Grüß Gott

JCKW Franz Joseph von Habsburg
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 783
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien, Niederösterreich

Kto to?

Ordery

Kriegsmarine

Nieprzeczytany post autor: Franz Joseph von Habsburg »

Pio Maria de Medici pisze: 3 lata temu

Ja jeszcze nic przeciw nikomu nie powiedziałem. Nikogo nie potępiałem, ani nawet nie wykazałem winy, chce po prostu porozmawiać jak „równy z równym” i wszystko uzgodnić obopólnie, a o niczym samemu nie decydować. Wolę jak karty są na stole, a nie pod nim. Czemu więc mną się straszy i grozi jakimiś tutaj separacjami kościelnymi, jakbym wjeżdżał wojskami Patriarchy do każdej wsi, każdemu kazał przyjąć wiarę i być codziennie w kościele.

Wszystko w wolności i szacunku, proszę Państwa.

Przede wszystkim Wasza Ekscelencja jest łaskaw rozmawiać ze skromnymi poddanymi Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości, nikt tu nie występuje w imieniu Rządu JCKM, nie ma się co tłumaczyć :-). Jestem owszem przewodniczącym stronnictwa socjaldemokratów, ale stronnictwo to nie uczestniczy w pracach Rządu JCKM ani nie współtworzy austro-węgierskiej dyplomacji. Przyznam, że jestem z tego absolutnie kontent - bo w końcu, po tylu latach, mogę komentować wydarzenia, jak mi się tylko podoba.

Nasza dyskusja nie ma nic wspólnego z pertraktacjami i nie sądzę, by takowe miały być prowadzone na forum publicznym, w wątku powitalnym, w dodatku przez nieuprawnioną do tego osobę. Jako poddany austriacki wyraziłem jedynie swoje zaniepokojenie. Czy w Hofburgu bądź na Ballhausplatz zechcą przysłuchać się moim opiniom? Nie wiem. O ile z pewnością Rząd JCKM przysłuchuje się głosom obywateli, to byłoby absolutnie źle, gdyby obawy jednego poddanego, choćby i arystokraty, uznawano za jedyną wykładnię. Czynników oceny jest z pewnością znacznie więcej, na szczęście ja - skoro nie negocjuję tej umowy - nie muszę się nimi zajmować :-).

Tak, wykazuję pewną dozę nieufności wobec instytucji kościelnych, bo - Himmellaudon - jestem przecież socjaldemokratą, wobec czego czerpię ogromną przyjemność z antyklerykalizmu (swoją drogą - ponoć jeden uczeń w Galicji znalazł dowód na istnienie duszy; widział bowiem, że z plebanii oknem wyłaziła jakaś postać, odziana niezwykle skromnie, a ksiądz proboszcz ją żegnał czułym "Dobranoc, duszko!"). Nie tworzę jednak austro-węgierskiej polityki zagranicznej i zapewne nie będę jej tworzyć. Jeżeli Rząd JCKM zdecyduje się na konkordat w formie dla naszej partii nieakceptowalnej, będzie to zapewne świetna okazja do kilku wydarzeń fabularnych, w tym strajków czy innych protestów, ale w dalszym ciągu nikt się na nikogo nie obrazi :-). Już nawet mam w głowie kilka ciekawych historii prasowych... :-)

Heinz-Werner Grüner pisze: 3 lata temu

I to mówi "z Bożej łaski (były) cesarz Austrii, apostolski król Węgier, król Czech, Dalmacji, Chorwacji, Slawonii, Galicji, Lodomerii i Ilyrii, król Jerozolimy etc etc."

To właśnie między innymi uważam za pewien tożsamościowy szkielet, który w ramach naszej państwowości ma wspaniałe znaczenie tradycyjne; dla mnie miał zawsze tylko takie, ale nie odmawiam nikomu prawa do widzenia w tym czegoś więcej :-). Nie widzę sensu walki z tą formułą, tak jak i - jako przewodniczący socjaldemokratów - nie jestem zwolennikiem obalenia monarchii nad Dunajem (może to dlatego, że przestałbym być arcyksięciem, wyrzuciliby mnie pewnie jako byłego arystokratę z marynarki i nie mógłbym się wdzięczyć swoim sexappealicznym mundurem do dam z towarzystwa).

Maksymilian Rudolf Habsburg pisze: 3 lata temu

Serdecznie zapraszam Dziadunia do Zagrzebia, choćby i na stałe

Hvala! Tyle, że nie umiem po kroacku. Po madziarsku też coraz gorzej, ale jednak nie aż tak źle.

(-) KAdm Franz Joseph Ehzg von Habsburg

Obrazek


JCKW Franz Joseph von Habsburg
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 783
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien, Niederösterreich

Kto to?

Ordery

Kriegsmarine

Nieprzeczytany post autor: Franz Joseph von Habsburg »

Heinz-Werner Grüner pisze: 3 lata temu

Przy okazji upraszam @Franz Joseph von Habsburg i @Maksymilian Rudolf Habsburg o stworzenie zespołu rajdowego, żeby pokazać na co stać starych wyjadaczy.

P.S. JAK TO STARYCH?! Teraz to się na pewno zarejestruję i utrę Panu nosa! Tylko, um Gottes willen, jutro.

(-) KAdm Franz Joseph Ehzg von Habsburg

Obrazek


JCKW Maksymilian Rudolf Habsburg
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 145
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Zagreb, Kraljevina Hrvatska i Slavonija

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Maksymilian Rudolf Habsburg »

Franz Joseph von Habsburg pisze:

Jeżeli Rząd JCKM zdecyduje się na konkordat w formie dla naszej partii nieakceptowalnej, będzie to zapewne świetna okazja do kilku wydarzeń fabularnych, w tym strajków czy innych protestów, ale w dalszym ciągu nikt się na nikogo nie obrazi :-).

Właśnie!
Waszą Ekscelencję @Pio Maria de Medici prosiłbym o zrozumienie, że nic nas tak nie elektryzuje nad Dunajem, jak możliwość milutkiego posprzeczania się o pryncypia. Nie ma nic nudniejszego i bardziej zabójczego dla mikronacyjnego życia, niż zgoda i decyzje przez aklamację

Heinz-Werner Grüner pisze:

Przy okazji upraszam @Franz Joseph von Habsburg i @Maksymilian Rudolf Habsburg o stworzenie zespołu rajdowego, żeby pokazać na co stać starych wyjadaczy.

Musiałbym chyba wyjechać furmanką, Wasza Automobilność, bo znam się na tych rzeczach mniej więcej tak dobrze jak na kobietach

Obrazek


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Franz Joseph von Habsburg pisze: 3 lata temu

P.S. JAK TO STARYCH?! Teraz to się na pewno zarejestruję i utrę Panu nosa! Tylko, um Gottes willen, jutro.

A dawaj Staruszku. Byle na ostro. ;)

Maksymilian Rudolf Habsburg pisze: 3 lata temu

Musiałbym chyba wyjechać furmanką, Wasza Automobilność, bo znam się na tych rzeczach mniej więcej tak dobrze jak na kobietach

A czy trzeba się znać? Jako WCKW wchodzi się do zakładów Austro-Daimler, za wykładnię płatniczą jest albo szalik z logo Habsburgów, albo mundur wysokiej rangi wojkowej, której akurat WCKW nie pamiętam, albo zwyczajnie nic.
Wyjeżdża się tym pojazdem, stawia się w Laibach i zgłasza się zespół, ale skoro WCKW senior-staruszek zwany FJII zachłysnął się honorem, to niech i on ukradnie dwa Austro-Daimlery i startujcie. Będzie ubaw po pachy jak młokos habsburski zwycięży. :D

Prosze o wybaczenie za spouchwałość z rodem panujacym...

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Ritter Moritz von Oranien-Nassau
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1988
Rejestracja: 7 lata temu

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Moritz von Oranien-Nassau »

Jak Arcyksiążę Maksymilian wystartuje to proponuję zmienić awtar na Ferdynanda Zvonimira.

Freiherr Moritz von Oranien-Nassau,
Obrazek


Barò Emeryt
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 3623
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: dom spokojnej starości Puszta

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Emeryt »

Maksymilian Rudolf Habsburg pisze: 3 lata temu

....że nic nas tak nie elektryzuje nad Dunajem, jak możliwość milutkiego posprzeczania się o pryncypia. Nie ma nic nudniejszego i bardziej zabójczego dla mikronacyjnego życia, niż zgoda i decyzje przez aklamację

Jego Animatorskość ma rację, nic tak nie cieszy jak szukanie diabła, Jego Eminencja Wybaczy, w szczegółach.

emeryt


Gagik Bagratyda
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1
Rejestracja: 3 lata temu

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Gagik Bagratyda »

Grüß Gott!
Nazywam się Gagik Bagratyda, pochodzę z Cesarstwa Bizantyjskiego i jestem obecnie Sekretarzem Stanu Państwa Kościelnego Rotria. Przybywam do Monarchii w sprawie już poruszanej w tym wątku, a mianowicie zawarcia konkordatu pomiędzy Monarchią a Rotria, bowiem negocjacje z nieznanej mi przyczyny zamarły kilka miesięcy temu. Mam nadzieję, że wkrótce uda nam się zawrzeć umowę.

x. abp Gagik Bagratyda


Barò Emeryt
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 3623
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: dom spokojnej starości Puszta

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Emeryt »

Witam Eminencję w Monarchii Austro-Węgierskiej.
Sprawa Zagranicznymi Monarchii zawiaduję Pan @Moritz von Oranien-Nassau , zapewne znany Eminencji.

emeryt


Ritter Moritz von Oranien-Nassau
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1988
Rejestracja: 7 lata temu

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Moritz von Oranien-Nassau »

Jestem do pełnej dyspozycji Waszej Ekscelencji. Mi również zależy na doprowadzeniu sprawy do końca.

Freiherr Moritz von Oranien-Nassau,
Obrazek


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Witam i ja Eminencję...
Poza sprawami zawodowymi może uda się Eminencji zainteresować czymś innym w naszych austro-węgierskich "pieleszach"... Proszę się rozejrzeć. Przyjemnego pobytu.

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


ODPOWIEDZ Podgląd wydruku

Wróć do „Powitania”