Plan Gospodarczy Cekanii

Barò Emeryt
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 3623
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: dom spokojnej starości Puszta

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Emeryt »

przy lampce koniaku , kufelku piwa w dymie aromatycznych cygar toczy się dyskusja nad życiem gospodarczym Monarchii i planie gospodarczym autorstwa Herr Targersdorfa

1 bank , stworzenie banku w formie jakiej istniał przed upadkiem lub w formie opisowej wszystko zależy od możliwości technicznej nowego forum,
2 pieniądz oparty na parytecie złota a ten liczony do liczby obywateli + środki które zalegają w kazamatach naszego Fortu Knox :)
3 reforma rolna , majątki dla każdego obywatela , który chce posiadać ziemię z tzw. "rentą roczną " , majątki z tytułami nadawane za zasługi przez Monarchę lub Radę Regencyjną i majątki dla mieszkańców którzy zamieszkują Cekanię a nie posiadają obywatelstwa .
te reform będę chciał przeprowadzić do 15 VI jeżeli sie nie uda podam sie do dymisji !!!
4 przemysł , tu jest najmniejszy problem patrząc na ilość przemysłowców , którzy działają na terenie C.K Monarchii , tu Ministerstwo ograniczy się tylko do jednorazowych pożyczek bezzwrotnych ,
5 no i zamówienia rządowe , w powietrzu wisi zbrojna rozprawa z buntownikami . tworzy się armia , która potrzebuję prowiantu , broni , koni nie pozwolę aby to wszystko została wyciągnięte z kapelusza jak królik na jarmarku .

emeryt


Edler Jan von Thorn-Maikowski
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 59
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: Teutonia

Kto to?

Ordery

Nieprzeczytany post autor: Jan von Thorn-Maikowski »

Herr von Maikowski po chwili namysłu odłożył cygaro i przemówił:

Pozwól Przyjacielu, że odniosę się do tego planu punkt po punkcie. A więc...
1. Aby stworzyć bank z prawdziwego zdarzenia potrzebny jest skrypt. Bez skryptu zostaje Nam jedynie forma opisowa. Mam jeszcze kontakt z osobami, które takich skryptów używały więc może uda się uniknąć formy opisowej, która wymaga znacznego poświęcenia czasu i jest znacznie bardziej wadliwa niż program.
2. Mógłbyś Borysie nieco bardziej rozwinąć swoją myśl zawartą w tym punkcie?
3. Podoba mi się pomysł z majątkami. Zgłaszałeś go chyba jeszcze na starej domenie. Proponuje jednak nieco zmodernizować Twój pomysł. Niech będą dwa rodzaje majątków - dla obywateli i osób bez obywatelstwa, które będą dzierżawić ziemie od państwa za odpowiednią opłatą oraz dla obywateli, którzy otrzymali majątek wraz z tytułem od Monarchy/Rady za zasługi na rzecz kraju.
4. Dodałbym do tego jedynie utworzenie ustawy o działalności gospodarczej, która ureguluje prawo gospodarcze Monarchii.
5. Kiedyś miałem koncepcję aby stworzyć Galizisch Waffenfabrik, które produkowałyby uzbrojenie dla CK Armii. Był także plan utworzenia państwowych zakładów stoczniowych, które produkowałyby okręty wojenne i statki dla naszej marynarki. Natomiast jeśli chodzi o prowiant i konie to mało my mamy nad Dunajem pól uprawnych i gospodarstw? Rolnicy i hodowcy za małą opłatą na pewno zaopatrzą nasze wojska. ;)

Po tych słowach Jan sięgnął po cygaro, rozsiadł się wygodnie na fotelu i począł rozkoszować się przednim, zagranicznym tytoniem.

/-/ Jan Dagobert Edler von Thorn-Maikowski
III Herzog von Monderien

Obrazek


Barò Emeryt
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 3623
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: dom spokojnej starości Puszta

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Emeryt »

kilka słów wyjaśnienia , wątek ten założyłem aby każdy mógł sie wypowiedzieć , na Radzie przedstawiłem plan za tym pójdą ustawy i prawo .

2, musimy od czegoś zacząć :
1 obywatel = np. 1 kg złota ( wszak każdy obywatel jest na wagę złota :) ) a to sie równa x monet ( złota + inne stopy metali ) i to sie puszcza na rynek .
3 majątki
- majątki + tytuły + renta około 10 w różnych rejonach Monarchii ( książęce , hrabiowskie itp)
- majtki dla obywateli + renta w różnych rejonach Monarchii , kazdy obywatel wybiwra sobie lokalizację
- majątki dla nie obywateli + renta , lokalizacja nadana przez władze na czas określony w umowie najmu

emeryt


Marcel Hans
Reakcje:
Posty: 27
Rejestracja: 8 lata temu

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Marcel Hans »

Nie chcę się wtrącać w wewnętrzne reformy Monarchii, ale proponuję pomyśleć o Ultimate Points, jest to dodatek do forum, który po zainstalowaniu do każdego konta forumowego tworzy konto pieniężne, a więc integruje bank z forum. W dodatku można potem z poziomu forum decydować o liczbie waluty w obiegu itd. itd. W Trizondalu to mamy i mogę polecić. Ja tego nie umiem instalować, ale jeden z naszych obywateli to potrafi, mógłbym podać namiary.

(-) Marcel Hans


Barò Emeryt
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 3623
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: dom spokojnej starości Puszta

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Emeryt »

no to klasa prosimy o namiary .
c.d
4, jeżeli trzeba to ustawę sie napisze ale na razie takowej nie ma i wszytko działa . ustawa , która regulowała działalność na starej domenie poza tym że była nić nie wniosła w życie gospodarcze .
5, w tym temacie , Rząd składa zamówienia , można organizować przetargi , i reszta w rękach przemysłowców i rolników . Rząd może angażować się w tworzenie spółek jeżeli zajdzie taka potrzeba . można napisać regulamin przetargów w formie rozporządzenia ministra finansów .

emeryt


Barò Emeryt
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 3623
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: dom spokojnej starości Puszta

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Emeryt »

-a więc stało sie , mruczał pod nosem Borys Targersdorf - ustaw gospodarcza ujrzała światło dzienne . nie dało się ukryć zdenerwowania , które malowało sie na jego twarzy . w głowie tłukło się jedno tylko pytanie " jak ustawa zostanie przyjęta"

emeryt


Barò Emeryt
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 3623
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: dom spokojnej starości Puszta

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Emeryt »

chciałem jeszcze zaproponować pewną reformę pieniądza . walutą Ceknii jest korona , która dzieli sie na na 100 halerzy no chyba że towarzystwo chce się bawić w krajcary i guldeny . korona jest oparta na paryeteci złota 1kg złota = 3280 K i teraz moja propozycja jest taka ( o tym juz była mowa ) aby z każdorazowa z przyznanym obywatelstwem w skarbcu przybywała 10 kg złota co daje 332 800 K z tej kwoty 10% zostaje przelane na konto obywatela tak na początek .

emeryt


Barò Emeryt
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 3623
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: dom spokojnej starości Puszta

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Emeryt »

propozycja ustawy rolnej

I przepisy ogólne
art. 1 na cele przeprowadzenia ustawy rolnej przeznacza się , do dyspozycji sekretarza ds. gospodarki i finansów , grunty będące własnością Monarchii Austro-Węgierskiej z wyłączeniem gruntów będących własnością Domu Panującego
art.2 prawo do posiadania ziemi mają
a) obywatele posiadający obywatelstwo austro-węgierskie zwani dale obywatelami
b) obywatele zamieszkujący Monarchię Austro-Węgierskiej nie posiadający obywatelstwa austro-węgierskiego zwani dalej rezydentmi

II lokalizacja majątków
art.1 obywatele posiadający obywatelstwo austro-węgierskie maja niepodważalne prawo do posiadania dóbr ziemskim na terenie calłych Austro-Wegier ( troche dziwny zwrot )
art.2 obywatele nie posiadający obywatelstwa austro-węgierskiego mają prawo do dzierżawy gruntów w miejscu wskazanym przez Sekretariat ds. Gospodarki i Finansów
III prawa własności
art. 1 potwierdzeniem nadania ziemi dla obywatela jest akt własności i wpis do ksiąg wieczystych C.K
art. 2 potwierdzeniem dzierżawy gruntu przez rezydenta jest umowa najmu
art 3 majątki obywateli podlegają prawu dziedziczenia

wersja robocza ale mniej więcej o to mi chodziło .

emeryt


Ritter Moritz von Oranien-Nassau
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1988
Rejestracja: 7 lata temu

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Moritz von Oranien-Nassau »

Jest możliwość realizacji planu po ewentualnej restytucji?

Freiherr Moritz von Oranien-Nassau,
Obrazek


Barò Emeryt
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 3623
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: dom spokojnej starości Puszta

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Emeryt »

Jacek Ostrogski-Radziwiłł pisze:

Jest możliwość realizacji planu po ewentualnej restytucji?

zawsze jest jakaś możliwość ;)

emeryt


ODPOWIEDZ Podgląd wydruku

Wróć do „Pogawędki”