Ciekawostki ze v-świata .

Ametyst Faradobus
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 155
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Hirschberg-Joksopolis / Wolnograd

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Ametyst Faradobus »

Heinz-Werner Grüner pisze: 2 lata temu

Łatwo się w tym wszystkich pogubić, ale grunt to zachować jakiś dystans do sytuacji. Nie mniej podpis pokroju JKM Michała, bawi mnie…

Nie tylko Was, Towarzyszu Poruczniku.

Franz Joseph von Habsburg pisze: 2 lata temu

Czy widział Wasza Królewska Mość innego poważnego monarchę, który każdy swój podpis zwykł opatrywać herbem i pełną (czy choćby średnią) tytulaturą?

Ja jestem poważnym monarchą i tak robię w ograniczonym zakresie, ale śmieję się przy tym sam z siebie. Inna sprawa, że pisanie samemu o sobie “Jego Cesarska/Królewska/Najwielgachniejsza Mość/Wysokość/Eminencja” bawi mnie najbardziej od przeszło dziesięciu lat i zawsze bawić będzie.

Dochodzi do tego wszystkiego jeszcze jeden aspekt. Kiedy ja zaczynałem bawić się w mikronacje (czyli około roku 2010) stosunkowo mało ludzi znało się na stopie towarzyskiej (i znało swoje realne dane, bo gadało się wtedy przez GG) stąd to zwracanie się do siebie zgodnie z protokołem było jakieś takie bardziej naturalne. Ja natomiast zawsze miałem problem z robieniem tak w gronie dajmy na to założycieli ZSKHiW, którzy w większości są kolegami z jednego gimnazjum. Ostatecznie u nas najpopularniejsza jeśli chodzi o sferę publiczną jest forma Towarzyszu, która jest w pewnym sensie egalitarna, a w moim przypadku - forma Królu (tudzież “będzie Król / niech Król pamięta”). Nie pamiętam natomiast aby ktoś z obywateli zwracał się do mnie per Wasza Królewska Mość…

… no a dzisiaj z pewną częścią tu obecnych znam się przynajmniej przez fejsa, a jak pojadę do Bialenii to będzie to jakieś 90% aktywnych mieszkańców (z czego połowę poznałem też na żywo). Socsieci złagodziły nam obyczaje.

Ametyst Faradobus
Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu Etc.
Minister Spraw Zagranicznych Republiki Bialeńskiej


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

I myślę, że temat wyczerpany…

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Michał F. Lubomirski-Lisewicz
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 751
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Białowieża

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Michał F. Lubomirski-Lisewicz »

Istotnie, należy zwrócić uwagę na to, że posiadanie podpisu z herbem jest jakimś takim naszym zwyczajem w Rzeczypospolitej. Także należy zwrócić uwagę na to, że nierzadko pojawiały się u nas podpisy królów z herbem królewskim, a może też i były takie z tytulaturą. Ale nie musi to oznaczać, że jest to prawidłowe. Jest to może rzeczywiście nie do końca właściwe. Ja myślę, że rozbudowanie tychże podpisów powinno być trochę bardziej ograniczone.
A zwłaszcza, jeśli w danym państwie podpis szczególniej się rzuca w oczy.

Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Stolnik podlaski
Rector Universitatis Cracoviensis
Regimentarz wojsk litewskich


JCKW Franz Joseph von Habsburg
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 783
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien, Niederösterreich

Kto to?

Ordery

Kriegsmarine

Nieprzeczytany post autor: Franz Joseph von Habsburg »

To już sprawa zwyczajów polsko-litewskich i wierzę, że - choć nie są one dla nas w pełni zrozumiałe - nikt nad Dunajem nie ma prawa decydować o tym, jakie zwyczaje mają panować nad Wisłą.

Rzecz w tym, że u nas zwyczaj jest jednak trochę inny i nie jest niczym dziwnym, że reagujemy w konkretny sposób na coś, co - wedle naszych obyczajów - jest groteskowe. Jestem przekonany, że podobna przesada byłaby źle widziana np. w Wandystanie, tak jak źle nad Wisłą widziano by tradycyjne wandejskie pozdrowienie.

(-) KAdm Franz Joseph Ehzg von Habsburg

Obrazek


Michał F. Lubomirski-Lisewicz
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 751
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Białowieża

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Michał F. Lubomirski-Lisewicz »

Franz Joseph von Habsburg pisze: 2 lata temu

To już sprawa zwyczajów polsko-litewskich i wierzę, że - choć nie są one dla nas w pełni zrozumiałe - nikt nad Dunajem nie ma prawa decydować o tym, jakie zwyczaje mają panować nad Wisłą.

Ano, rozumiem.
Tak to jakoś jest.

Rzecz w tym, że u nas zwyczaj jest jednak trochę inny i nie jest niczym dziwnym, że reagujemy w konkretny sposób na coś, co - wedle naszych obyczajów - jest groteskowe. Jestem przekonany, że podobna przesada byłaby źle widziana np. w Wandystanie, tak jak źle nad Wisłą widziano by tradycyjne wandejskie pozdrowienie.

Rozumiem, Wasza Cesarska i Królewska Wysokość.

Aczkolwiek, z tradycyjnym wandejskim pozdrowieniem bym chyba tego nie porównywał.

Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Stolnik podlaski
Rector Universitatis Cracoviensis
Regimentarz wojsk litewskich


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Podpis, w rozumieniu o jakim pisze Pan Pułkownik to ma przede wszystkim informować o to z kim mamy do czynienia. Reszta jest mało istotna dla dalsych moich dywagacji.

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Jan von Rainer
Reakcje:
Posty: 80
Rejestracja: 4 lata temu

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Jan von Rainer »

Znowu wraca sprawa zbyt rozbudowanych podpisów?

Jan von Rainer
Ambasador Pustkowi Winków
Admirał Wasteland Navy
Obywatel Austro-Węgier


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Jan von Rainer pisze: 2 lata temu

Znowu wraca sprawa zbyt rozbudowanych podpisów?

Już przycichła… Nawet nie o tym było do końca, a o “nowatorskiej” technice pisania o sobie w trzeciej osobie w popisie.

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


JCKW Andrew von Habsburg
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 2345
Rejestracja: 7 lata temu

Kto to?

Ordery

Kriegsmarine

Nieprzeczytany post autor: Andrew von Habsburg »

Widzę że część z nas zredukowała swój podpis

Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg
Regent Monarchii Austro-Węgier

Obrazek


Ludwik Tomović
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 324
Rejestracja: 8 lata temu

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Ludwik Tomović »

Jan von Rainer pisze: 2 lata temu

Znowu wraca sprawa zbyt rozbudowanych podpisów?

Zbyt rozbudowanych podpisów, zbyt rozbudowanego ego, można by długo wymieniać… :D

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
/-/
dr net. chor. Ludwik Wilhelm diuk Tomović

Gubernator Konfederacji Sclavińskiej


ODPOWIEDZ Podgląd wydruku

Wróć do „Pogawędki”