Organizacja studiów

JCKM Franz Leopold I
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1060
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Franz Leopold I »

@Miroslav Barbarez - pozwoliłem sobie dodać Pana do grupy Akademii, żebyśmy mogli omówić kwestie związane z uczelnią :) To forum jest póki co widoczne tylko dla nas, opublikuję je kiedy będziemy gotowi ruszyć :)
Czy zastanawiał się Pan już może nad tym, jakich tematów chciałby Pan nauczać w Akademii?


Edler Miroslav Barbarez
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 169
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Sarajevo

Kto to?

Ordery

Nieprzeczytany post autor: Miroslav Barbarez »

Dziękuję, Wasza Cesarsko-Królewska Mość. :)

Jeżeli chodzi o kwestię poruszae na wykładach, sądzę że powinniśmy się zastanowić nad jeszcze jedną kwestią: na ile tematy poruszane w nauczaniu mogą lub powinny odnosić się do warunków mirkonacyjnych?

W ogólnym rozrachunku, na pewno warto poruszyć kwestię teorii dyplomacji, jej historii oraz organizacji międzynarodowych.

Мирослав Барбарез


JCKM Franz Leopold I
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1060
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Franz Leopold I »

Powinny jak najbardziej! Celem który mi przyświeca przy zakładaniu tej szkoły nie jest symulacja uczelni, ale rzeczywiste kształcenie mikroświatowych dyplomatów :)


Edler Miroslav Barbarez
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 169
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Sarajevo

Kto to?

Ordery

Nieprzeczytany post autor: Miroslav Barbarez »

W takim razie warto byłoby na poszczególne wykłady zaprosić wszelkiej maści ambasadorów, zarówno naszych Cekańskich, jak i zagranicznych. Można także prowadzić zajęcia praktyczne, np związane z edycją dokumentów dyplomatycznych. ;)

Мирослав Барбарез


JCKM Franz Leopold I
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1060
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Franz Leopold I »

Więc myślałem, myślałem, I wymyśliłem:
Podzielimy tryb nauki na trymestry, w czasie każdego trzeba będzie zapoznać się z wykładami z kilku przedmiotów, dotyczących zarówno praktyki dyplomatycznej w mikroświecie, jak i historii realnej (np. znaczenie i ustalenia Kongresów Wiedeńskich) oraz mikronacyjnej (dzieje istniejących jak i historycznych organizacji międzynarodowych, najważniejsze wydarzenia w mikrodyplomacji). Aby przejść na kolejny trymestr, trzeba będzie uzyskać zaliczenie z wszystkich przedmiotów, bądź warunkowo z większości, jeśli wykładowca wyrazi zgodę na zaliczenie w następnym trymestrze.
Całość studiów zakończona będzie egzaminem ogólnym oraz napisaniem i obroną pracy dyplomowej na temat uzgodniony z Komisją, do której chcę oprócz pracowników Akademii zaprosić uznanych mikroświatowych dyplomatów.
Co Pan sądzi, Herr @Miroslav Barbarez ?


Edler Miroslav Barbarez
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 169
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Sarajevo

Kto to?

Ordery

Nieprzeczytany post autor: Miroslav Barbarez »

WCiKM, zaproponowany program jest nad wyraz bogaty (wszak Kongres Wiedeński, jak również niezliczone spotkania we v-świecie zdarzały się nader często, i wynikały z tego różnorodne przygody), niemniej powinien być on adekwatny do wymagań względem adeptów mikronacyjnej dyplomacji. Choć w zakresie realowych spotkań międzynarodowych jakąś wiedzę (jeszcze) posiadam, tak w kwestii dyplomacji mikronacyjnej muszę się jeszcze znacząco podszkolić (z istotnym tutaj zapytaniem: mowa tutaj o całym Pollinie czy "tylko" o Orientyce?). Każda pomoc na tym pou będzie więcej niż znacząca. ;)

Rekapitulując: koncepcja WCiKM jest jak najbardziej słuszna. :)

Мирослав Барбарез


ODPOWIEDZ Podgląd wydruku

Wróć do „c. i k. Akademia Dyplomatyczna”