Zotter - Fabryka Czekolady

Michał Jerzy Potocki
Reakcje:
Posty: 1294
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: real

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Michał Jerzy Potocki »

Obrazek

Zotter - Fabryka Czekolady - fabryka czekolady otwarta w 1921 roku przez kucharza i cukiernika, Józefa Zottera. Fabryka dzieli się na dwa obiekty, pierwszy znajduje się w Salzburgu a drugi w w Bergl w Styrii.
Co roku z około 250 ton ziaren kakao pochodzących z ekologicznych plantacji, głównie z Austrii z prywatnych upraw a także z terenów Wysp La Palma, wytwarza się 15 milionów tabliczek czekolady w 150 rodzajach, pitną czekoladę oraz inne produkty czekoladowe. Zakład powstał wychodząc na przeciw oczekiwaniom namiestniczka-łakomczuszka. :lol: ;)

Fabryka czekolady jest udostępniona dla turystów. Podążając specjalnie wybudowaną w tym celu trasą, można prześledzić proces wytwarzania tabliczek czekolady, od stanu ziaren kakao, poprzez proces ich oczyszczania, rozdrabniania, mieszania, wzbogacania w inne produkty, takie jak mleko, cukier, a także dodatki smakowe, aż po pakowanie gotowego produktu. Na trasie zwiedzania znajdują się również stoiska do degustacji wyrobów czekoladowych.

Produkty

Obrazek
Dostępne smaki

Obrazek
Czekolada gorzka, mleczna oraz biała


Ritter Moritz von Oranien-Nassau
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1988
Rejestracja: 7 lata temu

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Moritz von Oranien-Nassau »

A gdzie kulki Mozarta?

Freiherr Moritz von Oranien-Nassau,
Obrazek


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Szczerze powiedziawszy to nie znam... Dobra?

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Ritter Moritz von Oranien-Nassau
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1988
Rejestracja: 7 lata temu

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Moritz von Oranien-Nassau »

Widzę że @Michał Jerzy Potocki chce sobie całą Austrię zmieścić w Salzburgu :D

Freiherr Moritz von Oranien-Nassau,
Obrazek


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Już nic bym nie mówił jakby to były faktycznie przedsiębiorstwa z tego kraju związkowego, ale nie musi być rozsiane z całej Austrii i to w dodatku z XXI jak OMV... Ręce mi opadają, ja się w to nie bawię.

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Ritter Moritz von Oranien-Nassau
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1988
Rejestracja: 7 lata temu

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Moritz von Oranien-Nassau »

Tu wspomniałem bo realnie to przedsiębiorstwo się pod jurysdykcją pana ministra znajduje...

Freiherr Moritz von Oranien-Nassau,
Obrazek


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Moritz von Oranien-Nassau pisze: 3 lata temu

Tu wspomniałem bo realnie to przedsiębiorstwo się pod jurysdykcją pana ministra znajduje...

A wspomniana fabryka czekolady z rejonu Styrii i z rokiem założenia 1999. Jakby to był nie wiem Potter, to bym przyjął i przyklasnął. Skoro jednak ktoś tworzy "kopię" to niech to będzie kopia...

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Michał Jerzy Potocki
Reakcje:
Posty: 1294
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: real

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Michał Jerzy Potocki »

Ja cię nie było mnie godzinkę a tu dyskusja. Zatem tak.:

Moritz von Oranien-Nassau pisze: 3 lata temu

A gdzie kulki Mozarta?

Kulki są w Kawiarni proszę spojrzeć. :D

Moritz von Oranien-Nassau pisze: 3 lata temu

Widzę że @Michał Jerzy Potocki chce sobie całą Austrię zmieścić w Salzburgu :D

No staram się realizować politykę samowystarczalności. Jednak po pewnych przemyśleniach wyjdę z firmami z Salzburga i zrobię je gdzieś indziej.

Heinz-Werner Grüner pisze: 3 lata temu

Już nic bym nie mówił jakby to były faktycznie przedsiębiorstwa z tego kraju związkowego, ale nie musi być rozsiane z całej Austrii i to w dodatku z XXI jak OMV... Ręce mi opadają, ja się w to nie bawię.

Ma Pan rację. Problem miałbym gdybym musiał logo od nowa robić. I dlatego nie zmieniłem nazwy. Nie byłby to zły pomysł.
A co powiedziałby Pan gdybym właśnie zmienił lokalizację fabryki na Styrię? Czekoladą możemy podzielić się po połowie. Połowa dla Salzburga połowa dla Styrii. Okej? Po co się kłócić albo denerwować? Dogadamy się.
A na przyszłość będę bardziej uważał i postaram się wyczulić na lokalizację oraz nazwy firm, zakładów, przedsiębiorstw. :-)


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Michał Jerzy Potocki pisze: 3 lata temu

Ma Pan rację. Problem miałbym gdybym musiał logo od nowa robić. I dlatego nie zmieniłem nazwy. Nie byłby to zły pomysł.
A co powiedziałby Pan gdybym właśnie zmienił lokalizację fabryki na Styrię? Czekoladą możemy podzielić się po połowie. Połowa dla Salzburga połowa dla Styrii. Okej? Po co się kłócić albo denerwować? Dogadamy się.
A na przyszłość będę bardziej uważał i postaram się wyczulić na lokalizację oraz nazwy firm, zakładów, przedsiębiorstw.

Po prostu skoro korzystamy z realnych odnośników przedsiębiorstw, czy miejsc to jednak warto zachować tradycję. A codo logo wystarczyło na pw jakieś info i już...

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Michał Jerzy Potocki
Reakcje:
Posty: 1294
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: real

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Michał Jerzy Potocki »

Heinz-Werner Grüner pisze: 3 lata temu
Michał Jerzy Potocki pisze: 3 lata temu

Ma Pan rację. Problem miałbym gdybym musiał logo od nowa robić. I dlatego nie zmieniłem nazwy. Nie byłby to zły pomysł.
A co powiedziałby Pan gdybym właśnie zmienił lokalizację fabryki na Styrię? Czekoladą możemy podzielić się po połowie. Połowa dla Salzburga połowa dla Styrii. Okej? Po co się kłócić albo denerwować? Dogadamy się.
A na przyszłość będę bardziej uważał i postaram się wyczulić na lokalizację oraz nazwy firm, zakładów, przedsiębiorstw.

Po prostu skoro korzystamy z realnych odnośników przedsiębiorstw, czy miejsc to jednak warto zachować tradycję. A codo logo wystarczyło na pw jakieś info i już...

Fabryka czekolady stanie w Styrii. Tak jak w realu. Nazwa zostaje. 50%/50% podział produktów. :-) ;)


ODPOWIEDZ Podgląd wydruku

Wróć do „Gospodarka i przemysł”