Gruss Got!

JCKW Franz Joseph von Habsburg
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 783
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien, Niederösterreich

Kto to?

Ordery

Kriegsmarine

Nieprzeczytany post autor: Franz Joseph von Habsburg »

Witamy serdecznie!

Ot, wreszcie ktoś, kto - podobnie jak ja - nie jest miłośnikiem realnego Wiednia. Już dr Orłowicz w swym dość świeżym przewodniku (z 1914 roku, to tylko 6 lat!) po naszej części świata wypowiadał się niepochlebnie - zwłaszcza o nieciekawym szyku wiedeńskich dam, okropnej niemczyźnie lokalnej i kabaretach, obierających sobie za główny obiekt żartów Czechów (choć to trochę akurat rozumiem, bo wyśmiewanie na przykład tamtejszej kuchni jest obowiązkiem każdego człowieka obdarzonego choćby minimalnym gustem kulinarnym).

(-) KAdm Franz Joseph Ehzg von Habsburg

Obrazek


kaxiu
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 18
Rejestracja: 3 lata temu

Nieprzeczytany post autor: kaxiu »

Franz Joseph von Habsburg pisze: 3 lata temu

Ot, wreszcie ktoś, kto - podobnie jak ja - nie jest miłośnikiem realnego Wiednia. Już dr Orłowicz w swym dość świeżym przewodniku (z 1914 roku, to tylko 6 lat!) po naszej części świata wypowiadał się niepochlebnie - zwłaszcza o nieciekawym szyku wiedeńskich dam, okropnej niemczyźnie lokalnej i kabaretach, obierających sobie za główny obiekt żartów Czechów (choć to trochę akurat rozumiem, bo wyśmiewanie na przykład tamtejszej kuchni jest obowiązkiem każdego człowieka obdarzonego choćby minimalnym gustem kulinarnym).

Istotnie, realny Wiedeń jest miejscem tłocznym i brudnym, a co gorsza pełnym realnych Austriaków... Natomiast kuchnia czeska to akurat jest moim zdaniem bardzo dobra - o ile się nie jest zmuszonym do jedzenia ich potraw przez więcej niż dwa dni. Niemniej, krótkie wizyty w Wiedniu - zarówno tutejszym jak i realnym - zawsze wzbudzają pewien sentyment.

Wojciech Hergemon


JCKW Franz Joseph von Habsburg
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 783
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien, Niederösterreich

Kto to?

Ordery

Kriegsmarine

Nieprzeczytany post autor: Franz Joseph von Habsburg »

kaxiu pisze: 3 lata temu

Natomiast kuchnia czeska to akurat jest moim zdaniem bardzo dobra

Po tym chciałem wyzywać na pojedynek...

kaxiu pisze: 3 lata temu

o ile się nie jest zmuszonym do jedzenia ich potraw przez więcej niż dwa dni

ale to mnie uspokoiło.

(-) KAdm Franz Joseph Ehzg von Habsburg

Obrazek


ODPOWIEDZ Podgląd wydruku

Wróć do „Powitania”