Moderacja: Heinz-Werner Grüner

Organizacja RMAW (w tym wątku pytaj)

Barò Emeryt
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 3623
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: dom spokojnej starości Puszta

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Emeryt »

Byłem pewny, że już po Romanie. Eksplozja i rozerwany samochód :shock: jak on wyszedł z kokpitu?

emeryt


Barò Emeryt
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 3623
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: dom spokojnej starości Puszta

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Emeryt »

@Heinz-Werner Grüner
co za wyścig!!!??? re-start i Stroll kołami do góry leży!!!!

emeryt


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Nie widziałem właśnie! córka+matematyka=szał. :D

Zaraz będę dopiero oglądał...

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Barò Emeryt
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 3623
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: dom spokojnej starości Puszta

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Emeryt »

Heinz-Werner Grüner pisze: 3 lata temu

córka+matematyka=szał.

to prawda córki to szał, wiem coś o tym.

emeryt


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Przy matmie to już w ogóle. ;)

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Kurz po ostatnim rajdzie nieco opadł, choć zapach spalin jeszcze czuć w powietrzu, ale chciałem z wami podzielić się swoimi spostrzeżeniami i o kilka kwestii zapytać.
Jak zauważyliście wyścig w Leocji był przełomowy. Po pierwsze odbył się poza MAW, co nadało mu charakter międzynarodowy, a co za tym idzie na starcie stawiło się sporo nowych rajdowców, a to z kolei daje dodatkowe pokłady emocji do zabawy. Moje pierwsze pytanie brzmi więc jak bardzo powinien to być twór międzynarodowy?
Czy Austro-Węgrzy wolą bawić się "sami" czy ze wszytkimi? Czy dużym problemem dla Austro-Węgrów jest podróżowanie z RMAW po całym pollinie?
Mowa oczywiście o takiej sytuacji, gdzie połowa rajdów odbywała by się poza naszymi granicami... W zamyśle mam teraz układ na drugi sezon, mniej więcej w takiej konstrukcji, że mamy Alpenfahrt i Wien-Budapest-Wien(moje kolejne pytanie czy oba Wam się podobały?) oraz trzy zagraniczne plus jeden w połowie "cekański" i w połowie z inną nacją. Na razie tylko dryfuje z myślami, ale właśnie ten "połowiczny rajd" mam umówiony na sezon II ze Slawonią, a co za tym idzie część odbyłaby się u nas a część na forum UNP(chyba, że coś się zmieni do tego czasu, ale nie sądzę).
Jest też opcja z Winktown, ale jak na razie Wielki Szycha chyba nie podjął decyzji czy poda sobie rękę na zgodę z JCKM, czy nie. ;) To oczywiście nie ma nic wspólnego, ale nie byłbym sobą gdybym po raz kolejny o tym nie wspomniał.
Całkowicie pewny jestem także kolejnego rajdu w Leocji. Tu chyba nikt nie mawątpliwości, że to się po prostu Leotom należy. Nie tylko za świetne podejście do tematu, ale także za zainteresowanie jakim to wydarzenie się cieszyło. Promocja takiej mikronacji, z takimi ciekawymi ludźmi to także jeden z powodów dlaczego "haben müssen"...
Czekam na propozycję kogo Wy byście jeszcze widzieli w roli gospodarzy i nie chciałbym by to miała być dyskusja o zmianie aut na rydwany ognia, czy płonące karety. Zdaje sobie sprawę, że w RON świetnie by to się mogło przyjąć, ale nie chciałbym także wchodzić im w paradę z gonitwami... Jak pokazuje przykład obywateli, którzy chcą wziąć udział w rajdach RMAW da się to zrobić. Miałem nawet okazje wymienić dwa zdania z JKM Janem czy czasem by nie spróbował i uzyskałem decyzję wskazujacą na zainteresowanie.

Przyznawanie punktów w zależności od długości rajdu. Od przyszłego sezonu chciałbym podzielić rajdy także na trzy grupy.
a) sprint od 1-4 OS'ów (plus start)
b) standard od 5-8 (plus start)
c) klasyk od 9 wzwyż (plus start)
Wszystkie do tej pory "łapały się" w skalę standard i pewnie to będzie główna wypadkowa, ale chciałbym by Alpenfahrt był takim typowym "klasykiem", naprawdę męczącym. ;) Za skalą trudności musi też iść inna liczba punktów do zdobycia, inne nagrody w MAW, etc... Na pewno reklama będzie taka sama, z mojej strony
Natomiast sprinty to takie króciutkie jednodniówki(mogą być i przez noc), które w ramach "testów" mogłyby być dokładane do kalendarza poza głównym nurtem, ale oczywiście z punktacją. Tutaj natomiast mój wkład ograniczał by się do kontroli, ustawiania OS, bez ustalania trasy i promocji raczej w ogólnym wymiarze. Tak bym mógł normalnie "zyć" poza tym wydarzeniem. :) Zakładam maksymalnie 2 takie wydarzenia, ale nie wykluczam też, że nie będzie takiego w ogóle, albo np.3.

Premie Czasowe na ostatnim OS'ie-Meta. Jak widzieliśmy w ostatnim rajdzie wszyscy wpadali na OS'y tłumnie i wszystko było w porządku, ale brakowało mi takiego dodatkowego smaczku przed samą metą. Dodając nieco dramaturgii chciałbym by właśnie OS kończący był premiowany ekstra. Wydaje mi się, że takie ekstra"moce" mogły by jeszcze bardziej uatrakcyjnić rywalizacje i dodać sporą dawkę emocji na koniec...

Na razie tylę, bo muszę kończyć, a coś jeszcze chodzi mi po głowie.

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Barò Emeryt
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 3623
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: dom spokojnej starości Puszta

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Emeryt »

Heinz-Werner Grüner pisze: 3 lata temu

Czy Austro-Węgrzy wolą bawić się "sami" czy ze wszytkimi?

Wyścig w Leocji pokazał, że opcja otwarcia RMAW sprawdziła.
Jest to nie tylko dobra reklama dla naszej Naddunajskiej Monarchii, ale i dla całego v-świata.
Ale nazwy zmienić, nie pozwolę :)

emeryt


Michał F. Lubomirski-Lisewicz
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 751
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Białowieża

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Michał F. Lubomirski-Lisewicz »

Co do kwestii ewentualnego wyścigu w Rzeczypospolitej, może można by zrobić wyścig konny czy powozami, ale może poza klasyfikacją generalną, prowadzoną przy automobilach.

Chyba że to jest zadanie dla nas, mieszkańców Rzeczypospolitej, by taki wyścig zorganizować. :)

Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Stolnik podlaski
Rector Universitatis Cracoviensis
Regimentarz wojsk litewskich


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Borys von Targersdorf pisze: 3 lata temu

Wyścig w Leocji pokazał, że opcja otwarcia RMAW sprawdziła.
Jest to nie tylko dobra reklama dla naszej Naddunajskiej Monarchii, ale i dla całego v-świata.
Ale nazwy zmienić, nie pozwolę

Dzięki za opinię. Cieszę się, że się spodobała "ekspansja". To daje nam większe możliwości zabawy.Gdyby to było tylko u nas to po drugim sezonie coś czuje upadło by z hukiem... A szkoda. ;)
Zmiany nazwy nie będzie, to jest już postanowione. :) Prosty przykład z reala, DTM, tam gdzie Kubica jeździł w tym sezonie, to przecież wyścigi majace charakter miedzynarodowy, ale w nazwie mamy przecież Deutsche Tourenwagen Masters...

Michał F. Lubomirski-Lisewicz pisze: 3 lata temu

Co do kwestii ewentualnego wyścigu w Rzeczypospolitej, może można by zrobić wyścig konny czy powozami, ale może poza klasyfikacją generalną, prowadzoną przy automobilach.

Można by, ale nie wiem czy jest sens by robił to RMAW... Zobaczymy czy może nie fajan opcja na te sprinty.

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Helwetyk
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 304
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Helwetyk »

Heinz-Werner Grüner pisze: 3 lata temu

Mowa oczywiście o takiej sytuacji, gdzie połowa rajdów odbywała by się poza naszymi granicami...

Moim zdaniem, to byłaby bardzo dobra formuła Rajdowych Mistrzostw Austro-Węgier. Zgadzam się jednocześnie z powyższymi głosami — żadnego innego kraju w nazwie! Tylko Naddunajska Monarchia zapewnia przepiękne pojazdy, w przeciwieństwie do współczesnych abominacji.

Heinz-Werner Grüner pisze: 3 lata temu

Całkowicie pewny jestem także kolejnego rajdu w Leocji.

Będziemy, naturalnie, zaszczyceni!

(—) Helwetyk Romański, Namiestnik Palatynatu Leocji
Obrazek


ODPOWIEDZ Podgląd wydruku

Wróć do „Rajdowe Mistrzostwa Austro-Węgier”