Plan Gospodarczy Cekanii

Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ja to już się boje, czy za rok czy dwa nie będę musiał płacić dzieciom za to, że mieszkam we własnym domu. :)

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Michał Jerzy Potocki
Reakcje:
Posty: 1294
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: real

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Michał Jerzy Potocki »

Borys von Targersdorf pisze: 3 lata temu
Heinz-Werner Grüner pisze: 3 lata temu

Aha.

Prawda, że cwany plan?
Drogi@Heinz-Werner Grüner, tak czuję po starych kościach, że bezwzględna młodzież nadchodzi.

:D :lol:


JCKM Franz Leopold I
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1060
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Franz Leopold I »

Moglibyśmy ewentualnie przywrócić funkcjonowanie Banku Państwowego (skryptowego) który działał pod adresem https://staatsbank.austro-wegry.org


Michał Jerzy Potocki
Reakcje:
Posty: 1294
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: real

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Michał Jerzy Potocki »

Może być. Są firmy w Monarchii, mamy ludzi prywatnych. Przelewy, transakcje na pewno jeśli dobrze się do tego podejdzie można zrobić gospodarkę mieszaną.(hybrydę) Czyli pisać posty, nawet takie narracyjne a przelewy robić w banku. Co drogie Ekscelencje i obywatele a także mieszkańcy o tym myślą?
Jeszcze tez mam takie pytanie czy jest w tym banku możliwość zarabiania tak jak to jest w SG PIAST? Czyli że można kupować budynki za które jest określony zarobek?


JCKM Franz Leopold I
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1060
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Franz Leopold I »

Jeszcze nie, natomiast były plany przkształcenia go z czasem w pełny SG (system gospodarki)


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ciekawy temat. Zawsze mnie interesowały wprowadzane w mikronacjach systemy gospodarcze, szczególnie te prosperujące. Ciekaw jestem jak to wygląda z możliwościami technicznymi u nas. W sensie, że JCKM umie to stworzyć, to już jestem w przekonany, ale czy my będziemy z tego w pełni korzystać... Oczywiście jestem jak najbardziej za...

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


JCKM Franz Leopold I
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1060
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Franz Leopold I »

Heinz-Werner Grüner pisze: 3 lata temu

W sensie, że JCKM umie to stworzyć, to już jestem w przekonany, ale czy my będziemy z tego w pełni korzystać...

Dziękuję za (nomen omen) kredyt zaufania, mam nadzieję że podołam ;)
Natomiast co do korzystania, to zasadniczo idea jest taka, aby system składał się ze swoistych modułów, które byłyby tworzone właśnie na podstawie potrzeb, zamiast narzuconego z góry planu.
Tj. w chwili obecnej na przykład jestem przekonany, że oprócz prostego systemu kont bankowych, rzeczą którą możnaby implementować jako pierwszą byłby właśnie moduł zajmujący się zliczaniem wpisów w poszczególnych regionach i wyliczaniem "budżetów" namiestnictw.


Michał Jerzy Potocki
Reakcje:
Posty: 1294
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: real

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Michał Jerzy Potocki »

Mogę zdradzić i nie jest to sekretem, że mam dostęp do FTP, bazy danych forum RON i SG PIAST.
Ale również mam dostęp do danych i skryptów dawnego banku i zarazem systemu Rotrii. Zatem jeśli Cesarz chciałby rzucić okiem, to na tyle ile to możliwe postarałbym się pokazać, przesłać pliki. ;) :-)
wiadomo trzebaby je zmienić pod MAW, bo raczej nie chcemy kupować działek Wilna albo Gdańska lub działek Rotrii.. ;) :D


JCKM Franz Leopold I
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1060
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Franz Leopold I »

Prawdę powiedziawszy nie jestem przekonany czy w obecnej sytuacji demograficznej system własności gruntu jest rzeczywiście najpilniejszy ;)


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Franz Leopold I pisze: 3 lata temu

Dziękuję za (nomen omen) kredyt zaufania, mam nadzieję że podołam

Ależ nie ma za co. Może skłamałem pisząć, że JCKM @Franz Leopold I to potrafi doskonale? :)

Franz Leopold I pisze: 3 lata temu

Natomiast co do korzystania, to zasadniczo idea jest taka, aby system składał się ze swoistych modułów, które byłyby tworzone właśnie na podstawie potrzeb, zamiast narzuconego z góry planu.
Tj. w chwili obecnej na przykład jestem przekonany, że oprócz prostego systemu kont bankowych, rzeczą którą możnaby implementować jako pierwszą byłby właśnie moduł zajmujący się zliczaniem wpisów w poszczególnych regionach i wyliczaniem "budżetów" namiestnictw.

I od tego można, a nawet powinno się zacząć. Dajmy w pierwszej kolejności środki budżetowe krajom związkowym, czy też namiestnictwom, tak chyba powinno być...

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


ODPOWIEDZ Podgląd wydruku

Wróć do „Pogawędki”