Moderacja: K.u K. Verwaltungsbureau

Sprawy Techniczne

Barò Emeryt
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 3623
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: dom spokojnej starości Puszta

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Emeryt »

Heinz-Werner Grüner pisze: 3 lata temu

-Pięknie tu mamy, prawda Szlachetny Palatynie? - Gruner rozejrzawszy się dookoła, ręcę włożył pod boki i jakby to było jego dziełem zaczął kiwać głową z uznaniem.

-Pięknie tu mamy Czcigodny Namiestniku!-Baron wziął sie pod boki, rozejrzał się dookoła, całkiem tak jakby był sprawcą tych zmian.

emeryt


Michał Jerzy Potocki
Reakcje:
Posty: 1294
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: real

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Michał Jerzy Potocki »

Franz Leopold I pisze: 3 lata temu

Po namyśle stwierdzam, że chyba jednak wolałbym aby się Pan wstrzymał, Herr @Michał Jerzy Potocki ...

Dobrze. A ja zdążyłem wczoraj uzyskać zgodę adminów. :lol: ;)


Michał F. Lubomirski-Lisewicz
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 751
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Białowieża

Kto to?

Nieprzeczytany post autor: Michał F. Lubomirski-Lisewicz »

Tylko nie wiem, czy jest po co, bo przecież tamten post już tam jest od ponad miesiąca.

Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Stolnik podlaski
Rector Universitatis Cracoviensis
Regimentarz wojsk litewskich


Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 7813
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: ...

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ja pewnie i tak nie wejdę, ale ciekaw jestem czy jest tam chociaż jeden "potencjalny" nowy obywatel... ;)

(-) Freiherr Heinz-Werner Grüner

Obrazek


JCKM Franz Leopold I
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1060
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Franz Leopold I »

Michał Jerzy Potocki pisze: 3 lata temu

Dobrze. A ja zdążyłem wczoraj uzyskać zgodę adminów. :lol: ;)

Chciałem tylko wyjaśnić, zupełnie nie chodzi o to, że nie podoba mi się ta grupa, czy że nie chcę aby to Pan to robił, mam nadzieję że nie zostałem tak odebrany :oops:
Po prostu chciałbym do wiosny przygotować taki, powiedzmy, "Pakiet startowy", różne pomoce, przewodniki i narzędzia pomagające nowym osobom "ogarnąć" czym są mikronacje i na czym polega nasza zabawa w Monarchii, bo dochodzą do mnie cały czas głosy że to wszystko jest nieintuicyjne dla osób które nie miały z wirtualnymi państwami przedtem do czynienia...
Chciałbym więc żebyśmy zaczęli szeroko zakrojoną akcję promocyjną różnymi kanałami społecznościowymi, ale dopiero kiedy będziemy gotowi żeby przyjąć jakąś konkretną grupę nowych osób i pomóc im się zaaklimatyzować, bo w przeciwnym razie skończy się to (jak często bywało) na wzroście liczby wizyt, kilku nowych rejestracjach, być może paru nowych postach, po czym te osoby znikną "jak sen jaki złoty"; zwyczajnie szkoda mojej, a przede wszystkim Waszej energii...

Oczywiście od razu pragnę zaznaczyć, że nie wyobrażam sobie tego przedsięwzięcia bez pomocy absolutnie wszystkich - nie tylko aktualnego Rządu czy Dworu (choć wiem że mogę na te osoby liczyć) - ale każdego z nas tu obecnych.

Pozdrawiam bezsennie, Franz Leopold

Obrazek


Michał Jerzy Potocki
Reakcje:
Posty: 1294
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: real

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Michał Jerzy Potocki »

Franz Leopold I pisze: 3 lata temu

Oczywiście od razu pragnę zaznaczyć, że nie wyobrażam sobie tego przedsięwzięcia bez pomocy absolutnie wszystkich - nie tylko aktualnego Rządu czy Dworu (choć wiem że mogę na te osoby liczyć) - ale każdego z nas tu obecnych.

WCKM. Na moją pomoc może liczyć. W swoim namiestnictwie zrobiłem już pewną rzecz, mianowicie, zapomogę na start. Bowiem przybywając do Monarchii nic się nie ma. Trzeba czekać a pensje są takie że trzeba by zbierać prawie dwa lata zakładając 1 000 Koron miesięcznie aby założyć firmę. Dlatego zrobiłem ustawę o tym że każdy obywatel Księstwa Salzburga może zgłosić się po zapomogę do 10 000. Jeśli dobrze się to zainwestuje to będzie można zacząć zarabiać. Oczywiście zapewniam że każdy kto się zgłosi otrzyma prace w jednej z firm, albo w administracji, władzy lokalnej, (Burmistrz, Komendant Milicji.)
Organizując bardziej ekonomię i finanse państwa będzie można dokładniej, lepiej widzieć co i jak. Tzn. Skarb Państwa powinien mieć swoje spółki z których będzie zarabiał, powinien mieć konto w banku. Wtedy możliwe by było realniejsze realizowanie np. dotacji dla namiestnictw, zapisanych w Ugodzie. Wiem że to wszystko zabawa, ale u jednego widać że uczciwie powiększa majątek namiestnictwa, i zarabia i mu brakuje, a jest także państwo które fizycznie nie mając żadnej firmy może nagle z chmury wyczarować korony które może dać potrzebującemu namiestnictwu. Dlatego chodzi mi tylko o zrobienie konta spółek, i widocznego salda Skarbu Państwa. To oczywiście można zrobić później.

Na ten czas oferuję swój czas, pomoc, oraz wiedzę. :-)

EDIT: PS. Tak ma wyglądać strona główna czy to dopiero prace i jakiś błąd.? Bo różniej wglądają te ustawienia Ostatni post, grafika itd. :|


JCKM Franz Leopold I
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1060
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Hofburgpalast, Wien

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Franz Leopold I »

Michał Jerzy Potocki pisze: 3 lata temu

Bo różniej wglądają te ustawienia Ostatni post, grafika itd.

Mógłbyś rozwinąć?

Obrazek


Michał Jerzy Potocki
Reakcje:
Posty: 1294
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: real

Kto to?

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Michał Jerzy Potocki »

strona.png

Wygląda to tak.... :| :?


Ritter Moritz von Oranien-Nassau
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 1988
Rejestracja: 7 lata temu

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Moritz von Oranien-Nassau »

Zniknęła możliwość edycji postów. Trudno będzie tak bank prowadzić.

Freiherr Moritz von Oranien-Nassau,
Obrazek


Barò Emeryt
Awatar użytkownika
Reakcje:
Posty: 3623
Rejestracja: 8 lata temu
Lokalizacja: dom spokojnej starości Puszta

Kto to?

Ordery

Landstreitkräfte

Nieprzeczytany post autor: Emeryt »

Moritz von Oranien-Nassau pisze: 3 lata temu

Zniknęła możliwość edycji postów. Trudno będzie tak bank prowadzić.

Zapewne to przejściowe trudności. Poczekajmy na efekt końcowy.

emeryt


ODPOWIEDZ Podgląd wydruku

Wróć do „Kancelaria”