Serdecznie witam

JCKW Andrew von Habsburg
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 2345
Rejestracja: 7 lata temu

Kto to?

Ordery

Kriegsmarine

Nieprzeczytany post autor: Andrew von Habsburg »

Chyba nie najlepiej wyszło.
Przepraszam

Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg
Regent Monarchii Austro-Węgier

Obrazek


Barò Emeryt
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 3623
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: dom spokojnej starości Puszta

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Emeryt »

August von Hohenzollern pisze: 2 lata temu

Ekscelencjo
Tu jest strona koronacji
……
Życzę miłego przeglądania

No masz ci los, ja na stronę Cesarstwa wchodziłem przez link z pierwszego postu, stąd moje bezskuteczne poszukiwania.

Andrew von Habsburg pisze: 2 lata temu

Chyba nie najlepiej wyszło.
Przepraszam

Nie bardzo rozumiem, za co Wasza Wysokość przeprasza.

emeryt


JCKW Andrew von Habsburg
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 2345
Rejestracja: 7 lata temu

Kto to?

Ordery

Kriegsmarine

Nieprzeczytany post autor: Andrew von Habsburg »

Ekscelencjo
Wg mnie nie byliśmy mili dla gościa tak wysokiej rangi
Np tą wypowiedzią

A to już nie mój problem, brzydko mówiąc

Zastanówmy się czy jakby w jakimś państwie tak potraktowali naszego Cesarza, czy byśmy byli zadowoleni.
Ale może to ja się mylę.
Ciekawy jestem co na to Senior Rodu Franciszek Józef

Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg
Regent Monarchii Austro-Węgier

Obrazek


Barò Emeryt
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 3623
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: dom spokojnej starości Puszta

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Emeryt »

Wasza Wysokość ma rację.

emeryt


JCKM Franz Leopold I
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1060
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Franz Leopold I »

Wasza Cesarska Wysokość @August von Hohenzollern .

Po pierwsze chciałbym wyrazić ubolewanie z tytułu tego, iż wizyta Waszej Cesarskiej Wysokości w Wiedniu niestety nie przyniosła rezultatów, na które Wasza Wysokość miał nadzieję.
W rzeczy samej informacja o koronacji była przez Waszą Wysokość podawana trochę wcześniej w tym wątku, i niewątpliwie jest to niedopatrzenie ze strony Jego Wysokości @Targersdorf Borisz - przepraszam za nie osobiście, jako że za wszystkich Cesarskich i Królewskich Ministrów biorę całkowitą odpowiedzialność, wszak występują i działają oni w moim imieniu, wyrażają moją wolę i stanowią niejako przedłużenie włądzy Tronu; stąd zresztą urząd Baró Targersdorfa nosi nazwę Ministra Spraw Zagranicznych Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości.
Kwestia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Monarchią i Cesarstwem Niemieckim potoczyła się wielce niefortunnie, z którego to powodu wielce ubolewam. Jednakże jakkolwiek rozumiem i szanuję niechęć Waszej Wysokości do szlifowania urzędowych podłóg w charakterze petenta i zgadzam się z Waszą Wysokością że nie przystoi to osobie monarchy, pozwolę sobie uświadomić Waszej Wysokości kilka drobiazgów, które niejako nadały kształt całej powyższej dyskusji.

Primo, co do zasady przyjęło się, iż w celu wstępnej negocjacji treści umów międzynarodowych, a nierzadko też ich uroczystego podpisania, przybywali do nas raczej niższej rangi funkcjonariusze publiczni - szefowie rządów, ministrowie właściwi do spraw współpracy międzynarodowej, bądź nawet zwykli dyplomaci w randze posła, obdarzeni odpowiednimi pełnomocnictwami. Wydaje mi się że nie miał jeszcze miejsca przypadek, aby głowa innego państwa odwiedziła Wiedeń jeszcze przed zawarciem traktatu, nie mówiąc już o tym aby negocjować go przybywał monarcha osobiście.

Secundo, o planach Waszej Cesarskiej Wysokości aby złożyć wizytę w Monarchii nie było nam nic wiadomo, w przeciwnym razie najpierw ustalilibyśmy jej oficjalny przebieg, harmonogram pobytu Waszej Wysokości nad Dunajem, a także wszelkie konieczne spotkania i sprawy oficjalne, a zapewniam że spotkałbym się z Waszą Wysokością osobiście aby omówić wszelkie tematy jakie Wasza Wysokość omówić by pragnął. Niestety jednak nadanie odpowiedniej oprawy - zarówno ceremonialnej jak i formalnej - doniosłemu wydarzeniu jakim jest wizyta monarchy zaprzyjaźnionego państwa nie było możliwe, jako że nie wiedzieliśmy że planuje Wasza Wyskość taką oficjalną wizytę.

Tertio, na podstawie całego przebiegu dyskusji w tym wątku, mógł Wasza Wysokość być może dojść do wniosku, iż niektórzy z naddunajczyków nie traktują Waszej Wysokości oraz Cesarstwa z należną Wam estymą; jakkolwiek zapewniam, iż nie było niczyim celem wyrządzenie despektu Waszej Wysokości. Po prostu Monarchia jest krajem dosyć… szczególnym. U nas czas płynie wolniej, wszystko toczy się spokojnym trybem i dość powoli, wręcz statecznie. Wirtualne Austro-Węgry istnieją od szesnastu lat, i miały w tym czasie czterech panujących. W tym czasie, o ile nie pamięć mnie nie zawodzi z racji wieku, mieliśmy doczynienia z dwoma Cesarstwami Niemieckimi, trzema Rzeszami Niemieckimi - w tym jedną Czwartą, oraz zdaje się z Księstwem Prus albo dwoma. Życzę oczywiście Waszej Wysokości aby tworzone przez Was Cesarstwo okazało się równie wiecznotrwałe jak nasza Monarchia, ale upraszam też o wyrozumiałość wobec faktu, iż jako jedno z najstarszych nadal istniejących państw wirtualnych, oraz okrzepła społeczność, nie śpieszymy się w zasadzie z niczym, a za imponujące uważamy raczej dokonania i włożoną pracę, niż same tylko tytuły, choćby i cesarskie.

Raz jeszcze przepraszam za wszelkie niedogodności z jakimi podczas pobytu w Monarchii zetknął się Wasza Wysokość, i zapewniam iż jesteśmy nastawieni do nawiązania współpracy z Cesarstwem Niemieckim jak najbardziej entuzjastycznie.
Proponuję, aby Wasza Cesarska Wysokość przemyślał sprawę, i albo wysłał do Wiednia wyposażonego w odpowiednie pełnomocnictwa wysłanika, który mógłby negocjować traktaty w imieniu Waszej Wysokości, bądź też aby kancelaria Waszej Wysokości skontaktowała się z baró @Targersdorf Boriszem i Ministerstwem Spraw Zagranicznych poprzez C.K. Pocztę bądź e-mail (msz@austro-wegry.org) tudzież ze mną (jak wyżej C.K. Pocztą lub mailem monarcha@austro-wegry.org) aby ustalić termin oficjalnej wizyty państwowej Waszej Wysokości, abyśmy mogli podjąć Waszą Wysokość odpowiednio do należnego statusu i rangi oraz załątwić wszystkie konieczne sprawy oficjalne.

Z sedecznym pozdrowieniem i wyrazami szacunku - od Cesarza dla Cesarza,


/-/ Franciscus Leopoldus I Imperator,

Z Bożej łaski cesarz Austrii; apostolski król Węgier, król Czech, Dalmacji, Chorwacji, Sławonii, Galicji, Lodomerii i Illyrii; arcyksiążę Austrii; wielki książę Krakowa, książę Lotaryngii, Salzburga, Styrii, Karyntii, Krainy, Bukowiny, Górnego i Dolnego Śląska; wielki książę Siedmiogrodu, margrabia Moraw, uksiążęcony hrabia Habsburga i Tyrolu etc., etc.

Obrazek


August von Hohenzollern
Reakcje:
Posty: 81
Rejestracja: 3 lata temu

Nieprzeczytany post autor: August von Hohenzollern »

Wasza Cesarsko Królewska Mość
Panie i Panowie
Po paru miesiącach ponownie przybywam do pięknej Monarchii Naddunajskiej.
Moim skromnym zdaniem Cesarstwo Niemieckie okrzepło i stało się pełnoprawnym państwem w wirtualnym świecie.
Chciałbym ponowić propozycje nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy obu państwami.
Mam nadzieję, że współpraca między naszymi państwami przyniesie wymierne efekty.


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ja jestem tylko szarym obywatelem, ale mogę zapewnić JCKM, jak i MSZ, że Cesarstwo działa i ma sie całkiem dobrze. Co ważne, panuje tam całkiem miła atmosfera, którą to tak bardzo w MAW cenimy.

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


JCKW Andrew von Habsburg
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 2345
Rejestracja: 7 lata temu

Kto to?

Ordery

Kriegsmarine

Nieprzeczytany post autor: Andrew von Habsburg »

Serdecznie witam w Wiedniu

Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg
Regent Monarchii Austro-Węgier

Obrazek


Freiin Isabella Marie Swann
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 175
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Vienna

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Isabella Marie Swann »

Witamy w Wiedniu!

Isabella Marie freifrau Swann Obrazek


Barò Emeryt
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 3623
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: dom spokojnej starości Puszta

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Emeryt »

@August von Hohenzollern pozostaję do dyspozycji Waszej Wysokości. Zapraszam na kolację, gdzie przy dobrej rakaiji omówimy sprawy techniczne.

Heinz-Werner Grüner pisze: 2 lata temu

Ja jestem tylko szarym obywatelem, ale mogę zapewnić JCKM, jak i MSZ, że Cesarstwo działa i ma sie całkiem dobrze. Co ważne, panuje tam całkiem miła atmosfera, którą to tak bardzo w MAW cenimy.

Nie mogę przejść obojętnie, obok takiej rekomendacji.

emeryt


ODPOWIEDZ Podgląd wydruku

Wróć do „Powitania”