Premiera Magazynu - co z tą Micropedią?

JCKM Franz Leopold I
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1060
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Franz Leopold I »

Tak więc, jak obiecałem, przedstawiam Państwu pierwszy z moich nowych projektów.
Tytuł prasowy, który ma być inny niż dotychczasowe.
Gazeta, jakiej w mikroświecie nie ma, a uważam że jeżeli nasze niszowe hobby ma przetrwać, istnieć musi.
Oto przed Wami:

Magazyn Mikronacje

O co chodzi? Od dłuższego już czasu nosiłem się z pewnym pomysłem - pomysłem utworzenia czasopisma mikronacyjnego, które nie byłoby elementem żadnego państwa wirtualnego, nie zajmowało by się przedstawianiem wydarzeń i narracji mających miejsce w mikroświecie, ale poświęcone by było mikronacjom w ogóle. Chciałbym aby można było w nim znaleźć treści dotyczące wszystkich mikronacji, i nie dotyczące żadnej konkretnie. Treści będące porównaniem systemów politycznych z perspektywy tego na ile da się je odwzorować w mikronacji, polemiki dotyczące tego, czy wszystkie państwa powinny zmierzać w stronę wspólnego systemu informatycznego, analizy aktywności pozwalające wyciągać wnioski na temat powiązań życia wirtualnego z realnym i dyskusje o tym, jak powinny wyglądać państwa wirtualne AD 2020 aby utrzymać użytkowników i przyciągać nowych - bo przecież w ostatniej dekadzie radykalnie zmienił się internet i to jak ludzie się w nim komunikują.
Chciałbym aby była to platforma, na której miejsce do publikacji na takie tematy może znaleźć każdy, niezależnie od tego gdzie jest aktywny i czy pełni jakieś funkcje państwowe. Wiem przecież doskonale, że wśród mikronautów jest mnóstwo fachowców, mnóstwo ludzi którzy mają wiele spraw przemyślane i potrafią o tym napisać - chociażby żeby nie szukać daleko nasi Dostojni Goście, @Joanna Izabela czy @Helwetyk .
Chciałbym też, aby była to wygodna platforma wymiany myśli i idei, żeby nie trzeba było pamiętać kto, na którym forum i co dokładnie napisał w takich meta-kwestiach.
I z takimi szczerymi chęciami i szerokim zaproszeniem, ale też lekką nieśmiałością, oddaję Wam pierwszy z artykułów w Magazynie - artykuł w którym staram się trochę bronić Staruszki Micropedii, i tłumaczę dlaczego nie jestem zwolennikiem porzucenia jej i zaczęcia od nowa:
https://magazyn.mikronacje.info/magazyn ... micropedii
Udanej lektury i zapraszam do dyskusji!


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Temat warty przemyślenia, dyskutowaliśmy niedawno o tym na forum. Czekam na kolejny artykuł, w którym WCKM @Franz Leopold I przedstawi już szczegóły działania. Jestem również osobą bardzo sentymentalną także mam całkiem podobne zdanie co Wasze, WCKM. I jak widać nie jest WCKM w całkowitej opozycji do wszystkich.
Jestem bez wątpienia także pewien, że wsparcie finansowe dla wspólnych idei mikronacji będzie wspierać wielu zatwardziałych mikronautów, ale także tacy jak ja. Chętnie wydam, gdy zajdzie taka potrzeba kilkadzieścia-kilkadziesiąt złotych by wspomóc działania. To tak na marginesie. :)

EDIT: Link do "Mikronacyjna Encyklopedia" jest błędny...

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


JCKM Franz Leopold I
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1060
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Franz Leopold I »

Heinz-Werner Grüner pisze: 3 lata temu

EDIT: Link do "Mikronacyjna Encyklopedia" jest błędny...

Rzeczywiście! Wpisałem z rozpędu niewłaściwe rozszerzenie, dzięki...


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Po coś jesteśmy. :)

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Barò Emeryt
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 3623
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: dom spokojnej starości Puszta

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Emeryt »

Mnie się zdarza szukać informacji na Micropedii, to tak jak bym myszkował w jakimś archiwum.

emeryt


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Czyli to całkiem miłe zdarzenie. Ja uwielbiam akurat zapach starego papieru i ten cały klimat starych gazet, czasopism etc. Nie lubię tylko wszędobylskiego kurzu, a to się bardzo często z tym wiąże.

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Michał Jerzy Potocki
Reakcje:
Posty: 1294
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: real

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Michał Jerzy Potocki »

Również popieram @Franz Leopold I aby nie porzucać tej biednej staruszki. Ja troszkę w nią włożyłem wysiłku i czasu aby niektóre kwestie z RONem zostały zaktualizowane. Razem z Panem @Michał F. Lubomirski-Lisewicz i @Maciej Gerwazy Lisewicz oraz moim bratem dbamy o kwestie naszego państwa i jego stron na micropedii.


Michał F. Lubomirski-Lisewicz
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 751
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Białowieża

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Michał F. Lubomirski-Lisewicz »

Wczoraj JCKM @Franz Leopold I poprawił nazwę artykułu o Rzeczypospolitej. :-)

Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Stolnik podlaski
Rector Universitatis Cracoviensis
Regimentarz wojsk litewskich


ODPOWIEDZ Podgląd wydruku

Wróć do „Pogawędki”