Druga Konferencja Światowego Związku Filatelistycznego

Helwetyk
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 238
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Helwetyk »

Obrazek

Druga Konferencja
Światowego Związku Filatelistycznego

G R U D Z I E Ń   2 0 2 3   R O K U

Drodzy Przyjaciele Filateliści!

Od zakończenia Pierwszej Konferencji Światowego Związku Filatelistycznego minęły ponad dwa lata. W związku z głosami napływającymi ze środowiska filatelistycznego, ogłaszam nabór tematów na Drugą Konferencję Światowego Związku Filatelistycznego, która — jeżeli Matka Prokrastynacja pozwoli — odbędzie się w grudniu.

Jestem świadomy dwóch zagadnień, które wymagają omówienia i podjęcia decyzji, choćby decyzją tą miało być utrzymanie status quo.

Zagadnienie pierwsze to częstotliwość emisji znaczków. Obecnie obowiązuje Konkluzja 2, zgodnie z którą jedynym ograniczeniem co do zasady jest emisja nie częściej niż co drugi dzień. Pojawiły się głosy, że ta regulacja w teorii pozwala jednej poczcie krajowej na „zablokowanie” emisji pozostałych poczt, w skrajnym przypadku na okres najbliższych trzech miesięcy.

Zagadnienie drugie to estetyka znaczków. Temat o wiele bardziej kontrowersyjny z uwagi na wyjątkowo subiektywny charakter. Pojawiły się głosy, że Światowy Związek Filatelistyczny powinien odmawiać emisji, pisząc kolokwialnie, brzydkich znaczków. Na ten temat wypowiem się szerzej podczas konferencji, tu i teraz daję jedynie znać, że będzie on przedmiotem obrad.

Serdecznie zachęcam zarówno poczty krajowe, jak i poszczególnych Przyjaciół Filatelistów, do zgłaszania swoich propozycji zagadnień będących przedmiotem Drugiej Konferencji Światowego Związku Filatelistycznego — na forum związku, do końca listopada: https://forum.leocja.org/viewtopic.php?p=45239#p45239.

Z filatelistycznym pozdrowieniem,

Obrazek

(—) Helwetyk Romański, Namiestnik Palatynatu Leocji
Obrazek


Ignats ik Ruth
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 73
Rejestracja: 2 lata temu

Nieprzeczytany post autor: Ignats ik Ruth »

Czcigodny Panie, być może przyjadę!


ODPOWIEDZ Podgląd wydruku

Wróć do „Pogawędki”