Ciekawostki ze v-świata .

Michał Jerzy Potocki
Reakcje:
Posty: 1294
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: real

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Michał Jerzy Potocki »

Chciałbym sprostować swoje słowa. Nie chciałbym aby ktoś myślał, że namawiam do siedzenia 24h przy komputerze. Chodziło mi tylko o to aby jak jest ktoś władcą to bardziej angażował się w to jedno państwo. A nie np. działał i skupiał się na innych mikronacjach w których przebywa. Wiadomo że ręką i rodzina są ważne ale jeśli ktoś jest wybranym na rok albo pół roku to nie powinienem być wybranym a potem zniknąć i się nie pojawiać, albo raz na miesiąc. Wiadomo że ludzie sobie poradzą ale jednak bez tej głowy państwa to niektóre rzeczy mogą zostać zatrzymane.
Król nie musi być nadaktywny ale jak to w RON ujmowano winien promieniować aktywnością.
Trochę mogę też nie zrozumieć odpowiedzi na moją wypowiedź. Bo jeśli król nie ma jakiś wpływów itd. to po co on.?
Jeśli nic od niego nie zależy to to zbędne stanowisko i państwo może działać jako wspólnota plemienna bez wodza z jakąś radą.
Każdy powinien pracować w realu a będąc tutaj udzielać się. Jednak jeśli ktoś chce być królem to musi starać się wykonywać obowiązki króla. A jeśli nie może to daje pewną wiadomość o swej nieobecności i wtedy kanclerz albo ktoś inni zastępuje go.
Lecz jeśli ktoś nic nie mówiąc nikomu albo mówiąc tylko jednej osobie, porzuca mikronację na czas bliżej nieokreślony to można uznać taką osobę za nieodpowiedzialną lub niegodną bycia królem. Na każdy przypadek należy patrzeć oddzielnie, bo każdy może być inny ale raczej nie ma tak, że nie można przez miesiąc albo i dwa nic powiedzieć, napisać, choćby jedno zdanie. Mikronację opierają się także bowiem na zaufaniu.


JCKW Franz Joseph von Habsburg
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 783
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien, Niederösterreich

Kto to?

Ordery

Kriegsmarine

Nieprzeczytany post autor: Franz Joseph von Habsburg »

Nie znam roli króla w RON, bo nie znam jej ustroju i też nie uważam go za żadne odniesienie (przy całej życzliwości dla Pańskich rodaków). Natomiast rolę monarchy określa w Austro-Węgrzech Ugoda. Z grubsza ma być gwarantem ciągłości państwa i reprezentować je, ma też pewne uprawnienia dotyczące polityki zagranicznej i wojska, którymi jednak dzieli się z rządem, ma wreszcie pewną rolę ustawodawczą. Aby sprawnie realizować te funkcje monarcha potrzebuje przede wszystkim dobrego mandatu społecznego, który może uzyskać między innymi poprzez swoją aktywność.

Pan wskazał na "wpływy" jako warunek sine qua non sensu istnienia monarchy - przyznam, że ten sposób myślenia mi dość obcy i raczej przerażający. Wolę jednak mówić o inspirowaniu i zdobywaniu pewnego mandatu. Monarcha może oczywiście używać wpływów (na przykład danych mu przez ustrój) w całym wachlarzu. Jeżeli jednak woli zamiast tego inspirować i liczyć się z niezgodą, jeżeli widzi w obywatelach raczej partnerów niż poddanych, to jest szansa, że nie jest domorosłym amatorem władzy za wszelką cenę. Być może źle zrozumiałem Pańskie sformułowania, ale w takiej formie mnie one przerażają.

Natomiast podkreślę jeszcze raz - nie wiem, jak wygląda sytuacja w RON; oceniam raczej pewne generalne przymioty i procesy, dlatego nie będę posługiwał się polsko-litewskim słownikiem. Odnotowałem jednak coś zupełnie innego - ten wątek służy temu, by - można by rzec - "Wiedeń" (szeroko pojmowany) mógł skomentować to, co się dzieje na świecie. Nie służy natomiast temu, by przenosić doń i toczyć tu dyskusje z Warszawy. Głównymi austro-węgierskimi punktami odniesienia, na ile jeszcze się orientuję, pozostają Wiedeń i Budapeszt, nie Warszawa, nie jesteśmy też czymś w rodzaju "młodszego brata" RON ;-).

(-) KAdm Franz Joseph Ehzg von Habsburg

Obrazek


JCKW Andrew von Habsburg
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 2345
Rejestracja: 7 lata temu

Kto to?

Ordery

Kriegsmarine

Nieprzeczytany post autor: Andrew von Habsburg »

Zgadzam się Seniorem Rodu

Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg
Regent Monarchii Austro-Węgier

Obrazek


JCKW Franz Joseph von Habsburg
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 783
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien, Niederösterreich

Kto to?

Ordery

Kriegsmarine

Nieprzeczytany post autor: Franz Joseph von Habsburg »

Sarmacki kanclerz opublikował swoje exposé, w którym - o dziwo - znalazło się coś o sprawach międzynarodowych. Ogólnikowo, to prawda, ale jednak. Co inni poddani JCKM sądzą?

Ja przyznam, że zaciekawiła mnie zapowiedź stworzenia nowego bloku, choć dość mglista, to jednak na nasze realia to i tak dużo.

Ciekaw jestem komentarzy wiedeńskiego towarzystwa na ten temat - czy hipotetyczne występowanie nowego bloku u naszych granic (Rotria) nie byłoby wyzwaniem dla Ballplatz?

(-) KAdm Franz Joseph Ehzg von Habsburg

Obrazek


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Nie widziałem exposé, także cieżko się odnieść, ale postaram się nadrobić. :)

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


JCKW Franz Joseph von Habsburg
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 783
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien, Niederösterreich

Kto to?

Ordery

Kriegsmarine

Nieprzeczytany post autor: Franz Joseph von Habsburg »

Heinz-Werner Grüner pisze: 2 lata temu

Nie widziałem exposé, także cieżko się odnieść, ale postaram się nadrobić. :)

Jest tutaj: https://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/12725/8

Dokładniej:

Nie jestem zwolennikiem ostrej wymiany zdań, gdy nie ma ku temu potrzeby. Na ogół wierzę w dobre intencje każdej osoby i zanim podejmę się działań ofensywnych, wolę porozmawiać i podyskutować w oparciu o zasady wzajemnego szacunku oraz poważania zdania odmiennego. Stąd niezbędne w dyplomacji jest zacieśnianie stosunków i próba większej współpracy z innymi państwami mikronacyjnymi uznawanymi przez Księstwo Sarmacji, takimi jak Republika Bialenii czy Państwo Kościelne Rotria. Dlatego więc chciałbym utworzyć Międzynarodowy Sojusz Militarno-Dyplomatyczny, w którym to spotkaliby się przywódcy każdego z państw członkowskich, by wspólnie planować międzynarodowe inwestycje gospodarcze, brać udział w symulacjach wojskowych, czy przekazywać wsparcie dla państw rozwijających się.

Te sprawy powierzę Prof. Ingvarowi markizowi Augustssonowi v. H. de la Sparasan, doświadczonemu dyplomacie i prawnikowi, nowemu Ministrowi Spraw Zagranicznych.

Zwraca też uwagę brak wzmianki o stosunkach z krajami UNP :-).

(-) KAdm Franz Joseph Ehzg von Habsburg

Obrazek


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Franz Joseph von Habsburg pisze: 2 lata temu
Heinz-Werner Grüner pisze: 2 lata temu

Nie widziałem exposé, także cieżko się odnieść, ale postaram się nadrobić. :)

Jest tutaj: https://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/12725/8

Dokładniej:

Nie jestem zwolennikiem ostrej wymiany zdań, gdy nie ma ku temu potrzeby. Na ogół wierzę w dobre intencje każdej osoby i zanim podejmę się działań ofensywnych, wolę porozmawiać i podyskutować w oparciu o zasady wzajemnego szacunku oraz poważania zdania odmiennego. Stąd niezbędne w dyplomacji jest zacieśnianie stosunków i próba większej współpracy z innymi państwami mikronacyjnymi uznawanymi przez Księstwo Sarmacji, takimi jak Republika Bialenii czy Państwo Kościelne Rotria. Dlatego więc chciałbym utworzyć Międzynarodowy Sojusz Militarno-Dyplomatyczny, w którym to spotkaliby się przywódcy każdego z państw członkowskich, by wspólnie planować międzynarodowe inwestycje gospodarcze, brać udział w symulacjach wojskowych, czy przekazywać wsparcie dla państw rozwijających się.

Te sprawy powierzę Prof. Ingvarowi markizowi Augustssonowi v. H. de la Sparasan, doświadczonemu dyplomacie i prawnikowi, nowemu Ministrowi Spraw Zagranicznych.

Zwraca też uwagę brak wzmianki o stosunkach z krajami UNP :-).

Znam akurat "sprawę" z odrobinkę z kuluarów. Może nie do końca cel działań zagranicznych, ale całe clu obiło mi się o moje wielkie uszy...
Myślę, że nie ma co się gorączkować, ale jestem entuzjastą działań w nakreślonej mi sentecji... Mam jednak nadzieję, że były one prawdziwe, a że wyrażone w prywatnych rozmowach nie jestem przytoczyć choćby i jedno zdanie więcej.

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


JCKW Franz Joseph von Habsburg
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 783
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien, Niederösterreich

Kto to?

Ordery

Kriegsmarine

Nieprzeczytany post autor: Franz Joseph von Habsburg »

Gorączkować nie, ale warto zawsze skomentować :-).

(-) KAdm Franz Joseph Ehzg von Habsburg

Obrazek


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Franz Joseph von Habsburg pisze: 2 lata temu

Gorączkować nie, ale warto zawsze skomentować :-).

A to chyba po to tutaj też jesteśmy. ;)
Nie mniej, ja tu raczej widzę szukanie nowej drogi dla Sarmacji, ale jeśli chodzi o politykę zagraniczną to stawiam, że będzie ona aktywna (aż nadto! Oby!), ale standardowa. Się okaże...

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Barò Emeryt
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 3623
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: dom spokojnej starości Puszta

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Emeryt »

...Międzynarodowy Sojusz Militarno-Dyplomatyczny....

ulala, mikornacja robi się dwu biegunowa.

...próba większej współpracy z innymi państwami mikronacyjnymi uznawanymi przez Księstwo Sarmacji, takimi jak Republika Bialenii czy Państwo Kościelne Rotria.

Bialenia i Rotria w jednym bloku? Ciekawe.

emeryt


ODPOWIEDZ Podgląd wydruku

Wróć do „Pogawędki”