Moderacja: Rząd JCKM

Sprawa Umowy międzynarodowej między RON a MAW

Michał Jerzy Potocki
Reakcje:
Posty: 1294
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: real

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Michał Jerzy Potocki »

WCKM, Rządzie JCKM.
Co prawda nie jestem Podskarbim i nie kieruję polityką zagraniczną RON, ale
Już za poprzedniej kadencji zostały rozpoczęte rozmowy pomiędzy mną a Panem @Borys von Targersdorf. Przekazałem wtedy moją propozycję traktatu który również załączę pod spodem. Wczoraj zostałem upoważniony przez JKM Sebastiana Januarego II do podpisania traktatu w jego imieniu. :-)
Wiadomo jeśli strona Austro-Węgierska potrzebować będzie czasu to takowy otrzyma. :-) ;)

TRAKTAT
O NAWIĄZANIU STOSUNKÓW DYPLOMATYCZNYCH

pomiędzy:

Rzeczpospolitą Obojga Narodów
a
Monarchią Austro-Węgier

spisany dnia 3 czerwca 2020 roku

Wysokie Układające się Strony:

Pan
Michał von Rokuszewski
Przedstawiciel Rzeczypospolitej Obojga Narodów
w imieniu Jego Królewskiej Mości Samuela Kazimierza I
oraz
Pan
Borys von Targersdorf
Przedstawiciel Monarchi Austro Węgierskiej
w imieniu Jego Cesarsko-Królewskiej Mości Franza Leopolda I
Cesarza Austro-Węgier

zawierają niniejszy Traktat:

Rozdział I
[Postanowienia Ogólne]

Art. 1.
Traktat postanawia o nawiązaniu stosunków dyplomatycznych między Monarchią Austro-Węgier, a Rzeczpospolitą Obojga Narodów

Art. 2.
Monarchia Austro-Węgier i Rzeczpospolita Obojga Narodów postanawiają uroczyście wyrzec się przemocy we wzajemnych stosunkach i rozwiązywać wszelkie zaistniałe spory poprzez rozmowy i na drodze dyplomatycznej. Obie Strony postanawiają nawiązać stosunki dyplomatyczne na szczeblu ambasadorów. Pragną również wyrazić nadzieję, co do dalszej współpracy w przyszłości.

Rozdział II
[Rozwiązywanie sporów]

Art. 3.
W razie zaistnienia sporu pomiędzy obiema stronami, bezzwłocznie nawiążą kontakt upełnomocnieni przedstawiciele obu stron.

Art. 4.
Strony mogą się zwrócić o mediację do państwa trzeciego lub do uznanego przez nie autorytetu. Mediacja nie wiąże jednak żadnej ze stron.

Rozdział III
[Kontakty międzypaństwowe]

Art. 5.
Oba państwa reprezentuje urzędnik właściwy do spraw zagranicznych.

Art. 6.
Reprezentantem każdej ze stron, na terenie państwa drugiego, jest mianowany zgodnie z prawem, Ambasador.

Rozdział IV
[Ambasadorowie]

Art. 7.
Ambasadorowie obu stron muszą zostać zaaprobowani i uznani za Persona Grata, przez głowę państwa drugiego.

Art. 8.
Wydalenie Ambasadora z kraju, do którego został oddelegowany, następuje przez uznanie go w danym kraju za persona non grata.

Art. 9.
Ambasador nie może w kraju, do którego został od delegowany zostać aresztowany i postawiony przed sądem. Immunitet Dyplomatyczny chroni także majątek Ambasadora.

Art. 10.

  1. W ramach immunitetu, na terytorium państwa przyjmującego, ambasador:
    (1) nie podlega jurysdykcji karnej państwa przyjmującego;
    (2) nie podlega jurysdykcji cywilnej państwa przyjmującego, chyba że sprawa dotyczy ich działalności niezwiązanej zupełnie z pełnioną misją, a sprawa dotyczy interesów prawnych osób trzecich, podległych jurysdykcji państwa przyjmującego;
    (3) korzysta z swobody poruszania się po obszarze państwa przyjmującego;
    (4) korzysta z prawa do reprezentowania interesów państwa wysyłającego, w sposób uznany przez nich za właściwy, w środkach masowego przekazu, w tym na państwowych kanałach komunikacji;
    (5) nie jest zobowiązany do składania zeznań w charakterze świadka.

Rozdział V
[Współpraca]

Art. 10.
Obie strony pragną dążyć do wzajemnej współpracy, której warunki uzgadniane będą i przedstawiane w formie odpowiednich traktatów międzynarodowych.

Art. 11.
Państwa zobowiązują się nie dyskryminować obywateli państw sygnatariuszy, którzy pragną działać na ich terenie.

Art. 12.
Władcy i Narody Wysokich Układających się Stron wyrzekają się wzajemnych pretensji do jakichkolwiek ziem należących do Państw-Stron w szczególności zaś do ziem Galicji i Lodomerii.

Rozdział VI
[Postanowienia Końcowe]

Art. 12.
Oba państwa-sygnatariusze niniejszego paktu zobowiązują się go przestrzegać.

Art. 13.
Inne stosunki między państwami regulować będą dodatkowe umowy.

Art. 14.
Oba państwa wyrzekają się wojny jako środku prowadzenia wzajemnej polityki międzynarodowej.

Art. 15.
Do Traktatu można dodawać, w razie zaistniałej potrzeby nowe postanowienia. Aby nowe postanowienia weszły w życie konieczna jest zgoda obu państw.

Art. 16.
Każda ze stron może wypowiedzieć niniejszy traktat, traci on wówczas moc ze skutkiem natychmiastowym. Ambasadorom, do czasu wyjazdu z państwa obcego, wciąż przysługuje jednak Immunitet Dyplomatyczny.

Art. 17.
W razie złamania postanowień Traktatu przez któryś z rządów, Traktat traci moc prawną natychmiastowo, bez możliwości ponownego wprowadzenia go w życie bez uprzedniej ponownej ratyfikacji przez oba zainteresowane państwa.

W naszej obecnej sytuacji, ze względu na inną datę a także na zmianę monarchy trzeba umowę zaktualizować. (Ale to sprawa mniej ważna, chodzi o treść;
Czy MAW się z nią zgadza?)


Barò Emeryt
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 3623
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: dom spokojnej starości Puszta

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Emeryt »

Szczerze powiedziawszy, nie wiem co powiedzieć......
Jako osoba upoważniona, od wczoraj, do takich rozmów skontaktowałem się z WP Podkanclerzem @Michał F. Lubomirski-Lisewicz, który w imieniu Króla Jegomości kieruję polityką zagraniczną Najjaśniejszej Rzeczpospolitej.
Osobiście wolałbym treść traktatu omawiać z WP @Michał F. Lubomirski-Lisewicz, jako Podkanclerzym rzecz oczywista, sprawę zaś finansów Koronny i Litwy, doradzam pozostawić w rękach Podskarbiego, jako wewnętrzną sprawę Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

emeryt


JCKW Andrew von Habsburg
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 2345
Rejestracja: 7 lata temu

Kto to?

Ordery

Kriegsmarine

Nieprzeczytany post autor: Andrew von Habsburg »

Popieram Ekscelencję von Targersdorf
Proszę zwrócić uwagę, że Ekscelencja von Targersdorf, był obywatelem RON, ale już nie jest.
Pan Panie Poruczniku von Rokuszewski i ja jesteśmy obywatelami dwóch państw, więc nie jesteśmy w komfortowej sytuacji

Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg
Regent Monarchii Austro-Węgier

Obrazek


Barò Emeryt
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 3623
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: dom spokojnej starości Puszta

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Emeryt »

Michał von Rokuszewski pisze: 3 lata temu

WCKM, Rządzie JCKM.

Pan to się jeszcze dużo musi nauczyć, besztam Pan jako obywatela Monarchii, żeby nie było.

emeryt


Michał F. Lubomirski-Lisewicz
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 751
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Białowieża

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Michał F. Lubomirski-Lisewicz »

Zaświadczam, że Król Jegomość wydał dla Pana Michała pełnomocnictwo do podpisania Traktatu. (EDYCJA. Sam go o tym informowałem) Z drugiej jednak strony, pan Michał rzeczywiście ma obywatelstwo obu Państw, zatem może lepiej by było, by negocjowali przedstawiciele, którzy nie są obywatelami obu Państw. Tym bardziej, jeśli może to stawiać kogokolwiek w niekomfortowej sytuacji. Zwrócę się do Jego Królewskiej Mości w tej sprawie, by zdecydował, żeby wybrnąć z tej trudnej sytuacji.
Mam nadzieję, że rychło sprawa się wyjaśni.

Z wyrazami szacunku,
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz

PS. Co do „podskarbiego”, panu Michałowi zapewne pomyliło się z podkanclerzym. ;-)

Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Stolnik podlaski
Rector Universitatis Cracoviensis
Regimentarz wojsk litewskich


Barò Emeryt
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 3623
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: dom spokojnej starości Puszta

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Emeryt »

Wielmożny Panie Podkanclerzu @Michał F. Lubomirski-Lisewicz
problem podwójnego obywatelstwa, jest tu najmniej ważny.

emeryt


Michał Jerzy Potocki
Reakcje:
Posty: 1294
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: real

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Michał Jerzy Potocki »

Michał F. Lubomirski-Lisewicz pisze:

PS. Co do „podskarbiego”, panu Michałowi zapewne pomyliło się z podkanclerzym. ;-)

No co panowie powiedzą naprawdę? :lol: :lol: :D ;)


Michał Jerzy Potocki
Reakcje:
Posty: 1294
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: real

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Michał Jerzy Potocki »

Borys von Targersdorf pisze: 3 lata temu

Szczerze powiedziawszy, nie wiem co powiedzieć......
Jako osoba upoważniona, od wczoraj, do takich rozmów skontaktowałem się z WP Podkanclerzem @Michał F. Lubomirski-Lisewicz, który w imieniu Króla Jegomości kieruję polityką zagraniczną Najjaśniejszej Rzeczpospolitej.
Osobiście wolałbym treść traktatu omawiać z WP @Michał F. Lubomirski-Lisewicz, jako Podkanclerzym rzecz oczywista, sprawę zaś finansów Koronny i Litwy, doradzam pozostawić w rękach Podskarbiego, jako wewnętrzną sprawę Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

Zgadzam się, po prostu pomyliło mi się. Podobne troszkę słowa i lekkie zmęczenie mnie dopadło. Teraz po odpoczęciu już śmieszy mnie taki błąd, sytuacja. :D ;)


Michał Jerzy Potocki
Reakcje:
Posty: 1294
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: real

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Michał Jerzy Potocki »

Andrew von Habsburg pisze: 3 lata temu

Popieram Ekscelencję von Targersdorf
Proszę zwrócić uwagę, że Ekscelencja von Targersdorf, był obywatelem RON, ale już nie jest.
Pan Panie Poruczniku von Rokuszewski i ja jesteśmy obywatelami dwóch państw, więc nie jesteśmy w komfortowej sytuacji

Zgadzam się co do sprawy z podwójnym obywatelstwem. Rozmyślałem co by było gdybym został podwójnym ambasadorem i pisałbym sam do siebie na szczytach na których spotykają się ambasadorowie obu państw. :lol: :D ;)
Mam uwagę co do "Porucznika" W RON jestem Namiestnikiem, tutaj też ale w sensie funkcji publicznej. Do armii MAW zostałem może przyjęty,? nwm, I jeszcze jednostki nie wybrałem więc troszkę zgłupiałem czy ja o czymś nie wiem, nie widziałem... :( :? :shock: :roll: :|


Barò Emeryt
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 3623
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: dom spokojnej starości Puszta

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Emeryt »

Michał von Rokuszewski pisze: 3 lata temu

Rozmyślałem co by było gdybym został podwójnym ambasadorem i pisałbym sam do siebie na szczytach na których spotykają się ambasadorowie obu państw.

Mam nadzieję, że by się Pan sam ze sobą nie zgadzał.

emeryt


Zablokowany Podgląd wydruku

Wróć do „Dokumenty archiwalne”