Triest - Laibach - OS12-Meta Rajdu - 2.Österreichische Alpenfahrt 1921

Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Obrazek

2.Österreichische Alpenfahrt 1921
2.Rajd Alpejski


Dzień III
Odcinek Specjalny nr 12/Meta w Laibach
Trudność II

4 lipca 1921 roku, godzina 19:58

Obrazek

Graz - Triest: Miramare, zamek strachu, a raczej…kaca…ogromnego… Wielu kierowców źle skończyło podczas pobytu w tym zamku, ale dziś tylko obok niego przemkną… Na szczęście. Nie ma czasu na postój… Jadą dalej, bo przed nimi jeszcze ćwierć tysiąca kilometrów!
Buje, kto zna tak małą miejscowość? Nikt, ale teraz pozostanie zapamiętana! To dumna chorwacka część Monarchii, a kto wykrzyczy na mecie “Buje” dostanie w gratisie minutkę Premii Czasowej. . To ukłon w stronę tej części MAW, by rosa w siłę i miała więcej popleczników niż dotąd…
No, ale wracajmy do rajdu i jedźmy dalej. Pisino (chorw .Pizin) i Fianone mijamy niczym “pershing”. To najbardziej wysunięty punkt trasy na południe naszej mikronacji. Ale to nie oznacza, że tu przystaniemy… Gnajmy do Lovran! Warto napomknąć, że W 1915 roku w Lovranie zmarł Stanisław Witkiewicz. Kilka chwil za miastem z polskim symbolem malarstwa dotrzemy do Opatiji (wł. Abbazia). Uzdrowisko nad morzem Adriatyckim, które jest jednocześnie jednym z najpiękniejszych w tej częsci mikroświata. Osłonięte od wiatrów północnych i położona nad Zatoką Kvarnerską słynie z pięknej roślinności śródziemnomorskiej i wspaniałych plaż.
Tutaj kierowcy wcisną gaz do dechy i dotrą do Mattuglie (pol. Matulji) a następnie miną Šapjane i Dornegg. Nie zapomnijmy też o Adlesberg gdyż stąd do mety to już kawałeczek!
"Gdy dojadą do Laibach od południowych jej bram to stamtąd udadzą się do samego serca miasta.
Kierowcy przemykają przez dzielnicę Prule, aż do na codzień wyłączonego z ruchu automobilami, mostu znanego jako Potrójny-Tromostvoje. Jest! Ich oczom już się ukazał! Jest już na horyzoncie, już przejeżdżają nad rzeką Lublanicą i wdzierają się w głąb placu Prešerena!
Główny sędzia wyścigu macha każdemu kierowcy, który przekracza most flagą w czarno-białą szachownicę. Oznacza to oczywiście metę tego rajdu, a zarazem koniec kolejnego sezonu! "
Wielki Finał nadszedł, koniec zmagań. Jedni świętować zaczynają, a inni chowają się przed wścibskimi nosami dziennikarzy z całego mikroświata…




Łącznie do pokonania było 252 km.

Obrazek



UWAGA: TO ODCINEK SPECJALNY NR 12, A ZARAZEM META 2.ÖSTERREICHISCHE ALPENFAHRT 1921 - TUTAJ KIEROWCY DOKONUJĄ WPISU NA FORUM O WSKAZANEJ POWYŻEJ DACIE I GODZINIE. TANKOWANIE JEST ZABRONIONE.

Premie Czasowe (poziom trudności II)

1miejsce: -6 min.
2miejsce: -4 min.
3miejsce: -2 min.

Premie za Super Odcinek Specjalny
1miejsce: -15min.
2miejsce: -10min.
3miejsce: -5min
4miejsce: -3min.
5miejsce: -1min.

UWAGA – ZADANIE NIEOBOWIĄZKOWE
Lubisz tzw. „jajeczka” czy jak kto woli easter eggs? To zadanie jest dla ciebie!
Każdy kierowca, który w poście informującym, że dojechał do odcinka specjalnego wskaże kogo lub co zawiera easter egg otrzyma 2 minuty Premii Czasowej, natomiast osoba, której wpis pojawi się jako pierwszy dodatkowo uzyska jeszcze 2 minuty!
Jest o co wytężyć wzrok!
Każdy Easter Egg będzie ulokowany na pocztówkach w pierwszym poście, opisującym dany Odcinek Specjalny, jednak nie na każdej go uświadczysz! Łącznie jest ich 7! Przyjrzyj się dokładnie!

Tutaj kończy sie “jajeczkowanie”, dlatego poziom wzrósł dwukrotnie. Znaleźć odpowiedniego Easter Egg’a będzie bardzo trudno, dlatego stawka się podwaja… 4 minuty dla trafnego typu i łącznie 8 minut dla pierwszej osoby! Jak się bawić to się bawić!



To już koniec Sezonu II.
W imieniu organizatorów RAJDOWYCH MISTRZOSTW AUSTRO-WĘGIER, czyli mojej skromnej osobie pragnę serdecznie podziękować wszystkim zainteresowanym w zmagania, które zwiemy “rajdami”:
-Natalii za natchnienie z trzema kropkami (…) i za “numerek 4” ;) ,
-Joannie za siłę i doradztwo,
-Ludwikowi za wszechmoc i podejście do rywalizacji,
-Helwetykowi za wsparcie od zaplecza, doradztwo i “checking”,
-Ingvarowi za nowe możliwości i ciekawość,
-Andrzejowi za szybkie wsparcie techniczne,
-Aleksandrowi za nowinki discordowe,
-Ottonowi za wskazywanie innych możliwości,
-Franklinowi za kreatywne podejście,
-Brunonowi za wskrzeszanie energii i “checking”,
-Cesarzowi Franzjowi Leopoldowi, Borysowi i Morycowi za “lokalne lokowanie produktu” i budowanie jedności,
-Zbyszkowi za nie całkiem słuszne pochwały,
-Antoniemu, za iście królewski opis Odcinka,
-Piotrkowi od Bocianów, za całą moc pytań,
-Joahimowi i Michałowi od Lisewiczów za zrozumienie tematu i podejście do zabawy,
-Wszystkim Pozostałym i Niewymienionym Rajdowcom za to, że jesteście i… za mobilizacje!

Dla Was jestem i kłaniam się nisko! Obrazek

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Otto von Teller
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 47
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Pustkowia Winków

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Otto von Teller »

Na metę dociera Talerz.

(-) Otto von Teller
Wielka Szycha z Pustkowi Winków


Andrzej Fryderyk
Reakcje:
Posty: 33
Rejestracja: 3 lata temu

Nieprzeczytany post autor: Andrzej Fryderyk »

Jestem.


Helwetyk
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 304
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Helwetyk »

Buje!

(—) Helwetyk Romański, Namiestnik Palatynatu Leocji
Obrazek


Zbyszko Gustolúpulo
Reakcje:
Posty: 32
Rejestracja: 3 lata temu

Nieprzeczytany post autor: Zbyszko Gustolúpulo »

Brum, brum, dziekujemy gospodarzom i organizatorom!

Na pewno jest pilkarz, ktory biegnie do Ljubljanicy. Ciezko powiedziec kto dokladnie, ale wyglada jak Messi w koszulce Barcelony 😅


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

-Buje - krzyknął Heinz-Werner Grüner przekraczajac linię mety…
A potem zatrzymawszy pojazd (najpierw poszedł z psem na spacer), pobiegł do centrali wyścigu podliczać wyniki!
Zwycięzca mógł być tylko jeden, ale każdy liczył, że choć raz coś w jego maszynie nie zadziała…

Tymczasem… Serdeczne dzięki wszystkim za ten morderczy dla mnie sezon, który zaczął się od…przełożenia pierwszych zawodów z powodu moich realnych problemów zdrowotnych, ale kończy się w ten szalony weekend, gdzie nawet szczepionka, klient z Mazur i wiecznie nienasycone dzieciaki nie zatrzymały mnie bym dojechał do mety, a Wam umożliwił przyjmemną rywalizację.
Z imienia podziękowałem w pierwszym poście dlatego teraz tylko powtórzę wszystkim - Danke!

Nic więcej nie dodam… Pies już mnie trąca nosem… Spacer jak nic z 30 minut zejdzie. ;)

Aha! Gratulacje dla zwycięzcy Alpenfahrt, a przede wszystkim dla zwycięzcy klasyfikacji generalnej, Ludwika Tomovicia. Jesteś naprawdę niesamowity w rywalizacji rajdowców… ;)

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


Bruno Petrowicz Catalan
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 387
Rejestracja: 3 lata temu

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Bruno Petrowicz Catalan »

Pangard na mecie.

Buje! Buje! Buje!

Obrazek Bruno Petrowicz Catalan
Dowódca 11 Brygady Piechoty 6 Dywizji Piechoty


Ludwik Tomović
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 324
Rejestracja: 8 lata temu

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Ludwik Tomović »

Wzium!
Buje!

Jestem, jestem już na mecie
Nie skończyłem na lawecie
A gorąco jest w Jajeczko
Zbiega Ludwik - schłodź mnie rzeczko!

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
/-/
dr net. chor. Ludwik Wilhelm diuk Tomović

Gubernator Konfederacji Sclavińskiej


Piotr vel Bocian
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 200
Rejestracja: 3 lata temu

Nieprzeczytany post autor: Piotr vel Bocian »

Buje!

Dojechałem!
Tym razem było trochę z górki, więc było lżej pchać samochód.
Dobrze E to już ostatni wyscig- oddam auto do warsztatu…

Dziękuję!


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Jak napisałem. Czas dla psa, a potem “stabelkuje” wszystko najszybciej jak się da! :)

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


ODPOWIEDZ Podgląd wydruku

Wróć do „Księstwo Krainy”