Pałac Mirabell

Michał Jerzy Potocki
Reakcje:
Posty: 1294
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: real

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Michał Jerzy Potocki »

Do przy tych gości podeszły ładnie ubrane kelnerki oraz kelnerzy i podali im kieliszki z szampanem.

Obrazek


Michał Jerzy Potocki
Reakcje:
Posty: 1294
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: real

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Michał Jerzy Potocki »

- Drodzy zebrani tutaj goście.
Witam was wszystkich serdecznie. Chciałbym wznieść Toast. Proponuję wypić zdrowie Miłościwie nam panującego Cesarza Austrii oraz Apostolskiego Króla Węgier Franza Leopolda I. Niech panuje nam długo i niech cieszy się dobrym zdrowiem duszy i ciała.
Vivat Monarchia !!
Vivat Kaiser !!

Obrazek


Barò Emeryt
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 3623
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: dom spokojnej starości Puszta

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Emeryt »

Vivat!!!!!

emeryt


Michał Jerzy Potocki
Reakcje:
Posty: 1294
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: real

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Michał Jerzy Potocki »

Przyjęcie trwało dalej. Kolejni lokalni goście przyjeżdżali. Gospodarz spodziewała się także kilku specjalnie zaproszonych. Postanowił zatem poczekać z pewną przemową, którą pragnął wygłosić.

// Kontynuować będę jutro jako, że dzień dzisiejszy chyli się ku końcowi. Miłej nocy i do jutra. 🙂😉


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Vivat Kaiser! Vivat Monarchie!

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Michał Jerzy Potocki
Reakcje:
Posty: 1294
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: real

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Michał Jerzy Potocki »

Po pewnym czasie Michał stanął od strony ściany przy drzwiach i zamierzał coś ogłosić. Poczekał chwilę aby rozgadany tłum gości ucichł.
Lekko się zestresował dlatego przetarł czoło chustką. Po czym zaczął swoją przemowę.

Szanowni Goście,
Zebrani tutaj na tym przyjęciu. To już rok minął od kiedy przybyłem do Monarchii. Piękny to czas i nauczyłem sie sporo rzeczy, nabierając doświadczenia od ludzi przewyższających mnie stażem, jak osoba Pana Barona Borysa, Pana Heinza, Cesarza naszego Leopolda, JCKW Andrzeja Habsburga, oraz innych panów. Ten rok był ciekawym okresem. Miałem podczas niego wzloty i upadki, chwile dobre i złe. Dzięki pewnym wydarzeniom można było poznać lepiej inne osoby ale także i siebie. Taka Monarchia kształci. Trochę ciekawiło mnie jak zostałyby przyjęte moje słowa. Być może wywołają zdumienie, zaskoczenie, szok, smutek.
Podjąłem decyzję aby zrezygnować z bycia namiestnikiem Księstwa Salzburga oraz obywatelstwa. Myślałem nad tym już jakiś czas. I myślę, że będzie to dobry kierunek. Dzięki temu będę mógł zająć sie nowymi rzeczami, poznać nowe rzeczy i nabrać nowe inne doświadczenie.
Uważam, że spełniłem się już w Monarchii. Dziękuję za wszystko. Parę dni zostanę jeszcze w Księstwie zanim wyjadę, ponieważ muszę pewne sprawy dokończyć. Życzę miłego dnia i powodzenia.
Jesteście wspaniali.


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Wielka szkoda. Ne zgadzaliśmy się czasem, ale mimo wszystko jest mi bardzo przykro z tego powodu. Nie pozostaje nic innego jak tylko życzyć Szanownemu Panu wszelkiej pomyślności gdzie indziej... Mam tylko jedno pytanko, czy to jest związane z przygotowanie pod "pewien urząd"?

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Michał Jerzy Potocki
Reakcje:
Posty: 1294
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: real

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Michał Jerzy Potocki »

Nie mogę zdradzać tajemnic państwowych, ani też nie siedzę w głowie Podkanclerzego, lecz mogę powiedzieć tyle, że dzięki temu otworzą sie dla mnie nowe drzwi, które nadal prowadzić mogą do Wiednia. :D ;)


Ritter Moritz von Oranien-Nassau
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1988
Rejestracja: 7 lata temu

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Moritz von Oranien-Nassau »

I tego Waszmości życzę

Freiherr Moritz von Oranien-Nassau,
Obrazek


Barò Emeryt
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 3623
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: dom spokojnej starości Puszta

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Emeryt »

Pozostaje nam Panowie wypić za pomyślność naszego gospodarza. Jak już napisałem w innym wątku, będzie Pan zawsze mile widzianym i zawsze oczekiwanym gościem w naszych skromnych progach.
Zdrowie naszego gospodarza!!!

emeryt


ODPOWIEDZ Podgląd wydruku

Wróć do „Pałac Mirabell”