potrafi sparaliżować funkcjonowanie państwa.

Lub też, nie bawiąc się w ogólniki, ujmując rzecz czysto technicznie: jak narracja prowadzona przez kogoś o wybujałym ego potrafi innym popsuć zabawę. Po prostu.

Szanowny Panie van der Fryssau, zasłaniał się Pan 7-letnim stażem w mironacjach. Przyznaję, moje doświadczenie jest mniejsze (pięć i pół roku, cały czas jako Miroslav Barbarez), jednak nigdy, PRZENIGDY, nie przyszło mi do głowy, aby wysunąć się przed szereg, być o krok do przodu w stosunku do bardziej doświadczonych i utytułowanych obywateli. By uzurpować sobie jakąkolwiek formę władzy. Mam nadzieję, że jednoznaczna reakcja członków Rady oraz głos Jego Cesarskiej i Królewskiej Wysokości Franciszka Józefa II była dla Pana lekcją na przyszłość. Proszę to traktować poważnie, dla naszego i Pańskiego dobra.

Przepraszam za ten wybuch, postaram się aby się więcej nie powtórzył.

Мирослав Барбарез


Ritter Moritz von Oranien-Nassau
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1988
Rejestracja: 7 lata temu

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Moritz von Oranien-Nassau »

Czytam stare posty i aż się łezka w oku kręci. :roll:

Freiherr Moritz von Oranien-Nassau,
Obrazek


Henrich Lehmann
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 79
Rejestracja: 4 lata temu

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Henrich Lehmann »

Należy również na to forum przenieść Ugodę, której tekst znajduje się na tym poprzednim, tymczasowym.
Czy ponadto mamy jeszcze jakieś obowiązujące akty prawne? Ze swojej strony uważam, że najlepszą opcją jest reset obowiązującego prawa. Dopóki MAW się nie odbuduje i nie zyskamy nowych obywateli oraz ciągłości "aktynościowo-stabilno-działalnościowej" sugeruję pozostawienie jako obowiązującego prawa Ugody oraz wydanie ustawy, która wprowadzi stan nadzwyczajny, oparty o zwiększone prerogatywy JC-KM. Jest to dla nas nieodzowne, aby sprawnie przejść przez ten miesiąc, góra dwa, stawania na nogi. Ten czas poświęćmy na usprawnienie forum, aktualizację informacji forum, danych na micropedii, unormowania sytuacji na dworze cesarsko-królewskim oraz wśród obywateli, bo póki co to ciężko stwierdzić, kto obywatelstwo MAW rzeczywiście posiada. Nie istnieją żadne akty prawne mówiące o tym, więc ważne jest też zawieszenie obywatelstw i nadanie ich w późniejszym terminie, bo z prawniczego punktu widzenia: zaginiony dokument = nieistniejący dokument, więc do momentu odzyskania dekretów nadających obywatelstwo, nikt z nas tytułować obywatelem się nie może.

/-/ Henrich Lehmann

Obrazek


Graf Henryk von Groc
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1044
Rejestracja: 7 lata temu

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Henryk von Groc »

Pozwolę sobie na stwierdzenie, że w wielu miejscach mija się pan z faktami. Nie widzę potrzeby normowania sytuacji na dworze cesarsko-królewskim. Jego Cesarska Mość ma pełnię władzy i kontrolę nad krajem zgodnie z postanowieniami Ugody i wprowadzanie stanu wyjątkowego jest wedle mojej oceny absurdalnym pomysłem. Nie jest też prawdą, że ciężko stwierdzić, kto obywatelstwo MAW posiada. Mimo braku dokumentów wystarczy spojrzeć na datę rejestracji na tym forum i wcześniejsze zaangażowanie tak we władzach centralnych jak i w regionach. Proponowany przez pana "reset" nikomu do niczego nie jest potrzebny, jak sądzę po za panem. Jeśli tak widzi pan reformy które zapowiadał, to niestety idzie pan w złym kierunku, bowiem takie rozwiązanie cofają Monarchie w rozwoju.


JCKW Andrew von Habsburg
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 2345
Rejestracja: 7 lata temu

Kto to?

Ordery

Kriegsmarine

Nieprzeczytany post autor: Andrew von Habsburg »

Wg mnie wszystkie przepisy są aktualne. Za zgodą Cesarza, przenoszę Ugodę oraz Dekrety, które obowiązują.
Tak jak napisał Generał Graf von Groc bardzo łatwo stwierdzić, kto ma obywatelstwo.
Jedyną rzeczą którą można jeszcze zrobić, to potwierdzić obywatelstwa poszczególnych ludzi.

Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg
Regent Monarchii Austro-Węgier

Obrazek


Sebastian von Tauer
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 50
Rejestracja: 4 lata temu

Nieprzeczytany post autor: Sebastian von Tauer »

Panowie,
czy mógłbym prosić o wskazanie działu Marynarki Wojennej? Jeśli takowego nie ma, czy mógłbym prosić o jego utworzenie?

Sebastian von Tauer
Komendant portu wojennego w Puli


JCKW Franz Joseph von Habsburg
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 783
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien, Niederösterreich

Kto to?

Ordery

Kriegsmarine

Nieprzeczytany post autor: Franz Joseph von Habsburg »

Czy można gdzieś znaleźć obowiązujące przepisy? Myślę, meine Herren, że w naszej rzeczywistości istnienie Dziennika Ustaw jest warunkiem sine qua non obowiązywania przepisów i w ogóle możliwości powoływania się na nie. O ile mi wiadomo, po ostatnim resecie prawnym nie mieliśmy wielu powszechnie obowiązujących aktów normatywnych, a te obowiązujące były w większości dostosowane do podobnej do obecnej sytuacji, więc też ich obowiązywanie nie powinno nastręczyć wielu problemów. Oczywiście, oprócz mojego niesławnego dokumentu o działach administracji rządowej, który Majestat będzie mi zapewne wypominać jeszcze przez miliony lat (nie żeby to jakoś ostatnio zrobił, uprzedzam po prostu fakty), chociaż ten dokument chyba został uchylony.

Ciekaw jestem też zdania Najjaśniejszego Pana na ten temat.

Szkoda, że poprzednie forum dyskusje.austro-wegry.org upadło niczym władza Wielkiej Porty nad Bałkanami, przyznam że o wiele bardziej je lubiłem od phpBB.

(-) KAdm Franz Joseph Ehzg von Habsburg

Obrazek


JCKW Andrew von Habsburg
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 2345
Rejestracja: 7 lata temu

Kto to?

Ordery

Kriegsmarine

Nieprzeczytany post autor: Andrew von Habsburg »

Szanowny Panie Sebastianie
Proszę o wyrozumiałość, dział wojskowy zostanie przeniesiony, tylko musi to trochę potrwać.

Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg
Regent Monarchii Austro-Węgier

Obrazek


Graf Henryk von Groc
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1044
Rejestracja: 7 lata temu

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Henryk von Groc »

Ugodę oraz ustawę o gospodarce i Ustawę - Prawo Karne przeniosę z forum tymczasowego do Dziennika Ustaw jeśli tylko zostanie tam utworzony dział dla Ugody i ustaw.


Sebastian von Tauer
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 50
Rejestracja: 4 lata temu

Nieprzeczytany post autor: Sebastian von Tauer »

Andrew von Lichtenstein pisze: 4 lata temu

Szanowny Panie Sebastianie
Proszę o wyrozumiałość, dział wojskowy zostanie przeniesiony, tylko musi to trochę potrwać.

Rozumiem i nie nalegam, by było to robione "na już", myślałem, że gdzieś już może tutaj istnieje.

Sebastian von Tauer
Komendant portu wojennego w Puli


ODPOWIEDZ Podgląd wydruku

Wróć do „Pogawędki”