Moderacja: Rząd JCKM

Sprawa Umowy międzynarodowej między RON a MAW

Michał F. Lubomirski-Lisewicz
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 751
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Białowieża

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Michał F. Lubomirski-Lisewicz »

Jego Królewska Mość Sebastian January II poprosił mnie, abym się tym zajął. Zatem mam nadzieję, że już niedługo uda się nam podpisać traktat. :-)

Wybaczcie Panowie także powstałe zamieszanie.

Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Stolnik podlaski
Rector Universitatis Cracoviensis
Regimentarz wojsk litewskich


Michał Jerzy Potocki
Reakcje:
Posty: 1294
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: real

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Michał Jerzy Potocki »

Ja będąc podwójnym ambasadorem;
Ambasador MAW: Proszę Pana, Prosimy o wsparcie finansowe oraz polityczne dla nowego projektu w Monarchii.
Ambasador RON: Dobrze w zamian za to że ja jako ambasador otrzymam luksusowy apartament, samochód, statek, no i jeszcze piwniczkę węgierskiego wina.
Ambasador MAW: Tak oczywiście dla mnie jednak proszę przygotować piwniczkę sarmackiego wina i Piwa oraz miodu a także piękny pałac wilanowski jako prywatną rezydencję.
Ambasador RON: Oczywiście już się robi.
;) :-) :D


JCKW Maksymilian Rudolf Habsburg
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 145
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Zagreb, Kraljevina Hrvatska i Slavonija

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Maksymilian Rudolf Habsburg »

Pomijając wymienione wyżej faktyczne kontrowersje, to pozwalam sobie niemerytorycznie pokręcić nosem, że projekt aktu - zapewne standardowy w dyplomacji, nie mam porównania - jest strasznie słodkopierdzący, zabezpiecza strony przed jakimkolwiek konfliktem, ruguje cień cienia możliwości wojny - ba, nawet ciekawej międzynarodowej pyskówki która fajnie wyglądałaby w prasie - i wskazuje nawet palcem punkty zapalne, żeby przypadkiem nic się nigdy nie działo i nie zapewniało nam wszystkim ani odrobiny rozrywki fabularnej

Czy wszyscy obywatele wszystkich v-państw muszą mieć zainteresowania prawnicze i przekuwać je właśnie w budowanie międzynarodowego pokoju? :P To bardzo pożądane w świecie realnym, ale tutaj rany żołnierzy nikogo nie bolą, a cywile nie muszą się bać o swoje bezpieczeństwo. Celowo dziurawe prawo z mrugnięciem do wojskowych obu stron nikomu by krzywdy nie zrobiło, a tu widzę niestety przejaw tej samej co zwykle fantazji o idealnym świecie gdzie mądry narrator wszystko przewidział

Obrazek


Barò Emeryt
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 3623
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: dom spokojnej starości Puszta

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Emeryt »

Wasza Wysokość @Maksymilian Rudolf Habsburg
z wielkim zainteresowanie wysłuchałem tego króciutkiego wykładu, i ja mam takie pytanie, czy Wasz Wysokość planuję dać wykład, na temat traktatów zawieranych w mikroświecie?

emeryt


Michał Jerzy Potocki
Reakcje:
Posty: 1294
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: real

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Michał Jerzy Potocki »

Maksymilian Rudolf Habsburg pisze: 3 lata temu

Pomijając wymienione wyżej faktyczne kontrowersje, to pozwalam sobie niemerytorycznie pokręcić nosem, że projekt aktu - zapewne standardowy w dyplomacji, nie mam porównania - jest strasznie słodkopierdzący, zabezpiecza strony przed jakimkolwiek konfliktem, ruguje cień cienia możliwości wojny - ba, nawet ciekawej międzynarodowej pyskówki która fajnie wyglądałaby w prasie - i wskazuje nawet palcem punkty zapalne, żeby przypadkiem nic się nigdy nie działo i nie zapewniało nam wszystkim ani odrobiny rozrywki fabularnej

Czy wszyscy obywatele wszystkich v-państw muszą mieć zainteresowania prawnicze i przekuwać je właśnie w budowanie międzynarodowego pokoju? :P To bardzo pożądane w świecie realnym, ale tutaj rany żołnierzy nikogo nie bolą, a cywile nie muszą się bać o swoje bezpieczeństwo. Celowo dziurawe prawo z mrugnięciem do wojskowych obu stron nikomu by krzywdy nie zrobiło, a tu widzę niestety przejaw tej samej co zwykle fantazji o idealnym świecie gdzie mądry narrator wszystko przewidział

WCKW budowanie pokoju jest czymś co większość robi, i uważa za ważne. Podobno wojny dzielą mikroświat i źle wpływają na stosunki międzynarodowe. Coś w tym na pewno jest. Za pół roku elekcja o której myślę. Jak wygram będę mieć 6 miesięcy koronę. Może Pana zaskoczę, zasmucę ale nie chcę i nie będę chciał wojny albo konfliktów z Monarchią wręcz przeciwnie, liczyłem na sojusze, gospodarcze, polityczne, militarne.
Wszak jeśli nawet to historycznie dzieli nas 200-300 lat. Ale to tylko płaszczyzna historyczna. jest jeszcze mikronacyjną na której możemy oprzeć i zbudować relacje. :D :-)


Barò Emeryt
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 3623
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: dom spokojnej starości Puszta

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Emeryt »

Po przeczytaniu słów Pana Michała dochodzę do wniosku, że najgroźniejszą bronią ofensywną jaką dysponuję Monarchia to .....JW@Maksymilian Rudolf Habsburg. ;)

emeryt


JCKW Maksymilian Rudolf Habsburg
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 145
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Zagreb, Kraljevina Hrvatska i Slavonija

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Maksymilian Rudolf Habsburg »

Dlaczego tylko mną, oto jest pytanie

Bez wojen istnienie armii nie ma sensu, a to trzecia po parlamentaryzmie i płodzeniu coraz to nowszych aktów prawnych mania większości mieszkańców mikronacji :P

Obrazek


Michał F. Lubomirski-Lisewicz
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 751
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Białowieża

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Michał F. Lubomirski-Lisewicz »

Wyobrażacie sobie Panowie, jak mogłaby wyglądać wojna między Rzecząpospolitą a Monarchią Austro-Węgierską? ;-)
To inne okresy historyczne. :-)

W planach mamy na przykład „historyzację” Marynarki Wojennej, o jakieś 150 lat. ;-)
U nas nie modernizacja a historyzacja wojsk ma miejsce. :-)

Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Stolnik podlaski
Rector Universitatis Cracoviensis
Regimentarz wojsk litewskich


Michał Jerzy Potocki
Reakcje:
Posty: 1294
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: real

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Michał Jerzy Potocki »

Zgadzam się. Hmm.. może RON i MAW zrobi jakieś dwuprzymierze.?
O ile wiem nie było jeszcze nigdy w świecie mikronacyjnym Wojny światowej. :lol: ;)
Ja nic nie sugeruje. tylko szkoda da by monarchię miała ominąć zabawa. :D :lol: ;)


Michał F. Lubomirski-Lisewicz
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 751
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Białowieża

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Michał F. Lubomirski-Lisewicz »

Husaria i czołgi ramię w ramię! :D ;-)

Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Stolnik podlaski
Rector Universitatis Cracoviensis
Regimentarz wojsk litewskich


Zablokowany Podgląd wydruku

Wróć do „Dokumenty archiwalne”