Nº 1921-6-26/1 Powołanie Rządu JCKM

JCKM Franz Leopold I
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1060
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Franz Leopold I »

Obrazek

Postanowienie cesarskie i królewskie Nº 1921-6-26/1

o powołaniu Rządu JCKM

My, z Bożej łaski cesarz Austrii; apostolski król Węgier, król Czech, Dalmacji, Chorwacji, Sławonii, Galicji, Lodomerii i Illyrii; arcyksiążę Austrii; wielki książę Krakowa, książę Lotaryngii, Salzburga, Styrii, Karyntii, Krainy, Bukowiny, Górnego i Dolnego Śląska; wielki książę Siedmiogrodu, margrabia Moraw, uksiążęcony hrabia Habsburga i Tyrolu etc. Franciszek Leopold Pierwszy, na podst. art. 22 Ugody, niniejszym postanawiamy, co następuje:

  1. Powołać Jego Cesarską i Królewską Wysokość Regenta @Andrew von Habsburg na stanowisko Prezydenta Ministrów Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości.
  2. Powołać Szlachetnego Barona @Targersdorf Borisz , Królewskiego Palatyna Węgier, na stanowisko Ministra Spraw Zagranicznych Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości.
  3. Powołać Leutnanta @Heinz-Werner Grüner na stanowisko Ministra Kultury Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości
  4. Powołać Sławetnego Rittera @Moritz von Oranien-Nassau na stanowisko Ministra Finansów Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości
    *(-) FLI., i.r., m.p. *

Wzywam Panów do złożenia przysięgi o następującej treści:

Obejmując urząd Prezydenta Ministrów/Wiceprezydenta Ministrów/Ministra Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości przysięgam przed obliczem Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości oraz wszystkich Jego poddanych, że w sprawowaniu powierzonych mi obowiązków dochowam wierności Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości, całej Monarchii Austro-Węgierskiej i Jej prawom, a dobro Monarchii będzie dla mnie najwyższym nakazem.

Obrazek


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

“Obejmując urząd Ministra Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości przysięgam przed obliczem Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości oraz wszystkich Jego poddanych, że w sprawowaniu powierzonych mi obowiązków dochowam wierności Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości, całej Monarchii Austro-Węgierskiej i Jej prawom, a dobro Monarchii będzie dla mnie najwyższym nakazem.”

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Barò Emeryt
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 3623
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: dom spokojnej starości Puszta

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Emeryt »

“Obejmując urząd Ministra Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości przysięgam przed obliczem Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości oraz wszystkich Jego poddanych, że w sprawowaniu powierzonych mi obowiązków dochowam wierności Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości, całej Monarchii Austro-Węgierskiej i Jej prawom, a dobro Monarchii będzie dla mnie najwyższym nakazem.”

emeryt


Ritter Moritz von Oranien-Nassau
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1988
Rejestracja: 7 lata temu

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Moritz von Oranien-Nassau »

“Obejmując urząd Ministra Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości przysięgam przed obliczem Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości oraz wszystkich Jego poddanych, że w sprawowaniu powierzonych mi obowiązków dochowam wierności Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości, całej Monarchii Austro-Węgierskiej i Jej prawom, a dobro Monarchii będzie dla mnie najwyższym nakazem.”

Freiherr Moritz von Oranien-Nassau,
Obrazek


JCKM Franz Leopold I
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1060
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Franz Leopold I »

Jeszcze tylko Prezydent @Andrew von Habsburg i będę mógł przedstawić skład Rządu pod głosowanie Rady Państwa :)

Obrazek


JCKW Andrew von Habsburg
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 2345
Rejestracja: 7 lata temu

Kto to?

Ordery

Kriegsmarine

Nieprzeczytany post autor: Andrew von Habsburg »

Obejmując urząd Premiera Rządu Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości przysięgam przed obliczem Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości oraz wszystkich Jego poddanych, że w sprawowaniu powierzonych mi obowiązków dochowam wierności Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości, całej Monarchii Austro-Węgierskiej i Jej prawom, a dobro Monarchii będzie dla mnie najwyższym nakazem.”

Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg
Regent Monarchii Austro-Węgier

Obrazek


JCKM Franz Leopold I
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1060
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Franz Leopold I »

Ślubowania przyjmuję, jeszcze dziś poproszę o votum zaufania dla Rządu.

W kwestii porządkowej, nasz rząd nie ma premiera czy kanclerza, ma Prezydenta Ministrów (Ministerpraesident) ;)

Obrazek


ODPOWIEDZ Podgląd wydruku

Wróć do „Postanowienia Cesarskie i Królewskie”